Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Termoorganika Superakustic -czy ktos ma to na stropie?


Lookita

Recommended Posts

dzieki za odpowiedz- te ostatnia........jest cholernie miekki...szlag mnie trafil ,jak sam go gniotlem...ale wiem,ze zyskuje on swoje wlasciwosci wlasnie po sprasowaniu ciezarem wylewki....cena nie gra roli...az takiej, bo kupilem go na zasadach pode mnie :-)))mowie: jest chu...miekki...a o wlasciwosciach i roli jego...powiem za pare miesiecy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, poszukałam i znalazłam ten wątek...wreszcie

mam mozliwość kupić ten styropian po cenie 122zł/m3 ... powiedzcie mi ...czy wykładać nim całą chałupę (dół i górę?) ... na dole mam przewidziane 10cm styro, na górze 5cm ...pod wylewki...i zastanawiam sie , bo 40zł na metrze różnicy w cenie to dość dużo

natomiast trochę się boję...bo skoro on taki miękki to nie wiem czy nie popękają podłogi albo coś sie z tym po latach nie stanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian akustyczny ma gorsze parametry termiczne, bo chyba współczynnik 0,45, Normalny podłogowy ma 0,38. Jest miękki i ja osobiście nie daje go pod podłogówkę w łazience na piętrze, nawet nie chce instalator bo boi się że spinki do rur nie będą się trzymać i rurki jeszcze wypłyną.

Czyli daje akustyczny na poddaszu bez łazienki gdzie jest podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
tez sie tym interesowałem - ale doswiadczony wykonawca, ktory kupuje m.in. styropian w termoorganice tylko zapytal czy cierpie na nadmiar gotowki.

wg mnie to kwestia różnicowania asortymentu. włąściuwości akustyczne bardzo podobne.

 

To nieprawda.

Płyta akustyczna jest elastyfikowana / prasowana. Przez to jest miększa, - co nie znaczy gorsza, - ale tłumi dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Jeśli chodzi o styropian akustyczny to stosujemy go tylko w stropach pomiędzy pomieszczeniami aby poprawić właściwości akustyczne stropu. Chodząc po takim stropie na piętrze, odgłosy naszego tupania będą mniej słyszalne w pomieszczeniu poniżej. Nie ma wiec potrzeby stosowania tego rodzaju styropianu pod wylewkę na gruncie ponieważ nie ma pomieszczenia pod spodem od ktorego chcemy sie izolować akustycznie. Nie ma problemu z pękaniem wylewki tym bardziej że taki styropian stosujemy zawsze warstwowo ze styropianem EPS100 o podwyższonej twardości w kolejności najpierw akustyczny od spodu później twardy i dopiero wylewka oczywiście pod wylewkę izolacja wilgociowa - folia budowlana czy folia aluminiowa ta druga przy ogrzewaniu podłogowym. Odpada problem wypadających spinek do ogrzewania podłogowego bo mocujemy je do styropianu twardego. Jeśli chodzi o cenę to z tego co sie orientuje cena styropianu akustycznego jest podobna do tego o podwyższonej twardości wiec zastosowanie obu warstwowo cenowo wychodzi tak samo a akustycznie napewno dużo lepiej biorąc pod uwagę fakt, ze w niektórych przypadkach sam twardy styropian pogorsza akustykę stropu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam położony styropian akustyczny gr 3 cm. na stropie parteru , bo zależało mi na jak najmniejszej izolacji cieplnej między kondynacjami - dlatego żę ogrzewam dom tylko kominkiem z grawitacyjną DGP, a na parterze jest najcieplej pod sufitem, więc to ciepełko trochę ogrzewa mi podłogę poddasza. Nie było żadnych problemów z pękaniem wylewek gr. 4 cm a tłumi kroki lepiej od zwykłego bo mam takowy w łazience z tego powodu że mogłem tam zastosować tylko styro o gr. 2 cm. - ogrzewanie podłogowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...