Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zphugawronwp.pl

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale nie wyobrażam sobie walenie różem wszystkiego - ścian i dodatków, bo to po prostu wygląda paskudnie.

Szczególnie w przypadku różu.

Chociaż wszystko zielone, wszystko niebieskie i tak dalej- też wyglądałoby paskudnie.

 

ale już wszystko białe pieknie sie obroni :) - oczywiscie w moim odczuciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #5266 pisałam Wam o moim pomysle na domek w garderobie :)

Domek powolutku zaczyna sie pojawiac.

Dziś wyglada on tak:

domek2.JPG

 

Pojawią się jeszcze drzwi, okiennice...

Jakie nadałybyście mu kolory? I co z pozostałymi scianami?

 

ja bym zapewne dechy pobieliła, ale ja lubię białe dechy :) bejcowane na ciemniejszy niż obecnie kolor wg mnie przytłoczyłyby pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowstręt się pojawił ha ha ha :) ja tam lubie róż ale nie lubie jak wszystko jest wściekle landrynkowo różowe.

Ja na przykład uwielbiam klimaty marynistyczne a niestety u nas jakoś kojarzą sie one z chłopcami, myślałam by zrobić córce taki pokój ale jednak poszłam w pastele, choć jak zobaczę jakąś sykienkę marynistyczną dla córci to muuuuusi być moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby potrafiły oddzielić kicz od tego co ładne. Sam różowy nie jest zły, tylko trzeba miec umiar jak we wszystkim zresztą. W razie przedawkowania, efekt jest taki.

 

http://images34.fotosik.pl/588/91942424a860ed6f.jpg

 

a póżniej taki:

 

http://images46.fotosik.pl/1985/019cdeca93bbf13a.jpg

 

 

Odpowiedz mi , czy Ty jako dorosła osoba, moglabyś przebywać ciągle w pokoju w , którym wszystko byłoby np: zielone? Ściany, meble, pościel, zasłony, dodatki, obrazki etc? Ja bym wytrzymała dwie godziny, nie dłużej.

Dziecko powinno być odpowiednio stymulowane aby się prawidłowo rozwijać. Jak zadbać o prawidłowy tok myślenia, wyobraźni czy twórczości, skoro wszystko co otacza małą dziewczynkę jest różowe? Jak wieczorem wyciszyć dziecko przed snem, skoro pokój wsciekle różowy z różowymi refleksami na suficie od różowej lampaki? O to mi tylko chodzi. O umiar i nic więcej.

 

żona_m

 

te przykłady , które pokazałaś nijak się mają do pokoju, który tak bardzo skrytykowałaś, wręcz wyszydziłaś

 

 

"O różowych pokoikach już nie raz się wypowidałam, wiec zdanie me znacie. Można poszaleć z akcentami, ale różowe prawie wszystko =porażka. Do tego to coś na oknie=porażka nr 2."

 

 

Tamten pokój był śliczny, delikatny, bardzo dziewczęcy. Może nie w moim stylu, jednak dziewczynka na 100% jest nim zachwycona ( i wszystkie koleżanki także :) )

 

Nie czujesz tej cienkiej granicy pomiędzy krytykowaniem a wyśmiewaniem i o to mi tylko chodzi.

 

Wątek jest fajny, sympatyczny i nie zniechęcajmy nikogo do pokazywania tutaj, bo za niedługo będą tu tylko martwe, firmowe inspiracje. Krytyka - tak, ale z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #5266 pisałam Wam o moim pomysle na domek w garderobie :)

Domek powolutku zaczyna sie pojawiac.

Dziś wyglada on tak:

domek2.JPG

 

Pojawią się jeszcze drzwi, okiennice...

Jakie nadałybyście mu kolory? I co z pozostałymi scianami?

 

JACIE NIEPIERNICZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ALE ODJAZD!!!!!!!!!!!!!!!!Az nie wiem co doradzic:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a mój pokój z dzieciństwa był miodowo-musztardowy z toną plakatów na ścianach, też tak miałaś ?

 

Dokładnie, był miodowo - musztardowy. W dodatku u mnie była wzorzysta tapeta :lol2:

 

czekajcie, gdzieś mam zeskanowane zdjęcie...

