Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , może słyszeliście o projekcie GL 430 FENIKS

 

Może ktoś ma zamiar go budować lub już wybudował, szukałam na forum ale nic mi się nie wyświetliło na ten temat. :-?

Bardzo podoba mi sie ten projekt i najprawdopodobniej będzie to nasz dom. :)

Wcześniej obstawaliśmy przeszło rok przy Pistacji z Archonu ale od kiedy przejrzałam katalog i znalazłam ten projekt nie chce innego.

 

Co sądzicie o tym projekcie, i ewentualnie który wam sie lepiej podoba

Pistacja czy Feniks 8)

Mam nadzieję ze znajdzie się choć jedna osoba która będzie kiedyś ten dom budowała :roll: zawsze to raźniej :D

 

To link Feniksa

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-430,461,61,opis.html

I Pistacji

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m429c3e4e9158f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Projekt ciekawy zresztą podobają mi sie projekty z tej pracowni choc sa do siebie bardzo zbliżone.

Plusy :

- dodatkowy pokój na paterze

- niezbyt wielka komunikacja ,

- ciekawa góra domku,

- spory garaż

 

Minusy

- szkoda wycięcia na taras domek może być większy .

- trochę mała łazienka na parterze i jej niezbyt trafione umiejscowienie,

- brak kotłowni choćby w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Myślę podobnie jak Malinka135 - projekty tej pracowni mają swój klimat i także mi się podobają. Z wymienionymi plusami również się zgadzam. Natomiast co do minusów:

 

"szkoda wcięcia na taras domek może być większy" - oczywiście nie da się zaprzeczyć domek byłby większy ale jego bryła straciłaby swój urok. Raczej, gdybym wprowadzał poprawki, zlikwidowałbym ogród zimowy. Widziałem na zdjęciach podobną do Feniksa, tylko trochę większą Finezję jest całkiem fajna.

 

"brak kotłowni choćby w garażu" przecież jest w piwnicy, a to w zależności od wyboru kotła może być wręcz zaletą. Zresztą sama piwnica jest dla mnie plusem -uważam, że dom powinien ją mieć. Tylko te koszty...

 

Natomiast co do łazienki na parterze to się nie będę wypowiadał, ponieważ również czytałem krytyczne wypowiedzi pod jej adresem, ponadto sądzę, że w tej kwestii mogą się najlepiej wypowiedzieć bardziej doświadczeni - mieszkający już w tym domu.

 

Ogólnie sądzę, że jest całkiem ładny i chyba wygodny dom.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź wp03

 

Ja też uważam że szkoda miejsca na taras ale bez tego dom nie będzie już taki ładny. Dom jest na tyle duży ze nie jest potrzebne wciąganie tarasu do domu.

A i czasem można kawkę na tarasie wypić mimo deszczu :)

 

Jeśli chodzi o ogród zimowy mnie się to podoba , planuje go troszkę powiększyć.

 

Piwnica jest podstawa , dla nas też nie jest do przyjęcia nie mieć piwnicy :roll:

Marzy mi się mała pralnia w piwnicy , :D

 

Jakie krytyczne wypowiedzi czytałeś pod adresem tej nieszczęsnej łazienki ,

czemu ludzie są z niej niezadowoleni , o co w tym chodzi.

Napisz mi proszę :-? bo nie będę mogła spać :roll:

 

Nie znam jeszcze nikogo kto mieszka w tym domu, poznałam tylko nie dawno ludzi którzy wybudowali dom w stanie surowym i są zadowoleni.

Dostałam parę zdjęć Feniksa, i faktycznie to duży i wygodny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Bez obaw - krytyka niewielka - na stronie Atrium.

Myślę, że to przede wszystkim ze względu na upodobania. Projekt Feniks porównuję przede wszystkim z Finezją, stąd pomysł na ewentualną likwidację ogrodu zimowego. Ta likwidacja to też ze względu na inne czynniki np.: straty ciepła, koszty lub ewentualne bezpieczeństwo.

