Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zphugawronwp.pl

Recommended Posts

..bo do DIY trzeba mieć choć odrobinę manualnego talentu i czas :) Ale wielu się też po prostu nie chce, to fakt, czasem proste zmiany małym kosztem uczyniłyby cuda.

Co do reszty to się w pełni zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O jej to ja byłam szczęśliwą posiadaczką pięknej sukienki komunijnej, którą uszyła mi chrzestna wyła na kole księżniczkowa ale bez przegięcia, pamiętam że uszyła mi do tego torebkę w której to miałam rózaniec i książeczkę i byłam taka szczęśliwa, na głowie miałam wianek zrobiony z konwalii też przez chrzestną a na nogach stukające lakierki :) które potem zdarłam do granic możliwości bo mama pozwoliła mi w nich chodzić na co dzień a przecież były to najpiękniejsze buty na świecie i jakoś całkiem dobrze to wspominam :)

Co do mody na Monster high to po prostu moda i tyle w końcu przejdzie, pokażę wam moją wersję monsterki dla córci koleżanki

http://imageshack.us/a/img826/5102/p1130755jpg.jpg

Wybaczcie jakość lalki ale to początki szycia

Moja na szczęście nie ma jeszcze sprecyzowanych oczekiwań zabawkowych, ogólnie najfajniejsza jest piłka i klocki

Edytowane przez diana_teresa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myślę o sposobie przechowywania zabawek a oto kilka inspiracji

To nie mój styl akurat ale pomysłowo

http://img713.imageshack.us/img713/8610/78381731.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ja bym chciała pokój ALicji w takim stylu na pastelowo

http://img521.imageshack.us/img521/8629/79037123.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i jeszcze kilka znalezionych

http://img823.imageshack.us/img823/8484/66620645.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img145.imageshack.us/img145/8283/45747223.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

no a to wstawiam za pomysł

http://img849.imageshack.us/img849/6411/74094163.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..bo do DIY trzeba mieć choć odrobinę manualnego talentu i czas :) Ale wielu się też po prostu nie chce, to fakt, czasem proste zmiany małym kosztem uczyniłyby cuda.

 

przede wszystkim sie nie chce ;) bo do pomalowania brzydkich płytek podkładem a na to kolorem to specjalnego talentu manualnego nie trzeba ;) Do przemalowania prostego mebla na inny kolor też nie. Wiele razy usłyszałam : a bo to ci sie tak chce ...

 

Z drugiej strony - mnie takie przeróbki po prostu kręca- jak kogos nie bawi taka robota, a do tego brzydko mówiąc "zwisa mu " czy ma w domu meble koszmarki - to po co ma sie męczyć. Poza tym - całej rzeszy ludzi to się tez zwyczajnie podoba. a o gustach... wiadomo... Jakoś nie usłyszałam nigdy od znajomych ludzi - kupiłam te meble/płytki/kanape etc bo co prawda nie podobaja mi sie, ale nie chciało mi sie innych szukać ;) Każdy mieszka jak chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mataibartek, fajny pokoik :D

i choć preferuję minimalizm, te Twoje chmurki wcale mi nie przeszkadzają ! jest bardziej dziecinnie ;)

jak z baloników zejdzie powietrze, już zrobi się mniej dekoracji ;)

 

dzięki dziewczyny :)

 

wiem, że w pokoju dużo się dzieje po części dlatego, że Jasiek jako czterolatek miał swoje zdanie przy jego tworzeniu :)

dzieciaki dobrze się tam czują, a to dla mnie najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to jest, ale moja starsza córka skończy w tym roku 9 lat. Nigdy nie miała fazy różu, nie miała ani jednej lalki Barbie, żadnego kucyka i innych zabawek na topie. Miała jednego Pet shopa, dostała na któreś urodziny od nieświadomej koleżanki i jedną taką małą laleczkę z gumy, czy czegoś takiego z gumowymi ubrankami. To chyba tez był jakiś hit :) O Monster high dowiedziałam się niedawno z jednego bloga dzieciowego.

Może jestem wyrodną matką, ale moje dzieci nie oglądają kanałów z kreskówkami, nie chodzimy na wycieczki do Smyka, więc nie mają specjalnego kontaktu z tym badziewiem. Chłopcy mieli kiedyś fazę na resoraki hot weels, ale raczej nie wynikała ona z mody.

