Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj musi, musi.... Niestety, tylko te rzeczy, o których się dowiedziałam jak najwięcej, są zrobione dobrze. Do całej reszty mam liczne uwagi... Trochę to przerażające, ale cóż.

 

10 cm - a czy tam bedzie podłogówka?

Znajomy archirekt powiedział, że ocieplenie na poziomie gruntu ma sens 1 m od ściany zewnetrznej - dalej to tylko komfort psychiczny inwestora :o - tak podobno wynika z wyliczeń.

 

U nas podłoga podniosła się o 17 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnam jechać na działkę, pomierzyć czy majster zrobił mądrze, czy tylko kuchenne okno tak źle wyszło :-? . Ale jestem sama z Młodym, a przy nim i tak nic nie zmierzę :evil: :evil: Nie pamiętam jaką ma wysokość parteru, bo było coś kombinowane i zamiast ostatnie warstwy porothermu ma dwie cegły...co wskazywałoby jeszcze niżej...ale mam nerwy...ALE TO PEWNIE NIE OSTATNIE.

A może wszystko jest dobrze i tylko panikuję...

 

Kraty mówicie ? Nie lubię krat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtlo my mamy rolete na oknie garazowym. Zrobilismy bo wszedzie na dole sa. Bardzo przydatne sa latem, bo mozna zaslonic i w domu nie jest goraco, jest nawet przyjemny chlod. Zima z kolei opuszczamy na noc i wydaje mi sie, ze jest przez to cieplej, ale moze to tylko psychiczne odczucia. :D

ps. Mam nadzieje, ze zdrowko juz ok. Usciski od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljko,

 

właśnie opisane przez Ciebie względy powodowały że zamontowane będą rolety w domku. Bo ja dobrze wiem, że na złodzieja to one wogóle pomocne nie są.

Stanęło na tym, że pan mi wyceni opcję okno garażowe+roleta, a ja będę jeszcze myślała czy ma być czy nie (nie wiem jak długo mogę myśleć ??? :wink: )

 

Ze zdrówkiem to tak, że właśnie dopiero przestałam leki przyjmować i jest ok. Ale aż się boję głośno o tym mówić...

A jak Wasze choróbska? Mam nadzieję, że też sobie poszły :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super dziennik budowy :lol: tak 3maj :D

Mam prośbę czy istnieje możliwość podesłania na maila zmian jakich dokonaliście? Jak tylko przebrniemy przez biurokrację to też zaczynamy budowę:)) Po wszystkich "bublach", które wyszły w trakcie budowy Twój dziennik staje się nieocenionym źródłem informacji. Oby tak dalej.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitaroo,

 

Ze względu na kierunki świata i ulicę zamieniłam okna w salonie. Tam gdzie jest wyjście na taras dałam jedno duże okno. Wyjście na taras będzie tam, gdzie w planie dwa okienka. Wiąże się to także trochę z dobudową tarasu z tej strony domu.

Jednocześnie będę miała blisko z kuchni do wychodzenia na zewnątrz - a nie przez cały pokój. Ale to są rozwiązania lokalne.

 

Kotłownię mam za garażem. A w miejscu kotłowni garderobę. Wc nieco poszerzyłam i mam nadzieję wcisnąć tam natrysk.

 

Życzę miłego budowania i szybkiego przebrnięcia przez papierologię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla doskonale się z Tobą zgadzam co do lokalizacji kotłowni :D tylko, że ja robię wejście z garażu a nie z domu (piec CO na ekogroszek nie jest sterylnie czystym rozwiązaniem). Na razie tylko teoretyzuję, bo jeszcze nawet nie kupiliśmy z żoną projektu :o A tak na marginesie jak Wasz projektant i branżowcy ocenili jakość wykonania projektu od strony technicznej? (widziałem projekt elektryki, na którym były tylko narysowane miejsca gniazdek i opraw oświetleniowych... żenada kompletna).

 

Słuchajcie mam w końcu mapę i mogę występować o warunki zabudowy.

JUUUUPPIIIII wreszcie coś do przodu :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Bo, niby dużo wiem, coś tam czytam, a jak przychodzi co do czego to wieczne rozterki :-? Taki typ ze mnie....Jedyna pociecha, że nie ja jedna tak mam :roll:

 

Okna mają być w pierwszym tygodniu marca, czyli miesiąc czekania....może być wcześniej, ale wolą dać termin na maxa żeby inwestorów nie denerwować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedługo będziesz czekać.

Ale jak juz będą, to dopiero będzie radocha-domek zamknięty :lol: .

 

Co do wiedzy-przecież nie jesteśmy fachowcami w temacie budowy.A i tak uważam,że większość z budujących ma bardzo dobrą wiedzę.Dzięki temu, możemy zminimalizować błędy, wpadki wykonawców.

Mój kolega(po fachu) jest bardzo dokładny w swoim zawodzie i tak samo przygotował się do budowy (mieszka już kilka lat).

Do tego stopnia,że każdy kolejny wykonawca bał się go jak ognia.Nie odpuścił żadnych fuszerek, wiele rzeczy zrobił sam np.kominek, rekuperację -wszystko działa dobrze.

 

Ale my, jesteśmy słabe kobietki więc wszystko w granicach zdrowego rozsądku :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...