Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BUDERUS U054 - gaz, modul obsl RC30, przegrzewa


bonart1

Recommended Posts

Witam,

 

ogolnie: jak ustawic kontrole kombinowana (temp zewn + temp pom)?

 

 

dane:

 

- buderus u054, z dodatkowym zasobnikiem 120l, gazowy

- czujnik zewnetrzny

- modul obslugowy rc30

- ustawiony obieg grzewczy 1 (tylko ten - drugiego nie mam)

- ustawiony system grzewczy - grzejniki

- ustawiony modul zdalnej obslugi - rc30

- program auto - dzien/noc 8-20/20-8

- na dzien - ustawilem 18stC

- na noc (redukcja) - wylaczenie

- modul rc30 jest w pomieszczeniu referencyjnym - salon, sciana wewnetrzna

- termostaty na grzejnikach otwarte na full w pom ref

- ustawiony rodzaj bud - sredni

- minim tem zewn - ustawienie fabryczne -10st

 

 

a problem jest nastepujacy:

 

jak zrozumialem instrukcje takie ustawienia powoduja ze system bierze pod uwage temperature zewnetrzna i bierze rowniez temperature wewnatrz pomieszczenia bo modul obslugowy rc30 jest w pom ref (jest to jedyny modul obslugowy) - czyli ustawiam 18stC, i system patrzy jak bardzo jest zimno na zewnatrz i odpowiednio moduluje plomien tak by bylo najbardziej ekonomicznie i by osiagnac wlasciwa temp zadana wewnatrz najnizszym kosztem - 18stC

 

a jest tak ze:

 

- piec mimo ze wcale az tak zimno na zewn nie jest, buzuje, w domu robi sie strasznie goraco - 21st - i nic, moze troche zmodulowal w dol, 22st - no wylaczyl sie...

 

- temp 22st to temperatura jaka pokazuje RC30, czyli sam modul obslugowy tak wylapal, ale nie ma to znaczenia dla niego ze mial zadane 18stC

 

co jest nie tak? dlaczego nie bierze pod uwage ustawien jakie zadalem 18stC w trybie dziennym i nie wylacza sie gdy to osiagnie?

 

jak to ustawic by miec taka kombinowana prace, co pominalem?...

 

dodam ze jak wylacze "sterowanie z kontrola temp zewn" - czyli ustawie sterowanie t zasilania, z pomieszczenia, to dziala tak jak bym sie tego spodziewal - osiagnie 18st i sie wylaczy, problem w tym ze tutaj nie korzystam z dobrodzejstw czujnika zewn i piec po prostu grzeje z pelna sila by osiagnac temp 18 a nie moduluje, co niby jest super oszczednoscia...

 

prosze o pomoc, w tym momencie mam zupelnie niepotrzebne przepaly gazu, co odbije sie na mojej kieszeni, a z drugiej strony jesli nie mam uzywac czujnika zewn, tylko sterowac w trybie stalym temperatura/moca kotla - to po co czujnik zewn i rc30 - dodatkowy koszt, jak moglem miec to taniej...

 

pytanie do kogokolwiek kto mial taki problem i rozwiazal lub po prostu na tym sie zna

 

ps. dodaje link do instrukcji rc30

 

http://www.buderus.pl/doc/index.php?screen=4&id=383

 

link do instrukcji kotla

 

http://www.buderus.pl/doc/index.php?screen=3&find=U054

 

 

z gory dziekuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Czy przyczyna takiego zachowania kotła została wyjaśniona. Mam podobny problem aczkolwiek z regulatorem RC20 ale piec również grzeje wodę c.o. pomimo iż na czujniku jest ustawiona żądana temp 19C a odczytuje aktualną temp 24,5.

Pełnia lata a moje grzejniki gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...