Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Amtlo

tytancynk ma dwie główne cechy charakterystyczne - 1. występuje tylko w jednym (czytaj naturalnym) kolorze - specjalnie pomijam sztucznie postarzane vel patynowane bo są poza zasięgiem cenowym 2. występują w jednym... przedziale cenowym :-?

 

Ale jak na razie pomysł bardzo mi się podoba. Poza tym pasuje do mojego domku i koncepcji elewacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynnky z cynku są od wielu lat stosowane. Te nowsze z domieszką tytanu są najtrwalszymi systemami rynnowymi na rynku. Są też takie z domieszką aluminium.

Ja mam metalowe pokryte ocynkiem i powlekane farbą. Wydają sie równie trwałe i porządne jak tytancynk. Nie wiem jak cenowo to wychodzi. Napewno i jedne i drugie są droższe od pcv i to znacznie droższe. Ale różnicy miedzy metalowymi nie znam. Musisz popytać i zrobić wstępne wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych kilku wypowiedzich - dziękuję wszystkim, już CHYBA zrezygnuję z tworzywka. Czytam o tych wszytkich stalowych i jest w czym wybierać. Nie pozostaje nic innego jak porównanie wycen.

 

Czy system rynnowy muszę równolegle zakładać z dachówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ale po co ściagać 2 raz dekarzy? Tak za jednym razem Ci założą rynny, wypoziomują i będizesz mogła sprawdzic po 1 deszczu czy nic nie przecieka, nie rozchlapuje i czy działa jak powinno :wink:

 

Pst. Niektórzy mieszkają bez rynien całe życie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ale po co ściagać 2 raz dekarzy? Tak za jednym razem Ci założą rynny, wypoziomują i będizesz mogła sprawdzic po 1 deszczu czy nic nie przecieka, nie rozchlapuje i czy działa jak powinno :wink:

 

Pst. Niektórzy mieszkają bez rynien całe życie :wink:

 

Masz rację mayland: nie muszę ale powinnam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze znalazłam coś takiego:

 

"Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, montaż rynien Galeco STAL odbywa się po założeniu pokrycia dachowego. Użytkownikom daje to pewność, że zainstalowane wcześniej rynny nie zostaną zniszczone przez np. spadające z dachu narzędzia czy dachówki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu - a jak myślisz, czyj to cień na fotce? Inwestorka we własnej osobie po prostu weszła schodami...i spojrzała na wszystko z góry :D

 

Cień zauważyłam, a jakże :D ale jutro to już pewnie po całym "lotnisku" się przejdziesz :p To dopiero będzie frajda :lol:

 

Co do rynien, my mamy Lindab brązowy.Kierownik bud.,dekarze nam to doradzili .Nie wiem ile potrzebujesz tych rynien, ale nas ten wydatek nie powalił z nóg.Stwierdziliśmy natomiast,że na pewnych rzeczach nie należy oszczędzać,żeby za kilka lat nie trzeba było wydawać na to samo dodatkowych pieniędzy.Dotyczyło to materiału bud.,dachówki, okien. :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wychodzę z założenia, że na pewnych rzeczach nie można oszczędzac....za bardzo :wink: Musi być to wybór z głową.

 

Dzisiaj już startowałam z mojego lotnicha...podlewałam i podlewałam. Jak dochodziłam do jednego końca to drugi już był suchy. Jakoś chyba nienormalnie? Ale sąsiad twierdzi, że normalnie...A on już ten przysłowiowy trzeci ponoć wybudował :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

 

te dodatkowe wydatki to np.dokupienie paneli,płytek-niby zakupione z naddatkiem a i tak zabrakło :( Ściany piją farby okropnie-pan w sklepie z farbami tylko się uśmiechał jak mnie widział.Ale oczywiście się cieszył-bo to jego zarobek :D

I takie tam inne drobiazgi-małe kwoty, ale jak się później zliczy to robi juz odczuwalne kwoty :-?

 

Dlatego min.podawane kosztorysy nijak nie mają się do realnych kosztów.Moja koleżanka,któa już się wybudowała powiedziała mi na początku-do kosztorysu dodaj minimum stówkę.(zł)Ja już widzę ,że ta stówka to chyba procentów będzie dotyczyć :o

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...