Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zphugawronwp.pl

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj

Jako Ojciec 2,5 miesięcznego chłopca powiem Ci co nam się przydało a co jeszcze dokupimy po zmianie mieszkanie(jesteśmy w trakcie)

- łóżeczko 120 . Były tez np 140 ale uważam ze większy chłopiec nie bedzie chciał juz spać w łóżeczku. Zresztą sa tez takie opinie w sieci wiec lepiej mniejsze i później wymienić na jakiś tapczanik

- Duża komoda + przewijak (nastawka na komodę). Na początku, po tym jak juz przyszły meble, a nie widzieliśmy ich wcześniej pomyśleliśmy ze po co taki ogromny przewijak(nastwka) ale później okazało sie ze jest w sam raz. Na niego kładziemy przewijak z gąbki, taki zmywalny a obok jest miejsce na podstawowe rzeczy typu chusteczki, kremy, waciki itp. Wszystko razem fajnie sie mieści.

- W nowym mieszkaniu kupimy jeszcze szafę z tej samej kolekcji. Aktualnie część jego rzeczy trzymamy w naszej szafie wiec komoda to za mało ( ciuszki, pampersy, przybory higieniczne, kocyki, tetry, itd zajmują sporo miejsca :) )

 

Z fajniejszych rzeczy chwalimy sobie jeszcze wanienkę profilowana + stojak. Profilowana jest tak ze nie trzeba dziecka cały czas trzymać. Blokada miedzy nóżkami uniemożliwia mu zsuniecie się. A co do stojaka to wygodniej myc go na stojąco niż na podłodze czy na wannie jak to czasem robimy. Bardzo fajna i stosunkowo niedroga rzecz.

Innym bajerem jaki sobie chwalimy to kosz pąkujący pieluchy osobno. Stoi obok komody przewijakiem. Tutaj zabawka trochę droższa w eksploatacji ale idzie kupić jakieś zamienniki na necie. Może trochę gorsze ale sporo tańsze.

 

Dzięki bardzobardzo;). Sporo mi to rozjaśnia. Ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym koszem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szykować dwa pokoje dla dziecka/dzieci , jeden to sypialnia a drugi to bawialnia. Bawialnię chcę kolorową a sypialnię stonowaną. Ostatnio przemalowałam salon na szary i teraz bym chciała wszędzie ten kolor :) Sypialnia dziecięca też będzie szara. Będę to robić dopiero za kilka miesięcy, ale już bym chciała co nieco się dowiedzieć, mam już w sypialni komodę, kupiłam ją od szwagra i pomalowałam na biało. Jakie jeszcze meble będą mi potrzebne, szafa czy komoda ? dawać tam jakieś półki otwarte? No wiadomo jeszcze, łóżeczko albo łóżko, ale to na końcu, bo nie wiem co będzie potrzebne.

Stolik z krzesełkiem oczywiście idzie do bawialni. Czy w sypialni firanka pasuje dziecięca czy po prostu biała wystarczy, a co z żyrandolem? Pokoik musi być unisex ;)

Dodaję zdjęcia podglądowe :) No właśnie jakie uchwyty do komody? Jeszcze pytanie jedno, a czy ściany gładkie czy jakieś akcenty tam dawać typu naklejka, rysunek a może tylko ramki wystarczą albo później dodam imię dziecka na ścianie. Sufit biały, a skos biały czy szary?

pokoik 002.JPG

pokoik 003.JPG

pokoik 004.JPG

pokoik 005.JPG

pokoik 006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzobardzo;). Sporo mi to rozjaśnia. Ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym koszem????

 

Kosz na zuzyte jednorazowe pieluchy. Pakuja każda pieluche osobno przez co zchowujemy higieny w pokoiku majac kosz pod reka i nie zawiajajc kazdej pieluchy w jakies reklamowki. Pozatym z takiego kosza nie unosi sie nieprzyjemn zapach mimo iz pieluchy czasem kilak dni leza. Co do zamiennikow to one jzu tak zapachu nie tzrymaja, ale nie jest zle. Oryginalne wklady to koszt jakis 20 paru zlotych a starcza przy rozsadnym uzywaniu na jakeis 2 pojemniki wiec tanie nie jest. Mimo wsyztsko calkiem fajny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzobardzo;). Sporo mi to rozjaśnia. Ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym koszem????

 

chyba chodzi o cos takiego (pierwszy lepszy link z allegro

 

http://allegro.pl/pojemnik-kosz-pieluchy-angelcare-captiva-wklad-rg-i2602854673.html

 

tez taki kosz mam Swietna sprawa zwlaszcza w pietrowym domu gdzie sypialnia dziecka jest na gorze.

wkłady oryginalne sa drogawe ale mozna poszperac na allegro za tańszym wymiennikiem. ja kupiłam taka folie na metry która teraz uzywam do wkładu - działa smrodku nie ma a taniej.

 

tylko nie wiem o co lata z pakowaniem pieluch osobno - bo tutaj po prostu wciskasz pieluche do srodka tam jest taka "zapadka" która zamyka ja w srodku i zapachy nie wydostją się na zewnątrz. moze chodzi o inny kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katawoj, wiem, ze to nie to samo ;)...ale gdyby nie udało się na pchlim targu, to ikea wypuściła w tym roku takie krzesła w podobnym klimacie( tak mi się bynajmniej wydaje :) ), tyle że niekoniecznie białe :(

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70206804/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00206794/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...