Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proszę, proszę :p

zaglądam i co??

komin stoi!

teraz to pędzicie, ani sie nie obejrzysz, jak powstanie stan surowy zamknięty :roll:

wiem, co mówię, a najlepsze jest to, że każda pojawiająca sie rzecz cieszy coraz bardziej :wink:

 

czyli ten duży wydatek, co pisałaś u mnie to pewnie z kominami związany? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że na kosztorys patrzyłam trochę z przymrużeniem oka - bo wiadomo, że nie podali roku z jakiego pochodzi :-?

 

Ale potem, jak przeszłam do rzeczywistości, to dopiero mina mi zrzedła :evil:

 

Nikt nie dolicza do tego kosztów transportu, chociaż szanujaca się hurtownia ma to już wkalkulowane - ale mówi, że nie liczy :wink:

 

Jednak w tej hurtowni nie ma wszystkiego i wtedy zaczynaja się schody....

 

Dla mnie jeszcze ceny pompy i koparki, ich dojazdu...Ja chyba sobie koparkę kupię :wink:

 

Te rozliczenia za godzię pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten duży wydatek, co pisałaś u mnie to pewnie z kominami związany? :wink:

 

Oj Dario, żeby tylko z kominami :o Zapłaciłam za kominy, za strop, za brakujęce pręty, za tarcicę - bo też zabrakło......Słowem wydatki, wydatki, wydatki...

 

tak to jest, że zazwyczaj zamiast jeszcze zostać, to okazuje się w trakcie, że ciągle czegoś brakuje :-? :roll:

u mnie też tak było, no i liczyłam na to, że podniesienie i przykrycie domu wraz z wyporządzeniem środka nie przekroczy 100 tys...

Jakże się myliłam :o :roll: :roll:

wyszło drugi raz tyle i nadal nie mamy wszystkiego :cry: :cry: :cry: :cry:

 

a to tylko rozbudowa a nie budowa od zera :roll: :roll: :roll:

 

nawet teraz, jak robi się ten balkon to ciągle jeszcze czegoś brakuje, to stali, to cementu, to drewna...

szkoda gadać, niby już mieszkam i mam wszystko za sobą, ale jednak nie wszystko...

 

jeszcze ocieplenie, ogrodzenie, podjazd...

i za co zrobić?? :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać, niby już mieszkam i mam wszystko za sobą, ale jednak nie wszystko...

 

jeszcze ocieplenie, ogrodzenie, podjazd...

i za co zrobić?? :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Czyli jeszcze powalczymy razem :roll: Całe szczęście, że można te wydatki rozłożyć w czasie. I bez ładnego ogrodzenia da się wytrzymać :wink:

 

Ale najgorsze jest dla mnie, jak trzeba dokupywać ten sam towar...W projektach nie zawsze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,dzieje się u Ciebie Amtla :p

Domek pnie się do góry i nabiera kształtów, przy stropie już widać jak parter będzie wyglądał. Dla mnie to był najbardziej tresujący okres. Musiałam się szybko oswoić z wydawaniem większych kwot. Były dni ,że wpadałam w popłoch. Wkurzałam się na każde przekroczenie kosztorysu, co zresztą stało się nagminne. Z czasem się przyzwyczaiłam.

Zatem nie martw się Amtlo, najważniejsze ,że mury idą w górę i już niedługo będziesz mogła stąpać po poddaszu :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, rzeczywiście zdolnych masz murarzy. Wykorzystują co mogą i nie naciagają Ciebie na dodatkowe koszty a to jest bardzo dużo....no i domek rosnie..... :D co do spadku terenu, to u mnie jest troszke większy. Jak do tej pory troche to podsypaliśmy gliną podczas równania terenu ale i tak większość wyrównania będziemy musieli zrobić ziemią....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...