Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zphugawronwp.pl

Recommended Posts

a gdzie te literki można kupić?

 

To z zagranicznej strony Tommebel, tzn. Car moebel. Podobno można wybrać wszystko z tej zagranicznej strony i oni sprowadzą.

 

A w temacie Tommebel, to dzwoniłam z pytaniem czy mogą mi zmienić wymiary mebli z katalogu i powiedziano mi, że prawdopodobnie tak - bardzo mnie to cieszy. Szkoda, ze nie spytałam wcześniej bo bardzo dużo czasu spędziłam na szukaniu w necie mebli w odpowiednich rozmiarach.

 

A w ogóle to zaczęliśmy już remont i mamy już szare ściany w pokoju synka :) Jeszcze 2 tyg. oczekiwania na tapetę i pewnie min. 4 na meble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej kery06

Strasznie podobają mi się mebelki w pokoiku Twojego synka. Sa zupelnie inne niz sie spotyka na necie. Mozesz zdradzic co to za mebelki? Szczegolnie chodzi mi o niską połke, komódkę i skrzynie na zabawki :) No i jeszcze jedna rzecz wpała mi oko. Czerwony zegar na ścianie. Jeśli zdradzisz pochodzenie tych cudnych rzeczy to będę wdzieczna. Jestem na etapie szukania jakiejs koncepcji na pokoik dla mojego małego synka i sądze, że te mebelki fajnie by sie tam wkaponowały.

Bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam :)

Ellwirka miło mi, że podoba Ci się nasz pokoik :) Meble są firmy Drewnostyl, model Barcelona. Nie bardzo wiem o jaką niską półkę Ci chodzi? O tą z książeczkami? Jeśli tak, to jest to półka na przyprawy z Ikei, jeśli dobrze napiszę nazwę to Bekvam. Zegar jest z allegro od użytkownika tutumi_pl. Właśnie sprawdziłam i widzę, że jakiś inny użytkownik też je sprzedaje ale prawie po 180 zl więc się nie daj nabrać. Ja kupiłam za 99 zł. Jest rewelacyjny, ma 50 cm i te kostki z cyferkami można oczepiać i przyczepiać w dowolne miejsca. Później może służyć do nauki i niezłej zabawy dla dzieciaczka :) Wracając do mebli, jeśli komoda miałaby służyć jako jedyne miejsce do przechowywania rzeczy synka to nie wiem, czy nie byłaby za mała. Za to szafa jest bardzo pojemna. Jeśli chcesz mogę wkleić wnętrze mebelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kery06

Dzieki wielkie za informacje. Zegar zostanie zakupiony na 100 %, bo tak jak pisałaś prócz swojej normalnej funkcji może służyc jako pomoc naukowa dla dziecka :) A jeśli chodzi o niską pólkę to chodziło mi o tą, która stoi na podłodze i masz w niej białe koszyczki i książki, Ale podejrzewam, że to też ikea ;)

Jeszcze raz bardzo dziękuje :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny kiedys w tym watku wklejaly linka do sklepu z bardzo fajnymi, welnianymi dywanami...teraz nie pamietam ale w nazwie bylo cos z motylami....przegladalam wtedy ich oferte i dywaniki bylu ladniutkie!

 

Anetko - dwa dni przekopywałam wątek, ale tego linka nie znalazłam :(

 

Dziewczyny, może któraś z Was pamięta o jaki sklep chodziło? Bo ja nic z motylami w nazwie nie znalazłam... Chyba zostanę przy Habie - bo same pozytywne opinie, a to najważniejsze :)

 

kery06 - dzięki za słówko w sprawie dywanika :) - a przy okazji pokój cuuuudny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kery06 - dzięki za słówko w sprawie dywanika :) - a przy okazji pokój cuuuudny!

Nie ma za co, cieszę się, że mogę podzielić się doświadczeniem :)

 

ellwirka chodzi ci o biały regał ;) tak to expedit z Ikeii położony na ziemi. Nie domyśliłam się, że to o niego pytasz ponieważ już nie trzymam w nim wiklinowych koszy a i w pionie stanął. Od razy przestrzegam przed stosowaniem takich koszyków w pokoju dziecka jako pojemnika na zabawki. Strasznie się to kruszy przy intensywnym użytkowaniu. Ja z nich zrezygnowałam, na rzecz trwalszych pudełek. Miałam dość pokruszonych patyczków w całym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, cieszę się, że mogę podzielić się doświadczeniem :)

I to nie tylko w kwestii dywanika

Od razy przestrzegam przed stosowaniem takich koszyków w pokoju dziecka jako pojemnika na zabawki. Strasznie się to kruszy przy intensywnym użytkowaniu. Ja z nich zrezygnowałam, na rzecz trwalszych pudełek. Miałam dość pokruszonych patyczków w całym pokoju.
- przymierzałam się właśnie do takich lub podobnych koszyków żeby nimi zapełnić regalik ikeowski - teraz już nie kupię. Dzięki wielkie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aricia -dzięki, ale nic mi nie podchodzi - zostaję jednak przy Habie :)

