Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Amtlo,

Podziwiam Twoje mury. To jest coś, kiedy nareszcie nie wkłada się pieniędzy do "dziury", tylko widać jak rośnie domek!

Jesteśmy na etapie podziwiania twojego projektu. Całej mojej rodzince bardzo podoba się rozmieszczenie pomieszczeń i dużo prostszy i mniejszy dach niż w Sewerynie czy Fridzie. Parter jest podobny jak w Fridzie, ale ma duże pomieszczenie gospodarcze (takie na jakim mi zależy!)

Jeszcze trochę i może zdecydujemy się na ten właśnie projekt. Co Ty na to? :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i może zdecydujemy się na ten właśnie projekt. Co Ty na to? :lol:

 

A ja się bardzo cieszę, że jeszcze komuś ten właśnie projekt przypadł do gustu i spełnia Wasze wymagania :D :D

 

Zawsze służę radą i pomocą....jako ta doświadczona :wink:

Mnie też wsparto informacjami na temat projektu i budowy, gdy rozważałam jego budowę....Teraz mogę oddać zaciągnięty dług

 

Aha, u mnie będzie wersja II

 

Pozdr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtlo,

Cieszę się, że tak myślisz. Ja też rozpatruję II, dlatego, że w późniejszym etapie mogę skończyć poddasze, a na razie wszystkie potrzebne pokoje i pomieszczenia dla naszej 4-osobowej rodziny byłyby na dole. Podoba mi się schowana klatka schodowa (można zamknąć i nieogrzewać za bardzo poddasza, jeżeli dzieci poszłyby w świat!), podoba mi się duży, osłonięty dwoma ścianami taras. Ile jest tego zadaszenia na tarasie 1m czy więcej?

Zastanawiam się, czy jest jakiś strych powyżej sypialni i pokoi na dole np. na suszarnię? I jeszcze jedno pytanko: Czy w garażu na pewno zmieszczą się 2 auta, bo zazwyczaj w garażach 2-stanowiskowych jest powyżej 30m2?

Z góry dziękuję za życzliwość. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkaj,

 

Na tarasie są dwa metry zadaszenia - wg projektu.

 

Powierzcnię na górze można w zasadzie kształtować według swoich potrzeb. Ja zdecyduję jaka będzie, dopiero po położeniu więżby. Na razie tylko wstępna koncepcja - jednego pokoju i łazienki. Reszta ma być właśnie strychem, suszarnią, graciarnią. Ścianki postawię jak to moje oczy zobaczą. Przecież na takie różne szpargały czy regały nie potrzeba pełnej wysokości pomieszczeń.

 

A garaż, no cóż. Moim zdaniem to taki na 1,5 samochodu. Wjazd ma szerokość4,40. a wnętrze 5,25m. Oceńcie sami. Ja z pewnością druga nie będę tam wjeżdżała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtlo,

2 metry zadaszenia na tarasie to dla mnie super! Na górze łazienka w innym miejscu (bo po co w łazience takie duże okno?), 2 pokoje - gdzie mogą ulokować się póżniej chłopcy i strych na suszarnię i inne szpargały- też super!

Czy planujesz zostawić drzwi na klatkę schodową?

Kotłownię zrobiłabym zaraz za garażem, z wyjściem na dwór (planuję ogrzewać piecem na eko-groszek)

Druga Łazienka podobałaby mi się tam gdzie w projekcie jest kotłownia- dałabym tam WC, umywalkę i prysznic, a w miejcu małej łazienki zrobiłabym pomieszczenie gospodarze(trochę dłuższe i z kotłowni wychodziłoby się najpierw do tego pomieszczenia a potem na holl), z garażu byłyby tylko drzwi do tego mniejszego pomieszczenia gospodarczego,no i najważniejsze garaż poszerzyłabym o 1m.

Co myślisz o tych zmianach? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam rozterki co do tych drzwi na klatkę schodową. Na chwilę obecną decyzja jest na nie. Ale zobaczę jak dojdą schody. Teraz wszystko wydaje mi się takie małe :wink: :roll:

 

Kotłownię mam za garażem. A w miejscu kotłowni garderobę. Wc nieco poszerzyłam i mam nadzieję wcisnąć tam natrysk.

 

Jak bym mogła, to też poszerzyłabym garaż, ale nie mogę ze względu na rozmiary działki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na kierunki świata i ulicę zamieniłam okna w salonie. Tam gdzie jest wyjście na taras dałam jedno duże okno. Wyjście na taras będzie tam, gdzie w planie dwa okienka. Wiąże się to także trochę z dobudową tarasu z tej strony domu.

Jednocześnie będę miała blisko z kuchni do wychodzenia na zewnątrz - a nie przez cały pokój. Ale to są rozwiązania lokalne :wink:

 

Okna powiększyłam - były 150 szerokie, balkonowe 160, boczne w salonie 120cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek z przodu i z tyłu wygląda bardzo zgrabnie, odpowiada naszym potrzebom i a co do dachu jest kompromisem między oczekiwaniami mojego męża (który woli dach dwuspadzisty ze względu na koszty) i moimi marzeniami, bo chociaż od ogrodu będę miała dach kopertowy. Teraz czeka nas jeszcze narada rodzinna, jak coś wybierzemy to napiszę.

A póki co będę oglądać zdjęcia z Waszej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór projektu jest niezmiernie ważny. Rynek zasypany jest propozycjami dziesiątek biur i jest w czym wybierać. A potem i tak się okazuje, że coś tam nie pasuje :( Dlatego musicie założyć Wasze priorytety, wymagania, kierunki świata, wielkość działki... ale o tym z pewnością już dawno wiecie 8)

 

Życzę owocnych poszukiwań i trafionych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...