Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kredyt hipoteczny czy się martwicie jego spłatą.


Eluś

Recommended Posts

Poczekać można ale ile? My braliśmy kredyt w tamtym roku, CHF był na poziomie jakieś 2,20 parę może niecałe 2,30, dokładnie nie pamiętam a teraz jest 2,16 i nie wygląda na to że wzrośnie. I na dodatek niech wszyscy w panice zaczną biec do banków po przewalutowanie to dopiero frank spadnie...Ja chyba dłużej czekać nie będę :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekać można ale ile? My braliśmy kredyt w tamtym roku, CHF był na poziomie jakieś 2,20 parę może niecałe 2,30, dokładnie nie pamiętam a teraz jest 2,16 i nie wygląda na to że wzrośnie. I na dodatek niech wszyscy w panice zaczną biec do banków po przewalutowanie to dopiero frank spadnie...Ja chyba dłużej czekać nie będę :x

 

wtedy frank wzrosnie bo bedzie na niego zapotrzebowanie a złotowka spadnie

bo ludzie bada od niej uciekac

a tak na prawde gdyby ktokolwiek wiedzial jak beda sie ksztaltowac kursy walut to bylby bogatym czlowiekiem

kredyty w PLN trzeba przewalutowac na CHF

roznica w stopach procentowych jest na tyle duza ze wahniecia kursu o 10-20 groszy niczego nie zmieniaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe,

 

dobre, domek 200 tys? Chyba mowisz o stanie zero. Czlowieku nie wiesz jakie sa ceny. Ale prawda, ze w nastepnym roku bedzie prawdziwa rzeznia z kredytami. Wielu ludzi bedzie mialo problemy ze splaceniem. No tak, ale kto im kazal brac w PLN :)

 

A ten co?

Kradziony?

http://www.allegro.pl/item285846219_dom_jednorodzinny_wolice_k_barcina.html

 

Przyjmujac ze 220.000 zl to cena kup teraz to mysle za te 10% mozna utargowac.

Działeczka 1000 m2 i domek tak okolo 10m x 10 m

 

albo taki

http://www.allegro.pl/item286826784_nowy_caloroczny_dom_w_wieleniu_gm_przemet.html

Domek 140 m2 , stan surowy zamkniety, ocieplony, dzialeczka 1500 m2

 

Mozesz poszukac na allegro - jest tego sporo, a nalezy przyjac ze allegro jest malo popularnym serwisem na sprzedaz domow .....

 

Sam wybudowałem taki domek za 140.000 zl plus dzialka 60.000 zl.

Gdybym musial to moglbym to odsprzedac za 200.000 zl i wyszedlbym na zero

(lokalizacja 20 km od Katowic i 55 km od Krakowa).

 

Co do kredytow w PLN. Ludzie zaczna je przewalutowywac na CHF. Pytanie jest takie: czy jak chocby 100.000 ludzi przewalutuje swoje 200.000 zl kredytu PLN->CHF czy nie wpłynie to na zmiane kursu PLN/CHF.

 

Wydaje mi się, że się mylisz. Cóż z tego że można znaleźć dom z działką za 200tys? Trzeba jeszcze chcieć tam mieszkać. Rynek nieruchomości jest bardzo lokalny. Zauważ że nieraz dom dwie ulice dalej od miejsca gdzie mieszkasz kosztuje połowę tego co twój albo wręcz przeciwnie 2x tyle. Ceny domów które przytoczyłeś są niskie nie bez powodu. Jest tak dlatego że niewiele osób chce mieszkać w tych miejscach. Co mi z tego że mogę tanio kupić dom np. pod Wieluniem skoro chcę mieszkać i pracować np. we Wrocławiu.

A kredyty? No cóż... Jak ktoś wziął kredyt na 100% wartości i w dodatku taki że problemem jest dla niego 2-3% wzrostu oprocentowania to poprostu przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe,

 

dobre, domek 200 tys? Chyba mowisz o stanie zero. Czlowieku nie wiesz jakie sa ceny. Ale prawda, ze w nastepnym roku bedzie prawdziwa rzeznia z kredytami. Wielu ludzi bedzie mialo problemy ze splaceniem. No tak, ale kto im kazal brac w PLN :)

 

A ten co?

