Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zphugawronwp.pl

Recommended Posts

... Karolina, a dlaczego ta tapeta do 3 - latka Ci nie pasuje? Jest stylowa/elegancka, ale i kolorowa :yes: dla mnie BOMBA! :D

ja nie mówię, że nie pasuje - tylko że sama nie wiem... mi się taka dorosła ona wydaje :)

 

bo sama tapetka mi się podoba - mam ją nawet zapisaną (ale w wersji całej biało-szarej) do salonu u rodziców na jedną ścianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super pokój, odważne kolory i te szare akcenty - ach.

Fajnie podzielona strefa zabawy ze spokojną resztą pokoju.

Pokój marzenie.

 

Ja długi czas nie mogłam znaleźc sposobu na pomarańczowe fronty w pokoju mojej corki, dopiero szary na ścianach i akcenty amarantu uratowaly całokształt.

 

Ty jak widac świetnie wprowadziałaś żółty, który ożywia i dodaje uroku. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bibi akurat ten żółty w rzeczywistości to raczej taki bardzo zgaszony i spokojny wręcz podchodzący pod spokojne pastele ale na zdjęciach to ostro dziki wyszedł :)

Muszę jeszcze zakupić większą ilość poduch na matę bo te tylko tymczasowe są zapożyczone z kanapy z pokoju dziennego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naberia tak pokoik jest dość duży :) Literki to własnoręczne wykonanie moje i dziecka, może nie są perfekcyjne ale tani koszt wykonania :) Szafy jak i przyborniki przy stoliku to poczciwa IKEA -lubię ją bo za dość przystępną cenę można fajne rzeczy kupić.A mata zakupiona na allegro to Skip Hop.Nie wiem czy mogę tak pisać nazwę no ale jak mam inaczej Wam odpowiedzieć :)

margaryt mata tak jak pisałam już to zakup z allegro,poduchy wykonane przez bardzo zdolną kobietę która szyje takie cuda-bo ja już nie mam takich zdolności.A literek dużo bo w zamierzeniu właśnie miał być cały alfabet.Choć w rzeczywistości jak się wchodzi do pokoju to zupełnie nie ma takiego wrażenia że ich dużo bo pokój spory.Na zdjęciach to zawsze trochę inne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się taka dorosła ona wydaje :)

 

...

 

A dla mnie jest właśnie exclusive/elegant wersją dziecięcą. Bo ja nie lubię takich powtarzalnych wzorków (ludzików, potworków, etc.) a tu jest super, bo paski są. Ale kolorowe, żywe... Nevermind ;)

 

SzczęśliwaMama - piękny pokoik! Co ja mówię? Pokój. Pokoiszcze! :yes: (tak na marginesie - podasz wymiary? Tak ogólnie, bez wdawania się w cm ;)) Pomysły świetne i bardzo praktyczne. Inwencja twórcza... powinnaś przyjąć nick KreatywnaSzczęśliwaMama. A Gabryś pewnie też szczęśliwy, że ma TakąMamę ;)

 

Gratuluję :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naberia tak pokoik jest dość duży :) Literki to własnoręczne wykonanie moje i dziecka, może nie są perfekcyjne ale tani koszt wykonania :) Szafy jak i przyborniki przy stoliku to poczciwa IKEA -lubię ją bo za dość przystępną cenę można fajne rzeczy kupić.A mata zakupiona na allegro to Skip Hop.Nie wiem czy mogę tak pisać nazwę no ale jak mam inaczej Wam odpowiedzieć :)

 

No to zdolne z Was bestyje ;) A tak myślałam, że to Ikea, ale wolałam się upewnić :) Zazdroszczę tak dużego pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero dziś się zarejestrałam, ale zaglądam tutaj do Was i podczytuję juz bardzo długo. Cały czas się zbierałam do pomalowania pokoju dzieci i w końcu wymyśliłam. Kupiłam farbę szarą i różową, bo córka koniecze róż chciała więc stwierdziłam ze już niech będzie ale w małej ilości. Wymyśliłam sobie że dwie ściany pomaluję na szaro, taki jasny, a dwie będą białe i na nich chciałam zrobić wlaśnie różowe kropki, groszki ok 5 cm średnicy. Ale dopiero teraz zaczełam sie zastanawiać jak te kropki zrobić. Czy któras z Was robiła coś rakiego?

Może macie pomysl na to od czego je odmalować?

SzczesliwaMama pokój jest idealny, jesli będe miała kiedys synka to na pewno będzie on inspiracją, fajnie kolory dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzczęśliwaMama super pokoik. Właśnie miałam Ciebie zapytam ile metrów ma to pomieszczenie ,ale już widzę. Generalnie jest większy niż mój salon z aneksem więc takiego samego pokoju dziecięcego nie zrobie gdyż jest o połowę mniejszy :) Co to za łóżeczko ma twoja dzidzia ? jest ono regulowane?

 

Generalnie mam do Was prośbę. Szukam cały czas inspiracji odnośnie pokoi dziecięcych. Niebawem odbieramy klucze do mieszkania od dev i chciałabym jak najszybciej wejśc z ekipą wykańczającą. Mam już jakiś zarys pokoi dziecięcych ,ale nie wiem czy to dobre rozwiązania.

