Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzenie odżelaziająco-zmiękczające CosmoWATER


bobi78

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie działa cosmowater . Faktycznie jestem zadowolony nie osadza się kamień na czajniku ani pralce (użytkuję od roku) woda wg mnie jest miękka az powstaje wrażenie że się pieni. Niestety moja druga połówka jest jednak mniej zadowolona bo mówi że woda ta przesusza jej skórę i włosy.

Po kąpieli u rodziców w bloku stwierdziła że tam woda jest lepsza.

 

cooler 1979

a jak wygląda kwestia spadku ciśnienia po założeniu cosmowater? jak dużo jest ścieków z m3? gdzie to usuwasz? do kanalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie jest w porządku , hydraulik podkręcił pompę przy uruchomieniu instalacji i po 5 sekundach ciśnienie jest takie jak sobie ustawię w baterii. Nie wiem jaka jest różnica w ilości scieków bo cosmowater mam od początku, 11 m3 szamba starcza mi na 3 miesiące (dwie osoby)

 

ale dowaliles porownanie :D

owszem urzadzenie podnosi komfort kontaktu z woda.

ale te bajki z proszkami, grzalkami to juz przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack - masz to urządzenie czy tylko tak sobie gadasz :evil: ?

 

Potwierdzam to co pisałam na początku wątku - zużywam zdecydowanie mniej wszelkiej chemii - np. mam wielką kabinę szklaną - jak się uprę to mogę jej nie myć nawet dwa tygodnie (przy codziennej kąpieli i ściąganiu wody po gumową ściągaczką), baterie podczas cotygodniowego sprzątania myję bez użycia ostrej chemii - jeden psik Froscha do kabin prysznicowych i przejechane ręcznikiem kuchenny = błysk.

 

Proszku używam ok. 1/3 porcji proszku lub innego płynu wstosunku do ilości zalecanej.

 

Nie odkamieniałam czajnika od momentu wstawienia zmiękczacza i jest czysty- wcześniej po dwóch dniach był już widoczy osad i mętna woda.

 

Jeszcze jedno - w instrukcji zmywarki doczytałam, że ilość wody na cykl podawana przez producenta jest przy założeniu miękkiej wody - taki chwyt marketingowy :evil: , kazdy poziom wyżej to jeden min. 1 litr więcej (tzn ustawione na 1 = zużycie producenta, 5= dodatkowe 5 l wody).

 

Mam dodatkowo POŚ biologiczny i działa super - fakt że jest lekkie zasolenie zniwelowane zostało zmniejszeniem konieczności używania chemii, bez żadnego problemu radzą sobie lekkie środki ekologiczne, których używa się i tak znacząco mniej.

 

Koszt urządzenia wraz z montażem i osprzętem (filtr mechaniczny przed zmiękczaczem, rurki) - ok. 3 tys. zł w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
właśnie nasz instalator usilnie namwia nas na ten zmiękczacz, szukam opinii, słyszałam również taką, że ktoś po zamontowaniu tego używa mniej szamponu do włosów, bo bardziej się pieni. Czytając opinie powyżej wydaje się, że to prawda. Nam zaproponowano cenę 3880 za CosmoWater Exclusive. Ciekawa jestem dlaczego akurat ten najdroższy, w czym np. ten Home jest gorszy od Ex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack Mam dodatkowo POŚ biologiczny i działa super - fakt że jest lekkie zasolenie zniwelowane zostało zmniejszeniem konieczności używania chemii, bez żadnego problemu radzą sobie lekkie środki ekologiczne, których używa się i tak znacząco mniej.

quote]

 

odpadowa wodę wywalasz prosto do POŚ? Jakie to są ilości wody? tzn. na 1m3 wody zmiękczonej ile masz ścieków? Pytam bo sam mam POŚ i myślałem że muszę wkopać w ziemie dodatkowy odsączalnik na ścieki ze zmiękczacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie jakiś link do tego zmiękczacza, bo te powyżej już nie działa, nie otwiera sie, a temat tez mnie intersuje,

bo baterie bo 1dniu użytkowania, kabina i ściany po 2-3 kąpielach wyglądają jakby były nie myte od wielu dni........

 

 

 

A to tak prosto znaleść ;) http://www.bimsplus.com.pl/strony_p/92/91/30/Zmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam!

 

mam pytanie do użytkowników cosmowater. ile nalezy wsypac np soli w tabletkach po skonczeniu sie jej i ile wody powinno sie znajdowac w zbiorniku ? czy jest jakas minimalna ilosc?

w tej chwili wsypałam 25 kg soli, a wody jest okolo 30 cm.

ma ktos moze dostep do instrukcji w formie elektronicznej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

witam

potwierdzam dzialanie i skutecznosc zmiekczacza wody cosmowater

uzywam go ponad 2 lata (rodzina 2+2)

zuzywamy 10 m3 wody miesiecznie

do regeneracji urzadzenie potrzebuje okolo worek (25 kg) soli na 3 miesiace

wszystkie opisane "cudowne" wlasciwosci to prawda:

1. Mniejsze zuzycie chemii domowej

2. Zmywarka wogole nie potrzebuje soli (ustawia sie ja w opcji -woda miekka) i ma szybszy czas zmywania bo sama nie musi zmiekczac wody

3. calkowity brak kamienia na szybach kabiny prysznicowej, baterii, czajnika, żelazka itd

4. podszas mycia okien, rozchlapania wody na plytki w kuchni nie pozostaja plamki i kropki!!!!

5. woda podczas mycia wydaje sie "bardziej puszysta" - trudniej zmyc mydlo, wystarczy kropla plynu do kapieli i mamy mase piany

6. Podczas prania nie musimy sypac kalgonitu do pralki

7. Wszystkie grzalki w boilerze (elektryczna i wymiennik wodny) sa w stanie idealnym.

 

z cala stanowczoscia polecam i zachecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to nie wiem jaki to model

w zasadzie to nigdy sie nie interesowalem

tak naprawde to po montarzu mozna o tym urzadzeniu zapomniec - o sorrki raz na pol roku wsypuje 2 wory soli

jak braknie pradu to samo sie zalancza,

regeneracja jest ustawiona miedzy 2 a 4 w nocy wiec nikomu to nie przeszkadza - acha - w tym czasie (regeneracji) mamy wode zbajpasowana na urzadzeniu wiec bedzie leciec ale twarda

 

aktualnie jestem w pracy na nocnej zmianie to nie podam co pisze dokladnie na glowicy sterujacej - pamietam ze jest niebieska :) , ma dwa guziki obok wyswietlacza i trzeci do wymuszenia regeneracji "natychmiast"

nigdy ich nie uzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie - to jest wersja home - identyczna jak na rysunku powyzej

 

aaaaa dodam jeszcze co jest wazne - ze montuje sie to po liczniku wody oczywiscie pamietajac ze wczesniej musi byc zrobione odejscie wody do podlewania ogrodka (roslinkom potrzebne sa te zwiazki ktore nam nie koniecznie pasuja) i dopiero potem montuje sie filtr czastek stalych i ewentualnie reduktor cisnienia - u mnie jest 8 -9 bar a zmiekczacz pracuje do 8 bar wiec u mnie redukcja cisnienia wody jest do 4-5 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...