Piękne te dywaniki Haba, ale ja bym się nie odważyła. U moich córek są na razie dwa okrągłe dywaniki z Ikea. Mniej więcej raz na miesiac wrzucam do pralki i piorę - ślady po flamastrach, farbie, czasem rozlana woda w trakcie malowania. I mimo, ze staramy się uważać, w dziecięcym pokoju to nie do unikniecia. Taki dywanik z Haby to raczej do typowej sypialni, jeśli dziecko ma jeszcze bawialnię. Po prostu mając świadomość, ile taki dywanik kosztuje, dziwnie bym się czuła i byłoby mi żal, gdyby zaraz miał się zniszczyć. Albo zwijać dywan do zabawy? Bez sensu. Moje córki jak leżą lub siedzą na podłodze, coś lepią, kleją, mażą, to mają dywaniki sobie kłaść pod pupę albo leżeć na nich, a nie na gołej podłodze. Są typowo użytkowe. I nie żal mi, jak niechcący się zabrudzą. Wrzucam do pralki, przez noc schną i znów są ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam habe właśnie w bawialni - kruszka tam klei, maluje pisakami, lepi ciastoliną - naprawdę mimo tego nie widać na nim żadnych zniszczeń - ale dzięki bo to mi przypomina że koniecznie muszę go wyprać bo już po prostu jest niezdrowy - w końcu przeprowadzilismy sie poltora roku temu, alez ten czas leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam habe właśnie w bawialni - kruszka tam klei, maluje pisakami, lepi ciastoliną - naprawdę mimo tego nie widać na nim żadnych zniszczeń - ale dzięki bo to mi przypomina że koniecznie muszę go wyprać bo już po prostu jest niezdrowy - w końcu przeprowadzilismy sie poltora roku temu, alez ten czas leci

 

To masz szczęście, bo ja ostatnio myślałam, ze jeden z dywaników będę musiała wywalić. Szkoda, ze zdjęcia nie zrobiłam. Był PRAWIE CAŁY wymazany czarnym flamastrem. Takie mazaje średnicy 30cm i wokół mniejsze. Jasnoróżowy dywanik. Na szczęscie był to mazak dla dzieci, czyli taki łatwospieralny. Odplamiacz poszedł w ruch, potem do pralki. Tylko w jednym miejscu został niewielki ślad. Ale i tak nie wyobrażam sobie innego dywanu w pokoju dziecięcym niż taki, który można w pralce wyprać. Moze jak podrosną. Póki co dziewczyny mają 3 i 4,5 roku i czasem durne pomysły. Albo brak pomyślunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te dywaniki Haba, ale ja bym się nie odważyła. U moich córek są na razie dwa okrągłe dywaniki z Ikea. Mniej więcej raz na miesiac wrzucam do pralki i piorę - ślady po flamastrach, farbie, czasem rozlana woda w trakcie malowania. I mimo, ze staramy się uważać, w dziecięcym pokoju to nie do unikniecia. Taki dywanik z Haby to raczej do typowej sypialni, jeśli dziecko ma jeszcze bawialnię. Po prostu mając świadomość, ile taki dywanik kosztuje, dziwnie bym się czuła i byłoby mi żal, gdyby zaraz miał się zniszczyć. Albo zwijać dywan do zabawy? Bez sensu. Moje córki jak leżą lub siedzą na podłodze, coś lepią, kleją, mażą, to mają dywaniki sobie kłaść pod pupę albo leżeć na nich, a nie na gołej podłodze. Są typowo użytkowe. I nie żal mi, jak niechcący się zabrudzą. Wrzucam do pralki, przez noc schną i znów są ładne.

 

ja bym aż tak nie przesadzała. Dywany Haby nie są tak duże, żeby zajmowały całą podłogę w pokoju. Stolik do prac plastycznych zazwyczaj nie stoi na dywanie. Moje dziecko też na nim siedzi, leży, bawi się, czymś nakruszy itp ale już lepienie i malowanie czymkolwiek odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach. Wszystko zależy od tego jak się dziecko nauczy. Wydaje mi się, że na osobną bawialnię i sypialnię dla dziecka to niewiele osób może sobie pozwolić a i w zwijanie dywanów chyba nikt się nie bawi. Dywan się dobrze czyści, ale pewnie jakbym dała dziecku farby i posadziła na dywanie to każdy mógłby marnie skończyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym aż tak nie przesadzała. Dywany Haby nie są tak duże, żeby zajmowały całą podłogę w pokoju. Stolik do prac plastycznych zazwyczaj nie stoi na dywanie. Moje dziecko też na nim siedzi, leży, bawi się, czymś nakruszy itp ale już lepienie i malowanie czymkolwiek odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach. Wszystko zależy od tego jak się dziecko nauczy. Wydaje mi się, że na osobną bawialnię i sypialnię dla dziecka to niewiele osób może sobie pozwolić a i w zwijanie dywanów chyba nikt się nie bawi. Dywan się dobrze czyści, ale pewnie jakbym dała dziecku farby i posadziła na dywanie to każdy mógłby marnie skończyć ;)

Tak, ale też zależy jak duzy dziecko ma pokój. U mnie jest 11m2 na dwie. Trochę zajmują łóżka, trochę regalik i szafa. Nie ma zbyt dużo miejsca na odpowiedni stolik do pracy - stoi tylko mały LACK, dlatego większe przedsięwzięcia realizuje się na podłodze. Jak się przeniosą na górę bedą mieć swoje królestwa do pracy i do zabawy.

I moze wtedy drogie dywaniki. Na razie wystarczą nam ikeowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam habe właśnie w bawialni - kruszka tam klei, maluje pisakami, lepi ciastoliną - naprawdę mimo tego nie widać na nim żadnych zniszczeń - ale dzięki bo to mi przypomina że koniecznie muszę go wyprać bo już po prostu jest niezdrowy - w końcu przeprowadzilismy sie poltora roku temu, alez ten czas leci

 

O rany, a pamiętam jakby to było w te wakacje ... faktycznie ten czas gna jak szalony :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...