 

Piwnica to potrzebna przestrzeń na pomieszczenia gospodarcze np.: kotłownia, pralnia itd. oraz rekreacja np. mała siłownia, stół bilardowy. Jest po prostu niezbędna.

 

Porównanie z Finezją jest również o tyle wskazane, że Finezję już kilka osób zbudowało i było o tym nawet na forum. Niestety obecnie można znaleźć tylko nieliczne ślady (przynajmniej mnie się nie udało znaleźć wszystkiego). A szkoda bo było trochę zdjęć.

 

A co do zdjęć to chętnie bym je zobaczył.

 

Najważniejsze to aby wybrany projekt spełniał Twoje oczekiwania, opinie innych osób są mniej istotne, ale czasem warto ich wysłuchać, bo też czasem się mogą przydać.

 

Pozdrawiam i życzę spokojnego snu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , dzięki że od razu odpowiedziałeś :D

Spałam jak niemowlak , uff :lol:

To prawda projekt ma spełniać moje oczekiwania , i na pewno zrobię po swojemu ale chętnie dowiem się jak inni to widzą i co by zmienili, to ważne czasem dobre wskazówki i rady osób zorientowanych są bezcenne :D

 

Jeśli o ogród zimowy chodzi tu masz rację , też myślałam o względach bezpieczeństwa i oczywiście o utracie ciepła , ale zawsze można wstawić dodatkowe drzwi i będzie chyba ok.

 

Patrzyłam na forum atrium ale tam nie wiele jest, chyba część jest usunięta, jeśli o feniksa chodzi są tylko trzy posty, w tym jeden mój :-?

muszę jeszcze trochę tam poszperać może znajdę więcej informacji.

Zaprosiłam tą Panią która była tak miła i przysłała mi zdjęcia, ze swojej budowy ,

i mam nadzieję ze się przyłączy do nas na muratorze :D

Bo nie ma nikogo kto by wybudował ten dom tutaj , finezji też :( a szkoda.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W międzyczasie zebrałem trochę informacji – gratuluję jesteś już w trakcie realizacji (kompletowanie dokumentacji) stąd domyślam się, że prześledziłaś wszystkie aktualne informacje na temat tego projektu (i ewentualnie Finezji).

Obecnie niestety jest tego niewiele, ponieważ w ostatnim roku a maksymalnie ostatnich dwóch latach przebudowano forum Atrium. Oryginalne wpisy często usunięto lub poukładano w sobie tylko znany sposób. Na forum Muratora też zaszły zmiany. Ja przeglądałem to od dłuższego czasu stąd coś mi się tam jeszcze przypomina, ale nie pamiętam dokładnie gdzie, co czytałem. Niestety.

 

Wracając jeszcze do samego projektu osobiście zastanawia mnie jeszcze jeden szczegół – kubatura.

W Feniksie jest to 1060,75 metra sześciennego, a w większej o dziesięć metrów Finezji jedynie 995,0.

Ciekawe skąd taka różnica na niekorzyść Feniksa?

Zapomniałem dodać wcześniej garaż w tym projekcie to moim skromnym zdaniem (zaznaczam, że nie mam doświadczenia budowlanego) jest również plusem (chyba zmieszczą się nawet dwa auta, a jeżeli nie to będzie na pewno miejsce na rowery i inne podobne sprzęty). Poza tym sama zwarta bryła budynku to też plus. Minusem natomiast może być wąski przedsionek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że kolejna osoba chce budować domek z pracowni Studio Atrium.

My też budujemy zaczynamy w lutym , może na początku marca wg projektu GL 150 Jutrzenka..Od Waszego projektu jest nieco mniejszy .

Piszesz o kubaturze - ja też jestem zdziwiony GL 150 ma 516 m3 (do kubatury doliczają wejście : 18,05 m3) i sam nie wiem gdzie ona sie mieści. Jak oglądałem podobnej wielkości projekty innych pracowni to kubatura ich była mniejsza o 50-80 m3 . Czyżby sposób liczenia , czy błędy w dokumentacji ?