 

Zacznę od tego ,że mam dwojkę pociech , syna i córkę . Córcia ma 4 miesiące ,a synek rok i 7 miesięcy. U obydwojga chciałabym zrobić tapety na scianach , chociaż dwóch.Do córki szaro biale pasy albo coś w ten deseń , a do syna jakies granatowe akcenty. Boje się czy nie za szybko mi się zabrudzą i nie wiem czy nie lepsza będzie farba. Do obydwu pokoi chciałabym raczej białe mebelki. U obydwu dzieciakow chcialabym zrobić szafy na wymiar , od ziemi do sufitu. Chcialabym też aby generalnie pokoje pasowały do całego mieszkania , raczej utrzymanego w cieplych szarościach ,ale mimo wszystko żeby były to pokoje wesołe dziecięce. u syna na pewno stolik z krzesełkami. Myslę nad zrobieniem jakiś szafek na zabawki i książeczki. Nie lubię otwartych półek ani nic w tym stylu Teraz mamy komody i skrzynie i Bartek wyciąga normalnie z nich zabawki i chowa i to mi się podoba. Po prostu nie lubię za dużo sprzątać ;)

 

Z czasem moze wrzucę wam jakieś fotki inspiracji :) ale wiecie jak to z dziećmi , mam mało czasu na szukanie :/ Na razię załączam plany , może coś Wam wpadnie do głowy i zechcecie mi pomoc w urządzaniu :)

 

pozdrawiam ciepło

pokoj corci szafa.png

pokoj corci.png

pokoj syna.png

Edytowane przez mrowkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na początek na białe ściany (ponieważ mamy gwarancje na mieszkanie i w razie usterek łatwiej je usunąć i to było na + dla nas ponieważ budynek pracuje i są drobne pęknięcia do naprawy). Poza tym moje dzieciaczki wymalowały swoje arcydzieła na ścianach ;) wiec czeka nas malowanie w wakacje ale liczyliśmy się z tym. I tym razem już jakieś kolorki będą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie zapytać a ponieważ dotyczy to pokoju dla dzieci więc zapytam tutaj. Chcę pomalować ściany w pokoju dla chłopców farbą Garść muszelek Duluxa i uzupełnić kolorowymi dodatkami. Powiedzcie czy sufit też pomalować tą farbą czy już białą? Nie widziałam tej farby na ścianie i nie wiem czy bardzo się odcina czy nie. Może znacie inne kolory off white?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te Wasze pokoiki i aż mnie skręca :) Moje córy mają nijak nie pasujące do reszty domu kolorowe i przesłodzone wnętrza :/ Starsza wybierała kolor sama, tatuś poparł i tyle miałam do gadania ;) Młodszej trzeba było jakoś dopasować pokój przynajmniej do tego, który ma siostra, więc jest równie mało designerski.

Jedyna nadzieja w tym, że dorosną i będzie można zrobić tam coś ciekawszego.

Pocieszam się tylko tym, że te naprawdę ładne pokoje (marzył mi się taki z szarymi ścianami, białymi mebelkami i dodatkami w biało-czerwoną krateczkę...) są ładne tylko do momentu, w którym nie zostaną upstrzone tysiącem plastikowych "cudnej urody" zabawek, które bez przerwy dostają moje pociechy... Nie mamy bawialni, więc wszystko trafia właśnie do tych pokoi. Przy kolorowej bazie przynajmniej nie powoduje to potem ataku serca ;)

 

Ja z zapytaniem drogie Panie:

Czy widziałyście gdzieś dywan gładki, bez wzorów, o stonowanym, pastelowym kolorze (interesuje mnie seledyn i błękit lub róż)?

 

Chciałam do młodszej kupić dywan w różowo białą kratę z Ikei, ale oczywiście został wycofany (jak większość rzeczy, które planowałam tam kupić) :/

 

Pokój młodszej wygląda tak:

DSC01449.JPG

 

Tu widać kolor ścian:

DSC02669.JPG

 

W chwili obecnej mamy obrzydliwy różowy dywan, który co prawda pasuje do elementów w ciemniejszym różu, ale psuje mi całą koncepcję... Na szczęście tani (Ikea), więc nie będzie żal wymienić...

DSC02660.JPG

Na tym zdjęciu widać jego prawdziwy kolor. Wolałabym coś bardziej "zgaszonego".

DSC02651.JPG

 

DSC02656.JPG

 

Przewijaka już nie ma i na szczęście kolejny różowy dodatek odpadł, ale ciągle różu jest za dużo.

 

Pokój starszej z córek wygląda jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie zapytać a ponieważ dotyczy to pokoju dla dzieci więc zapytam tutaj. Chcę pomalować ściany w pokoju dla chłopców farbą Garść muszelek Duluxa i uzupełnić kolorowymi dodatkami. Powiedzcie czy sufit też pomalować tą farbą czy już białą? Nie widziałam tej farby na ścianie i nie wiem czy bardzo się odcina czy nie. Może znacie inne kolory off white?

 

Garść muszelek Duluxa mam na większości ścian w mieszkaniu i na wszystkich sufitach, jest to ładna, zgaszona biel, która bardzo dobrze komponuje się z beżami i szarościami na pozostałych ścianach. Trzeba pamiętać że na suficie farba optycznie wydaje się trochę jaśniejsza. Moim zdaniem nie ma sensu bawić się dodatkowo z białą farbą. Obawiam się też, ze w zetknięciu ze śnieżnobiała farbą może sprawiać wrażenie lekko zszarzałej/ sinej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...