Sądzę, że nie czują się skrzywdzone, bo nigdy żadne tego typu zabawki nie pojawiły się na listach do św. Mikołaja, chociaż wiedzą, że wtedy można zamawiać wszystko.

 

Pisze to dlatego, że skłaniam się ku tezie, że jednak rodzice mają duży wpływ na kształtowanie gustu dziecka. Później to się zmienia, w pewnym momencie większe znaczenie ma grupa rówieśnicza, a jeszcze później własne poszukiwania stylu itd. Ale wydaje mi się, że podstawę wynosi się z domu.

 

Moi rodzice, mimo ciężkich czasów PRL-u byli trochę pod prąd, jeżeli chodzi o wystrój mieszkania. Nie było w domu meblościanki, tylko drewniane meble robione na zamówienie, zamiast wzorzystych tapet - białe ściany, a na nich prace zaprzyjaźnionych artystów, nie było wykładzin, tylko proste dechy podłogowe. W takim domu wyrosłam i efekt jest taki, że nigdy nie byłam w sklepie Bodzio, B&W, czy innej Agacie, a urządziłam już kilka mieszkań w swoim życiu.

 

Nie chcę, żeby zabrzmiało to jak przechwałki, bo nie o to chodzi. Cały czas chodzi mi o to kształtowanie gustu dziecka. Pojawił się temat komunii, ja do komunii szłam w prostej sukience z białego szyfonu, szytej na wzór sukienki Rachel Ward z filmu "Ptaki ciernistych krzewów" (wiecie, wtedy to był hit :) ) Dokładnie tej: http://c.wrzuta.pl/wi13533/2aa95dc8000a097b49a8478a/the_thorn_birds_-_rachel_ward To było moje marzenie. Nie usztywniane halki, falbany i gipiury. Na głowie miałam wianek z tiulowych różyczek.

 

Z drugiej strony moi rodzice nie ingerowali w zmiany, które wprowadzałyśmy z siostrą w swoich pokojach, jak juz dorosłyśmy do zmian. Pamiętam, jak na warsztatach tkackich zrobiłam okropna lampę i powiesiłam w swoim pokoju. Moich rodziców musiało to boleć :D ale nic nie mówili. Przemilczeli tez malunki na ścianie i przerobione łóżko. Mam nadzieję, że moje dzieci nie będą tak intensywnie poszukiwać swojego stylu, hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny :)

 

wiem, że w pokoju dużo się dzieje po części dlatego, że Jasiek jako czterolatek miał swoje zdanie przy jego tworzeniu :)

dzieciaki dobrze się tam czują, a to dla mnie najważniejsze

 

Masz bardzo dobre podejście do tematu jak napisalas dzieciaki dobrze sie tam czuja i to jest najwazniejsze . Pokoik taki bardziej chłopiecy ale choc córcia jeszcze malutka to zapewne niedługo tez jej zdanie dojdzie do głosu i nabierze bardziej dziewczecych dodatków !!!

 

Drogie Mamy urzadzamy pokoik dla dziecka ,a nie dla Siebie o czym niektóre mamy chyba zapominają, To dziecko bedzie w nim spędzac najwiecej czasu !!! Nie mówie tutaj żeby spelniac wszystkie zachcianki dziecka i nalezy tez brac pod uwage wzgledy bezpieczenstwa bo maluszki mają bardzo bujną wyobraznie ale juz kilkuletnie dziecko ma swoje zdanie i mądra mama powinna wiedziec co je interesuje i czym lubi sie bawic !:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona m - ale co zleciłabyś firmie? piszesz o moich tapetach? bo zaprojektowanie i przygotowanie do druku nie stanowi dla mnie problemu, a sam druk zleciłabym drukarni. Pytam tylko, czy ktoś to może robił i na przykład okazało się, że druk cyfrowy wychodzi nie fajnie na tapecie, bo offset się zupełnie nie opłaca przy tak małym nakładzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej to ja byłam szczęśliwą posiadaczką pięknej sukienki komunijnej, którą uszyła mi chrzestna wyła na kole księżniczkowa ale bez przegięcia, pamiętam że uszyła mi do tego torebkę w której to miałam rózaniec i książeczkę i byłam taka szczęśliwa, na głowie miałam wianek zrobiony z konwalii też przez chrzestną a na nogach stukające lakierki :) które potem zdarłam do granic możliwości bo mama pozwoliła mi w nich chodzić na co dzień a przecież były to najpiękniejsze buty na świecie i jakoś całkiem dobrze to wspominam :)

