Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

efilo

 

te dodatkowe wydatki to np.dokupienie paneli,płytek-niby zakupione z naddatkiem a i tak zabrakło :( Ściany piją farby okropnie-pan w sklepi z farbami tylko się uśmiechał jak mnie widział.Ale oczywiście się cieszył-bo to jego zarobek :D

I takie tam inne drobiazgi-małe kwoty, ale jak się później zliczy to robi juz odczuwalne kwoty :-?

 

Dlatego min.podawane kosztorysy nijak nie mają się do realnych kosztów.Moja koleżanka,któa już się wybudowała powiedziała mi na początku-do kosztorysu dodaj minimum stówkę.(zł)Ja już widzę ,że ta stówka to chyba procent,ó będzie dotyczyć :o

 

Pozdr

 

No tak. Najbardziej z farbami się zgadzam bo też to przećwiczyłam. Byłam po dokładkę z pięć razy. A to tylko do mieszkania farba była. A przecież kupowałam z naddatkiem. Najbardziej mnie wkurzało że zamiast kupić w 10l baniaku to ja dokupowałam po 3 litry buląc jak za zboże :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witanko wieczorową porą :D

 

Tymi dodatkowymi kosztami, to straszą mnie wszyscy od samego początku - łącznie z moim wykonawcą.

Staram się to uwzględnić w mojej psychice, bo w kosztorysie na razie nie jestem w stanie :roll:

 

Już według kosztorysu biura prjektowego jestem do tyłu :oops: :-?

 

Zrobiłam dzisiaj objazd po hurtowniach w sprawie dachówki. Nadal powala mnie Koramic E32 kasztan. Ale cenowo jest nie do przebicia Roben także kasztan. I co zwycięży: serce czy rozum....czytaj: pieniądze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, a rozważałaś Bogen?W tym czasie jak kupowaliśmy dachówkę to między Robenem a Bogenem różnica w cenie nie była wielka.Natomiast w jakości -dekarze doradzali Bogena.Zresztą w trakcie kładzenia dachu nie słyszałam nic złego na temat dachówki.

Ja tak tylko dorzucam swoje "doświadczenia"

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu, Twój Bogen jest prześliczny :D :o

 

Ale u nas jakoś tak mało popularny. Nawet dzisiaj oglądałam wszystkie wystawki - ekspozycje, a Bogena nie było :-? Ale może powinnam pytać? Jutro spróbuję nadrobić :oops:

 

A Roben bardzo zszedł z cenami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozum??

dach to dach, kolor trochę w tą czy w tą..

a za to trochę kasy zostanie na coś innego, co będzie bardziej wpadać w oko niż dachówka :wink:

tak ja myślę, na dachu nikt na dłużej nie zawiesza oka, jeśli się akurat nie buduje i nie jest na etapie wyboru dachówki :wink:

 

jak zrobisz piękną elewację na przykład, to dach i tak odejdzie w cień :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko :D

Amtla, zasuwasz :o

 

Myślę, że z dachówką to Ania ma rację :roll: Chyba się ją powinno wybierać z odległości kilku(nastu) metrów, w końcu tak się na nią będzie patrzeć :wink: Z tej odległości widać różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozum??

dach to dach, kolor trochę w tą czy w tą..

a za to trochę kasy zostanie na coś innego, co będzie bardziej wpadać w oko niż dachówka :wink:

tak ja myślę, na dachu nikt na dłużej nie zawiesza oka, jeśli się akurat nie buduje i nie jest na etapie wyboru dachówki :wink:

 

jak zrobisz piękną elewację na przykład, to dach i tak odejdzie w cień :wink:

 

jestem za

jak jest niewielka różnica to nie ma sensu przepłacac - po pierwszych zachwytacjh więcej na dach nie spojrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o wygląd dachu!(głównie).Jest to rzecz ważna, oczywiście.Dlatego my wybraliśmy taki kolor nie inny.Ale decydowała przede wszystkim jakość-przecież to ma służyć dziesiątki lat 8) .

Wygląd jest ważny i dlatego nie wybraliśmy np.cementowej.Jak widzę te "kwitnące" dachy cementowe :x

A po nas na naszym osiedlu widzę coraz więcej Bogena,nawet w tym samym kolorze :)

Zanim wybraliśmy dachówkę przeczytałam wiele postów, artykułów itd.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych dziesiątek lat - wszystko zależy od wieku. ja tam raczej końca mojej dachówki nie doczekam :lol:

 

no...

