Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzenie odżelaziająco-zmiękczające CosmoWATER


bobi78

Recommended Posts

Witam.

Większość forumowiczów instaluje zmiękczacze w domkach przed kotłami, a ja mam zamiar zainstalować takie urządzenie w mieszkaniu blokowym, miejsca skromnie, rodzina 2+2, 7-8 m3 zużycia zimnej wody, głowica najlepiej Clack Pallas i złoże Lewatit S1567.

Co polecacie do bloku, czy ma to sens i czy można zamienić złoże z gorszego na monosferyczne czy raczej rodzaj złoża przypisany jest do danego modelu zmiękczacza.

Sam mam w bloku zmiękczacz ale tylko na zimnej wodzie. Pytanie czy masz jeden wspólny pion na kuchnie i łazienkę? I jaka jest twardość wody?

Co do konkretnych modeli to niektóre mają określone parametry (w tym złoże), a w innych można je wymienić. Można też złożyć zmiękczacz na konkretne potrzeby wybierając sobie komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za odpowiedź. Szukam właśnie czegoś małego tak by szło to schować w mieszkaniu. Użytkowane będzie na 3 osoby.

 

Uważam, że Cosmowater Standard w zupełności wystarczy na Twoje zapotrzebowanie. Nie ma sensu osobno montować zbiornika na sól i butli ze złożem. Takie rozwiązanie stosuje się do większych domów i większego zapotrzebowania na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Cosmowater Standard w zupełności wystarczy na Twoje zapotrzebowanie.

Masz prawo tak uważać, ale czy możesz to jakoś uzasadnić?

 

Nie ma sensu osobno montować zbiornika na sól i butli ze złożem. Takie rozwiązanie stosuje się do większych domów i większego zapotrzebowania na wodę.

Jak już pisałem takie rozwiązanie stosuje się w każdych warunkach. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby zamontować dwuelementowy zmiękczacz, choćby najmniejszy. A takie rozwiązanie ma też swoje plusy bo w zbiornikach na sól jest zazwyczaj ruszt do podtrzymywania soli, czego nie znajdziesz w modelach kompaktowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w bloku zmiękczacz ale tylko na zimnej wodzie. Pytanie czy masz jeden wspólny pion na kuchnie i łazienkę? I jaka jest twardość wody?

Co do konkretnych modeli to niektóre mają określone parametry (w tym złoże), a w innych można je wymienić. Można też złożyć zmiękczacz na konkretne potrzeby wybierając sobie komponenty.

Witam.

Mam wspólny pion, twardość jeszcze ustalę i bardzo mnie interesuje możliwość własnej konfiguracji. Czy mogę sam dobrać komponenty i sam złożyć, czy lepiej zlecić fachowcom. Nadmienię iż sam jestem fachowcem w swojej dziedzinie(meble) i nie raz klientom montowałem zawory, zlewy, baterie i syfony, a do nich AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i mam takie pytanie lepiej większe czy mniejsze złoże do 7-8 m3 zużycia zimnej wody, bo znalazłem takie modele:

Clack 30 WS1CL

CLACK FLAMINGO C10

Proszę o poradę i możliwy wykaz różnic.

Jakiekolwiek dobieranie zacznij od sprawdzenia twardości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wspólny pion, twardość jeszcze ustalę i bardzo mnie interesuje możliwość własnej konfiguracji. Czy mogę sam dobrać komponenty i sam złożyć, czy lepiej zlecić fachowcom. Nadmienię iż sam jestem fachowcem w swojej dziedzinie(meble) i nie raz klientom montowałem zawory, zlewy, baterie i syfony, a do nich AGD.

To nie jest jakaś wielka filozofia, ale robiąc to pierwszy raz możesz mieć trochę problemów... a zmiękczacz raczej będziesz potrzebował tylko jeden więc lepiej go kupić złożonego... ale komponenty możesz dobrać przy zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Mam możliwość kupienia zmiękczacza do wody cosmowater home 22 8 letni, który został odlaczony od sieci jakieś 2 lata temu i stał na sucho. Czy coś z tego zloza coś jeszcze będzie czy jest do wymiany? Gdzie można kupić takie złożę i czy wymiana jest prosta??

Wszystko da się wymienić, tylko czy warto... Po takim czasie nie wiadomo w jakim stanie jest głowica, uszczelki, itp.

Inna kwestia to rozmiar zmiękczacza - czy to w ogóle odpowiedni rozmiar? Jaką masz twardość i zużycie wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej co ty byś polecił qbek17 do takiej wody?? Musi byc kompaktowe, czyli w jednej obudowie złoże plus zbiornik na sól. Czy cosmowater home 22 to dobry wybór? I mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica między cosmowater home 22, a TRINNITY HOME 22?? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica między cosmowater home 22, a TRINNITY HOME 22??

Różnica jest w nazwie... to praktycznie te same urządzenia tylko "marka" jest dla innej hurtowni.

 

Ja bym szukał czegoś z 25-30 litrami złoża monosferycznego i głowicą Clack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Muszę wymienić złoże w Cosmowater Plus, czy ktoś z Was wie jakiego powinienem użyć, monosferycznego czy zwykłego? Woda ze studni.

 

Jakiego producenta polecacie?

Jeśli to wersja "plus" to jest tam złoże wielofunkcyjne, a takie raczej nie występuje w wersji monosferycznej (jest to mieszanka różnych złóż, więc z założenia ziarna są różnych rozmiarów).

Z takich złóż masz do wyboru praktycznie dwa: Ecomix i AquaMulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wersja "plus" to jest tam złoże wielofunkcyjne, a takie raczej nie występuje w wersji monosferycznej (jest to mieszanka różnych złóż, więc z założenia ziarna są różnych rozmiarów).

Z takich złóż masz do wyboru praktycznie dwa: Ecomix i AquaMulti.

 

Dzięki za info.

Uzdatniacz stał nieużywany przez dłuższy okres - 4 lata. Czy jest sens wymiany? Można go jakoś sprawdzić, czy jest sprawny przed wymianą złoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzdatniacz stał nieużywany przez dłuższy okres - 4 lata. Czy jest sens wymiany? Można go jakoś sprawdzić, czy jest sprawny przed wymianą złoża?

Trzeba go włączyć, zrobić regenerację i zobaczyć jaką ma wydajność (czyli testować wodę po nim - najlepiej nie tylko twardość, ale też przynajmniej żelazo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go włączyć, zrobić regenerację i zobaczyć jaką ma wydajność (czyli testować wodę po nim - najlepiej nie tylko twardość, ale też przynajmniej żelazo)

 

Niestety ale złoże mam już usunięte z butli. Chodzi mi o to czy można jakoś sprawdzić głowicę i inne elementy przed pojęciem decyzji o zakupie nowego złoża. Jak wiadomo jest to koszt jakieś 700-1000 zł czyli jakaś 1/4 -1/3 całej stacji i zastanawiam się czy będzie wszystko działać po uzupełnieniu złoża.

Czy ten cosmowater plus ma dobrą jakościowo głowicę i inne komponenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale złoże mam już usunięte z butli. Chodzi mi o to czy można jakoś sprawdzić głowicę i inne elementy przed pojęciem decyzji o zakupie nowego złoża. Jak wiadomo jest to koszt jakieś 700-1000 zł czyli jakaś 1/4 -1/3 całej stacji i zastanawiam się czy będzie wszystko działać po uzupełnieniu złoża.

Czy ten cosmowater plus ma dobrą jakościowo głowicę i inne komponenty?

Trzeba by zapytać jakiegoś speca od tej konkretnej głowicy czy da się to stwierdzić "z zewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...