Kradziony?

http://www.allegro.pl/item285846219_dom_jednorodzinny_wolice_k_barcina.html

 

Przyjmujac ze 220.000 zl to cena kup teraz to mysle za te 10% mozna utargowac.

Działeczka 1000 m2 i domek tak okolo 10m x 10 m

 

albo taki

http://www.allegro.pl/item286826784_nowy_caloroczny_dom_w_wieleniu_gm_przemet.html

Domek 140 m2 , stan surowy zamkniety, ocieplony, dzialeczka 1500 m2

 

Mozesz poszukac na allegro - jest tego sporo, a nalezy przyjac ze allegro jest malo popularnym serwisem na sprzedaz domow .....

 

Sam wybudowałem taki domek za 140.000 zl plus dzialka 60.000 zl.

Gdybym musial to moglbym to odsprzedac za 200.000 zl i wyszedlbym na zero

(lokalizacja 20 km od Katowic i 55 km od Krakowa).

 

Co do kredytow w PLN. Ludzie zaczna je przewalutowywac na CHF. Pytanie jest takie: czy jak chocby 100.000 ludzi przewalutuje swoje 200.000 zl kredytu PLN->CHF czy nie wpłynie to na zmiane kursu PLN/CHF.

 

Wydaje mi się, że się mylisz. Cóż z tego że można znaleźć dom z działką za 200tys? Trzeba jeszcze chcieć tam mieszkać. Rynek nieruchomości jest bardzo lokalny. Zauważ że nieraz dom dwie ulice dalej od miejsca gdzie mieszkasz kosztuje połowę tego co twój albo wręcz przeciwnie 2x tyle. Ceny domów które przytoczyłeś są niskie nie bez powodu. Jest tak dlatego że niewiele osób chce mieszkać w tych miejscach. Co mi z tego że mogę tanio kupić dom np. pod Wieluniem skoro chcę mieszkać i pracować np. we Wrocławiu.

A kredyty? No cóż... Jak ktoś wziął kredyt na 100% wartości i w dodatku taki że problemem jest dla niego 2-3% wzrostu oprocentowania to poprostu przesadził.

 

Tutaj masz swieta racje. Kwestja jest tylko taka, jak mozna sprzedac dom w stanie surowym za 200tys plus dzialka, jesli wybodowanie takiego domu kosztuje wiecej niz 200tys. Cos tu mi nie gra.

 

Generalnie przy kupie nieruchomosci liczy sie nic wiecej tylko LOCATION, LOCATION, LOCATION!!!

 

Tak bylo zawsze i bedzie. Nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gep - zobacz jak wzrost oprocentowania o 2-3% przekłada sie na raty, zadziwisz sie

sliwaprz - lokalizacja jest pojeciem zmiennym

 

tereny pod Warszawa byly rewelacyjna lokalizacja kiedy mozna bylo do centrum dojechac w 20-30 minut. Gdy dojazd zajmuje o godzine wiecej z powodu wiekszego ruchu lokalizacja tych domow zamiast podnosic ich wartosc zaczela ją obnizac.

 

W ostatnich latach w duzych miastach spadło bezrobocie co przyciagnelo do nich ludzi. Lecz proces ten bedzie dalej postepował. Ponadto rosnie ilosc zawodow ktorych nie trzeba wykonywac w duzych miastach. Co trzeci programista czy pracownik agencji reklamy moze pracowac w domu. Nie musi codziennie dojezdzac do pracy. Po co tracic po 40 minut rano i popoludniu. Internet bezprzewodowy działa juz wszedzie a coraz wiecej ludzi moze pracowac zdalnie. Tylko czekac az wszelkie uslugi call-center nie bede wymagały pracy w biurowcach. Taniej niz wynajmowac pomieszczenie bedzie zapewnic pracownikowi w domu szyfrowany dostep do systemow informatycznych. Łatwiej, szybciej i taniej jest zorganizowac pracownikowi miejsce pracy w domu niz wynajmowac pomieszczenia biurowe w centach miast i skazywac pracownika na czasochlonne dojazdy. A gdy czlowiek nie bedzie juz uwiazany codziennymi dojazdami to zmieni sie to co dzis nazywamy dobra i zła lokalizacja. Zapewne zmieni sie to zanim wiekszosc zdarzy spłacić swoje kredyty hipoteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...