Rogbog, jesteś pewien, ze tyle wytrzyma Twoja dachówka??

 

Za parę lat będą nowsze technologie i może się okazać, że ktoś powie to samo, co Ty, tyle, że o Twojej :wink:

 

ja się nie wtrącam, bo mam zwykłą blachodachówkę, ale tak se pomyślałam tylko... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, mi się wydawało, że nie rozmawialiśmy o rodzaju, tylko o marce. Wybór rodzaju to inna bajka :wink: I inne kryteria :roll:

 

Poza tym, jest jeszcze sprawa rejonu. Jeśli w jakimś rejonie dana marka nie występuje, to lepiej się na nią nie upierać, bo problemy od początku (z obejrzeniem) do końca (z położeniem - bo fachowcy nie znają, a jak nie znają to od razu nie lubią :wink: ). Nie daj Bóg jakaś reklamacja, czy coś - znowu problemy. I dotyczy to nie tylko dachówki :wink:

 

Brać to, co jest w okolicy i nie przepłacać za sam wygląd, jeśli jakość jest porównywalna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych dziesiątek lat - wszystko zależy od wieku. ja tam raczej końca mojej dachówki nie doczekam

 

Ja pewnie też nie :D ,ale przecież mamy dzieci :)

 

Eee, mi się wydawało, że nie rozmawialiśmy o rodzaju, tylko o marce

 

Dokładnie tak.Dla nas najważniejsza była marka, 8) ale w tej marce z wyglądu najbardziej podobał nam się ten kolor, który wybraliśmy :p .Oczywiście z gustami się nie dyskutuje.

A co do rejonu-jak jest dobry hurtownik to wszystko sprowadzi.I okazało się ,że w moim województwie jest kilka hurtowni sprzedających tę dachówkę.

Braliśmy też pod uwagę Koramic,ale różnica w cenie (poza dachówką podstawową była zbyt duża).

 

Chciałabym być dobrze zrozumianą.Nie namawiam na konkretną nazwę Bogen(mogła się nazywać inaczej) ale na dobrą jakość dachówki, w dostępnej cenie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogbog

co racja to racja 8)

 

choć w sumie nie wiem czy ja sama do końca moich dni będę mieszkać w tym domu, a co dopiero dzieci. ja tu kupię stuletnią dachówkę a one mi do irlandii spinkolą tak? :lol:

 

ale to takie dywagacje. :wink: sama kupuje ceramiczną Creatona i pewnie wytrzyma dłużej niż dom i więźba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

nawet jak dzieci spinkolą do Iralndii czy gdzieś dalej :) :p :( to dom to lokata pienędzy.Jak nie my to one mogą to spieniężyć 8) .

Wiesz,jest tak.Jak się nie ma góry pieniędzy, to nie warto kupować byle co.

Lepiej raz wydać więcej, zaoszczędzić na czymś innym.

Myślę,że w budowaniu domu trzeba sobie najpierw ustalić priorytety.

U nas właśnie tak było-najważniejszy dach coby nam się na głowę nie lało. okna coby nie wiało,wentylacja z odzyskiem ciepła(koszty utrzymania).Natomiast reszta wynikała z możliwości finansowych , czasami ze spełnieniem marzeń.Moim zawsze była duża kuchnia,salon z miejscem na stół z krzesłami ,kominek no i.....ogród wokół domu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja byłam jak tu takie ciekawe tematy poruszane 8)

Jeśli można swoje pięć groszy dorzucić : rynny muszą być dobre i nie polecam plastikowych. Nawet biorąc pod uwagę fakt ,że obecnie są bardzo dobre.

Przynajmniej raz będą przy ocieplaniu odkręcane , co jak twierdził nasz dekarz nie jest korzystne dla rynien plastikowych. Amtla przy doborze rynien weź pod uwagę kolor kominów , podbitki, cokołu i okien. To uważam jest najważniejsze.

Dachówka cementowa czy ceramiczna na pewno na twoim domku będzie się ładnie prezentować . Ja wybrałam cementową i mimo wcześniejszych wątpliwości nie żałuję. Gdybym nie miała ograniczeń w postaci kosztorysu i banku na karku to zdecydowanie wolałabym ceramiczną. Przypadłość wielu kobiet - najbardziej podoba mi się to co drogie i markowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...