Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Hani i Roberta - projekt indywidualny


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jakiej firmy i jakiego koloru masz drzwi wewnetrzne?

 

drzwi porta - ciemny orzech

Drzwi są sliczne! Ja zamawiając moje chyba całkowicie głowe straciłam, bo zamówiłam kolor calvados, który myślałam, ze wpada w braż- a okazało się, ze wpada w pomarańcz.

 

Czy mógłbyś mi wkleić fotki swojej łazienki wenge, tak aby były widoczne drzwi? Wiem, ze masz zupełnie inny kolor niż ja, ale zastanawiam się jak w ogóle wenge komponuje się z innymi kolorami. Zawsze marzyłam o takiej łazience, ale chyba moje marzenia zepsułam tymi drzwiami, których nie umiem przezałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam zdjęcie Twojego domu na jednej z aukcji allegro, a konkretnie chodzi o aukcję dachówek. Czy kupowałeś swoje dachówki od sprzedawcy z Łomianek? Chce kupić te właśnie dachówki i w takim kolorze jak Twoje, więc mam pytanie: czy jesteś zadowolny ze swoich dachówek i sprzedawcy?

Proszę o odpowiedź... zależy mi na czasie :)

Dzięki i pozdrawiam

 

PS Piękny dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jeszcze jedno... słyszałam od mojego dekarza, że jakiś czas temu pojawiła się seria dachówek Roben, która miała pewną wadę - łuszczyła się warstwa nadająca połysk. Czy przypadkiem nie zauważyłeś tego u siebie? Martwi mnie, żeby tylko mi się nie trafiła taka partia :(

 

Nic takiego nie zauwazyłem ale dach ma dopiero nie wiele ponad rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Gdy na zimowym niebie Gwiazda Betlejemska zaświeci,

przy Wigilijnym stole siadają dorośli i dzieci.

Życzenia sobie składają opłatkiem się łamiąc,

mówią o przyszłości i Tych co odeszli wspominają.

Do tych życzeń serdecznych i my się przyłączamy:

niech zdrowie, szczęście i miłość zawsze będą z Wami.

 

http://www.kartki.lagata.pl/kartki/14/3994.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem że było już to napisane, ale link do strony winerbergera sie niestety nie otwiera, a chciałbym się dowiedzieć jaki kolor klinkieru jest na dachu.

Pozdrawiam.

 

Cegła grafitowa Wienerberger Stratus http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&cid=1083571246095&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1077526673895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi!

 

Do ochow i achow nad Twoim domem juz sie przylaczylem w innym watku, tu wiec pozwole sobie tylko zadac kilka drobnych pytan, na ktore pewnie odpowiadales juz ze sto razy, a ktore widze, ze drecza nadal wiele innych osob czytajacych to forum :-) Chodzi oczywiscie o podbitke! ;-)

 

Lada dzien wkracza mi ciesla / dekarz i musze sie sprecyzowac co do podbitki. Otynkowana wyglada IMHO najlepiej i taka tez chce.. Mam wiec kilka krotkich pytan technicznych, bede bardzo wdzieczny jak na nie odpowiesz!

 

1. Czy pod konstrukcja masz zwykla deske okapowa ?

2. Jezeli nie - to czy te plyty masz odrazu przykrecone do "czola" krokwii ?

3. Czy w tym wypadku rynny trzymaja sie tylko na tej plycie knaufowskiej, czy jednak jest to jakos wzmocnione od srodka ?

4. Do wytynkowania tego "czola" musiales pewnie demontowac rynny ? Wieszaki tez? ;)

5. Rozumiem, ze konstrukcja jest oddylatowana od scian i wypelniona jakims elastycznym spoiwem (akryl) ?

 

Dzieki z gory za odpowiedzi !!

pozdrawiam!

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi!

 

Do ochow i achow nad Twoim domem juz sie przylaczylem w innym watku, tu wiec pozwole sobie tylko zadac kilka drobnych pytan, na ktore pewnie odpowiadales juz ze sto razy, a ktore widze, ze drecza nadal wiele innych osob czytajacych to forum :-) Chodzi oczywiscie o podbitke! ;-)

 

Lada dzien wkracza mi ciesla / dekarz i musze sie sprecyzowac co do podbitki. Otynkowana wyglada IMHO najlepiej i taka tez chce.. Mam wiec kilka krotkich pytan technicznych, bede bardzo wdzieczny jak na nie odpowiesz!

 

1. Czy pod konstrukcja masz zwykla deske okapowa ?

2. Jezeli nie - to czy te plyty masz odrazu przykrecone do "czola" krokwii ?

3. Czy w tym wypadku rynny trzymaja sie tylko na tej plycie knaufowskiej, czy jednak jest to jakos wzmocnione od srodka ?

4. Do wytynkowania tego "czola" musiales pewnie demontowac rynny ? Wieszaki tez? ;)

5. Rozumiem, ze konstrukcja jest oddylatowana od scian i wypelniona jakims elastycznym spoiwem (akryl) ?

 

Dzieki z gory za odpowiedzi !!

pozdrawiam!

 

Adam

 

 

1. Bez desek

2. Tak płyty sa przykręcone bezpośrednio do czoła krokwi

3. Wieszaki rynien są chyba przymocowane do deskowania dachu, nie ma dodatkowych wzmocnień.

4. Z tego co pamietam to rynny były demontowane ale wieszaki juz chyba nie.

5. Nie ma dylatacji między ścianą, a podbitką.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...