Wasz jest tylko większy o 41 m2 i kubatura większa ponad 2 krotnie !Zastanawiam sie gdzie !! :roll:

 

Tak na marginesie Wasz projekcik bardzo ładny , robi wrażenie bardzo przestronnego .Ogromny salon - super ! Wielki plus to piwnica wszystkie rury biegnące w niej łatwe do wymiany + kotłownia . Ogromny plus choć koszty też nie są małe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , :D

Miło mi że są osoby na forum które budują ze studiem Atrium :D

Witaj Pado

 

wp03 dopisałam sie na forum Atrium do budujących Finezje :wink:

mam nadzieje ze sie ktoś do mnie odezwie, i wyśle mi parę zdjęć.

Oraz coś doradzi , liczę na tych którzy już mieszkają w Finezji .

 

Ja niestety w sprawach budowlanych i architektonicznych jestem kompletne nemo :-?

Nie kumam prawie nic, dopiero się uczę rozpoznawać co jest co i o co kaman :roll:

Nie dawno dopiero załapałam co to jest ściana kolankowa he he 8)

 

Garaż jest faktycznie duży i przestronny, o co walczyłam od początku poszukiwań projektu, na co mój mąż nie bardzo chciał sie zgodzić mówił ze garaż jest za duży :roll:

A w praktyce okaże sie i tak za mały bo sie przyda miejsce choćby właśnie na rowery i cała masę szpejów od kosiarki, po inne zawali drogi :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te ślady/resztki, o których wspominałem na forum Muratora, znajdują się w temacie:

"Projekty ze STUDIO-ATRIUM"

http://forum.muratordom.pl/projekty-ze-studio-atrium,t58906.htm?highlight=studio%20atrium

 

oraz (choć tu to nie ma prawie nic poza tytułem):

GLX-41 Studio Atrium - kto buduje ???

http://forum.muratordom.pl/glx-41-studio-atrium-kto-buduje,t23134.htm

 

Jeżeli tego jeszcze nie czytałaś to znajdziesz tam (pierwszy link) dwóch posiadaczy Finezji i zmiany jakie wprowadził jeden z nich do projektu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wp03

 

Dzięki jesteś Wielki :D , wprawdzie posty archiwalne ale grunt że są , sprobuje sie skontaktować z tym Kangoo choć pewnie nikłe szanse na odzew ale trzeba próbować :-?

 

Dziś wpadłam na pomysł , i wysłałam parę maili do Ludzi którzy chcą budować Finezje , jako ze tamto forum jest martwe ,( tam są posty z 2005 roku :roll: ) to zaproponowałam im aby zarejestrowali sie na Muratorze , w kupie raźniej :D

A poza tym ludziom którzy pobudowali domy x-lat temu nawet nie chce sie odpowiadać na maile typu proszę o zdjęcie , jak to Pan/Pani zrobił itd... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

fakt, że wybudowało się dom kilka lat temu nie świadczy jeszcze o tym, że zupełnie zapomniało się jak to fajnie jest budować. Ale wracając do wątku - mieszkamy w finezji już kilka lat i teraz właśnie nadszedł czas na zmiany. Przede wszystkim główna i niewybaczalna wada tego projektu to mały salon, zbyt mały dla czterosobowej rodziny. Druga wada to za mały taras, kolejna niedogodność to brak spiżarni przy kuchni, i trochę za mała kuchnia. Pozatym same zalety. Teraz jesteśmy na etapie zmiany aranżacji wewnątrz, aby uzyskać więcej miejsca na dole. O zmianach jakich dokonaliśmy pisałem już kiedyś na forum, wszystkie okazały się bardzo przydatne. Jeżeli zajdzie potrzeba, to napiszę co warto i trzeba zmienić w projekcie. Natomiast największą zaletą tego domku jest jego "kompaktowość" tzn. w małej kubaturze mieści się naprawdę sporo dużych i ładnych pokoi, no i oczywiście wygląd zewnętrzny - jak narazie wszystkim się podoba. Aha proponuję doświetlić pokňj nad garażem oknami dachowymi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...