 

mój pokój heheh.jpg

 

 

do tych miodowych kolorów była nie tylko wzorzysta miodowa tapeta, ale jak widać także wzorzyste firanki :rotfl::rotfl:

 

I miodowe narzuty włochacze na wersalkę heheh

 

I tak sobie teraz pomyślałam, wklejając to zdjęcie, że to jest g***** prawda, iż gust kształtuje się od maleńkości. Mieszkałam w tych rudościach parę ładnych lat, póki nie wyfrunęłam na studia. Wszyscy dookoła mieli takie mieszkania albo i gorsze kolory, np. bordo czy zgniłe zielenie. I co?

Jakoś nie mam chyba skrzywionego gustu, tak przynajmniej myślę, mieszczę się w jakiejś średniej krajowej :rotfl:

 

Co nieco kiczu mam w domu u siebie, ale to taki kicz sentymentalny, nie do ruszenia :)

Jednym słowem - wszystko z umiarem :)

mój pokój heheh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu myślę,ze tak nie myślisz, po prostu odbijasz kontre i tyle. ;) a przykłady, ktore pokazałam, być moze przejaskrawione są dowodem na to, ze nadmiar różu bywa szkodliwy i niestrawny. Zobacz na zblazowaną i znudzoną minę tej małaj japonki czy chinki. Czy ona wygląda na szczęśliwe dziecko?

 

Pokój który negatywnie komentowałam wziął sie i znikł. Kończmy tę dyskusję, ostatecznia mamy wiedzą najlepiej, co jest dobre dla ich córek.:rolleyes:przynajmniej tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodową narzutę na wersalce i ja miałam swojego czasu...:cool:

Co do rózu, to mnie nie przeszkadza, moja Helcia ma rózowe ściany w sypialni (w połączeniu z szarym), a i dla drugiej córki szykuje się właśnie sypialnia z dodatkami rozowego i blekitnego. w zwiazku z tym ma prośbę szukam niebieskiego zyrandola w białe kropeczki do pokoiku Marylki. Ktokolwiek widział, bede wdzieczna i obiecuje ze sie pochwale efektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #5266 pisałam Wam o moim pomysle na domek w garderobie :)

Domek powolutku zaczyna sie pojawiac.

Dziś wyglada on tak:

domek2.JPG

 

Pojawią się jeszcze drzwi, okiennice...

Jakie nadałybyście mu kolory? I co z pozostałymi scianami?

 

 

szocik

 

strasznie Cię przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, jestem zatyrana i chyba już w ogóle na forum nie będę zaglądać, więc jeszcze póki co mam dla Ciebie kilka przygotowanych inspiracji. Przydadzą się także innym, bo kolory są boskie.

 

 

Pomysł tak strasznie mi się podoba, że już widzę oczami w kilku wersjach, bomba, bomba, bomba!!

 

 

Pierwsza wersja, która mnie by się bardzo podobała, to by były klimaty nadmorskie..

 

 

bielone deski...

elementy pastelowego lazurowego...

kolor piasku - takiego jasnego jak w Łebie...

trochę spłowiałej zieleni...

 

 

druga wersja podobnie, ale w klimacie wiejskich koronek ecri i spłowiałej zieleni, ściany off white, ciut ciepłego drewna..

 

 

 

 

cream x.jpgkremowa biel.jpgcream.jpg

cream x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodową narzutę na wersalce i ja miałam swojego czasu...:cool:

Co do rózu, to mnie nie przeszkadza, moja Helcia ma rózowe ściany w sypialni (w połączeniu z szarym), a i dla drugiej córki szykuje się właśnie sypialnia z dodatkami rozowego i blekitnego. w zwiazku z tym ma prośbę szukam niebieskiego zyrandola w białe kropeczki do pokoiku Marylki. Ktokolwiek widział, bede wdzieczna i obiecuje ze sie pochwale efektem :)

 

 

Były kilkanaście stron wcześniej te holenderskie, ale chyba w błękitną krateczkę. Ja bym kupiła niebieski, a na to kropeczki z wyciętego dziurkaczem białego filcu. Nawet można by było kupić gotowe białe filcowe podkładeczki, są już z taśmą klejącą, w castoramie :) Takie do podklejania obrazków itp. o najmniejszej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do szocika

 

kolejne wersje z ciut większą ilością kolorów .... (inspiracje nie wnętrzarskie, ale takie akurat mam, a chodzi tylko o kolory)

 

 

wersja wiosenno letnia - peach and mint , peach and green

 

brzoskwinia, mięta, pudrowe pastele, owocowy koktail... I kolor Off white jako tło, by całość była jasna, pastelowa, ale nie za słodka

 

blush-and-mint-.jpg

 

peach-green.jpg

 

peach-and-green.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...