Co do mody na Monster high to po prostu moda i tyle w końcu przejdzie, pokażę wam moją wersję monsterki dla córci koleżanki

http://imageshack.us/a/img826/5102/p1130755jpg.jpg

Wybaczcie jakość lalki ale to początki szycia

Moja na szczęście nie ma jeszcze sprecyzowanych oczekiwań zabawkowych, ogólnie najfajniejsza jest piłka i klocki

 

wow ale czaderska :jawdrop: Moja córka , fanka monster high zrobiła wielkie oczy i zapytala jest jeszcze jakaś inna do wyboru :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

jestem nowym użytkownikiem forum. Planuję remont pokoiku mojego 3 latka ale od nadmiaru propozycji aż głowa boli. Na forum jest tyle fantastycznych inspiracji użytkowników jak i zaczerpniętych z netu, że tylko pozazdrościć pomysłów. Mi niestety brakuje spójności w urządzaniu, pomysłów itd. Dlatego też nieśmiało proszę o pomoc:lol: Wrzucam parę zdjęć pokoiku naszego Synka i proszę o pomoc. Pokój jest bardzo trudny, z dużym skosem, małą ilośćią miejsca. Największy kłopot mam z oknem, czy myslicie, że taka forma firan/zasłon (jaką załączyłam) będzie odpowiednia?Proszę o pomoc i rady. Z góry dziękuję :)

13052_1_aa[2].jpg 13052_2_aa[2].jpg 13052_3_aa[1].jpg 13052_4_aa[1].jpg 13052_aa[1].jpg

 

Zapomniałam napisać, że tak wyglądał pokoik na początu, doszło bardzo dużo zabawek, pudeł na zabawki i dużych aut. Przez taka dużą ilość zabawek pokoik wydaje się zagracony mimo, iz jest posprzątany. Nie mam serca wynieść tych wszystkcih zabawek, tylko dlatego, zeby pokój wyglądał ładnie i miło dla oka, Synek się wszystkim bawi.

 

Czekam na propozycje, wszystkie komentarze przyjme z pokorą :)

Edytowane przez mamuniaolunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podzięce za Wase inspiracje pokaze Wam jak wygladają pokoje moich dziewczynek. Juz kiedys z kilkaset stron wstecz pokazywalam ale troszke sie zmienilo

sypialnia Heli, która w czwartek skonczy 3 lata Jak ktos nie toleruje rózu niech nie patrzy:P

pokoje%2520dziewczynek%2520032.jpg

 

 

pokoje%2520dziewczynek%2520030.jpg

 

 

pokoje%2520dziewczynek%2520029.jpg

 

pokoje%2520dziewczynek%2520024.jpg

 

Sypialnia Marylki, która ma sie pojawic na poczatku maja - tutaj wiele czerpalam z ostatnich Waszych inspiracji ale jeszcze wiele brakuje...

planuje sofe biala z ikei, lozeczko i szafe. galki beda pozmieniane na niebieskie w biale kropki, dywanik tez niebieski w biale kropki ;)

pokoje%2520dziewczynek%2520036.jpg

 

 

pokoje%2520dziewczynek%2520038.jpg

ramki z pepco

pokoje%2520dziewczynek%2520055.jpg

 

bawialnia dziewczynek w czwartek pojawi sie namiot

pokoje%2520dziewczynek%2520012.jpg

pokoje%2520dziewczynek%2520015.jpg

pokoje%2520dziewczynek%2520019.jpg

Edytowane przez anjamen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona m - ale co zleciłabyś firmie? piszesz o moich tapetach? bo zaprojektowanie i przygotowanie do druku nie stanowi dla mnie problemu, a sam druk zleciłabym drukarni. Pytam tylko, czy ktoś to może robił i na przykład okazało się, że druk cyfrowy wychodzi nie fajnie na tapecie, bo offset się zupełnie nie opłaca przy tak małym nakładzie :)

 

te moje fototapety powyzej sa drukowane w dukarni a zdjecia z fotolii, ja jestem zadowolona. tylko to drogi interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...