Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie


psm

Recommended Posts

Chodzi o ten sam dom-jak go ogrzac?

Do ogrzanie jest pokoj 20m kw,(tu mialby sie znajdowac kominek),obok "przyszla lazienka",a takze 2 20-metrowe niskie pomieszczenia na "przyszlym poddaszu"(narazie strych).

Najblizszy jestem kominkowi bo chcialbym zeby sie znajdowal w tym pokoju na dole.

Pytanie czy da on rade ogrzac mi te pomieszczenia?

Jesli tak to jaki powinien byc?

Jaka moc? jakie sa ceny? jakiej firmy? co jest potrzebne do takiej instalacji?

jakie urzadzenia i koszty?

POPROSTU WSZYSTKO!

zapraszam do udzielania rad i dzielenia sie doswiadczeniami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem.

Ogrzewanie w domku. Obieg wody w rurach, na piętrze znajduje się zbiornik wyrównawczy. Gdy chciałam dolać wody do obiegu (bo w niektórych kaloryferach bylo za malo wody) zauważyłam następujący fakt:

-gdy wleje się za duzo wody, powinna NADWYŻKA wody wyleciec ze zbiornika wyrownawczego odpowiednią rura. Dzieje się jednak innaczej. Zamiast wylewania się tej nadwyżki następuje zjawisko zasysania i wylatuje woda przez kilka min(wylewając dużą część wody z kaloryferów) a potem slychac jak zasysa juz tylko powietrze. Przed dolaniem wody zostalo przeprowadzone odpowietrzenie.

 

Proszę o szybką poradę i wytłumaczenie zjawiska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:lol: :lol: :lol:

Stary numer!!!

 

Błąd w instalacji!

Do naprawienia w 2 godziny!

 

Pomyśl!

GDZIE masz najniższy punkt instalacji?

GDZIE masz najwyższy!

 

NA PEWNO NIE W TYM NACZYNIU!!!

Ale tak powinno być!

 

Brakuje odpowietrznika (możliwie dużego) na tej rurce, którą przelewa się dopuszczana woda. Ten odpowietrznik tu powinien działać jako ZAPOWIETRZNIK tej właśnie rurki!

 

Widziałaś kiedyś jak się wężykiem spuszcza paliwo z baku?

Należy pociągnąć ustami z wężyka (tylko nie pić!) i szybko opuścić jego wylot PONIŻEJ poziomu paliwa - wtedy płynie!

 

Tu masz to samo, tylko ten "bak" jest zamknięty! Jak podciśnienie w tym układzie będzie na tyle duże, że zrównoważy ten słup wody w rurce - to bulgot i robota od nowa! Zwykle "na czuja". :lol:

 

Jeżeli zamontujesz ten ZAPOWIETRZNIK zaraz przy samym zbiorniku wyrównawczym (tak naprawdę to naczynie wzbiorcze/bezpieczeństwa) na tej rurce przelewowej - to potwór zostanie opanowany! :lol:

 

Jak skręcane, to w 20 minut gotowe. Jak spawane, to w godzinę.

Żaden cud!

 

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Proszę, podzielcie się ze mną swoją wiedzą :roll: !!!

 

Mam ogrzewanie, bardzo drogie, na gaz płynny z wielkiej butli.

Być może????? w przyszłym roku zostanie nam dana szansa przyłączenia znacznie tańszego gazu ziemnego, ale ternin nie jest pewny, raczej abstrakcyjny!

 

Rozważaliśmy zakup paneli słonecznych. Stwierdziliśmy, że w naszym klimacie nie spełnią oczekiwań.

 

Zdecydowalibyśmy się raczej na zainstalowanie turbin wirnikowych. Wiemy o nich jednak zbyt mało, nie znamy producenta, firmy instalującej ...itp.

Może ktoś zechce nam pomóc.... :oops: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czytałem o Rosyjskich czy też Ukraińskich wersjach pompy kawitacyjnej.

Gdzieś w sieci to jest. Poszukaj.

 

Swoją drogą, częsty sposób to to nie jest, ale podobno działa nieźle...

Poszukałbym gdzie to się da obejrzeć.

Adam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...