Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nie wiem.Zanim grzejnik się nagrzeje to musi upłynąć sporo czasu.A tak stałe ogrzewanie,chociaż na pół gwizdka zawsze da więcej ciepła.

A własnie ,jaki rodzaj ogrzewania planujesz?Gaz,olej itd?

Oprócz kominka :lol: oczywiście.Ja własnie dzisiaj zapaliłam w kominku :o Jest tak zimno na dworze,że palący się ogień to sama rozkosz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dzisiaj zapaliłam w kominku :o Jest tak zimno na dworze,że palący się ogień to sama rozkosz :lol:

 

Tego kominka to naprawdę można pozazdrościć...to ciepełko i miła atmosfera :D U nas też zimno i nieprzyjemnie, ale nareszcie popadało.

 

A my na olej nie dostaliśmy pozwolenia i muszę się gazem obejść...wiem, wiem - drogo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem to chyba nie jest tak najgorzej.My ogrzewamy gazem.Najwyższy rachunek,przy dużych mrozach, całej rodzinie w domu (ciepła woda) i piecu ustawionym na najwyższy (standardowy) współczynnik-wyniósł ok.770 zł.

Za ostatni miesiąc-jeszcze ogrzewaliśmy,obniżony współczynnik-560 zł.Myślę, ze nie jest to astronomiczna kwota.Za CO 4-pokojowego mieszkania (73 m2) płaciłam co miesiąc ok.250 zł+ osobno ciepła woda.

Dom ma w całości (+garaż+pom.gosp+kotłownia) ok.214 m2.

Poza tym, kotłownia na olej musi być większa(zbiornik)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałam, jesteście podłączeni do gazu ziemnego? Czy macie pojemnik ?

 

Dla mnie te ceny trochę dziwne, bo od ponad 10 lat nie mam wogóle gazu :roll: Muszę zatem przestawić myślenie...

 

Aha, córka znajomych miała dzisiaj wypadek. Trochę głupio się czuję, bo akurat jechała do nas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz płynie sobie do domku rureczkami :lol: .Do kotłowni, gdzie wisi sobie piec ,wielkości większego "junkersa".

Ja w mieszkaniu, miałam tylko gaz w kuchni.

Licząc koszty, zliczam teraz własnie koszt CO i ciepłej wody(w mieszkaniu to były osobne elementy).

 

 

:( Przykro mi z powodu tego wypadku? Czy stało się coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stało się coś groźnego?

 

Na szczęście tylko ucierpiał samochód....ale zawsze te koszty, no i dziewczyna zalicza maksymalnego stresa.

 

A jaki piec macie ? Jakiej firmy ? U nas zapowiada się Brotje - ale to dopiero pierwsze rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy garaz przy domu 27 m kw i jest jeden duzy grzejnik. Na tym grzejniku wieszam rzeczy meza takie robocze ogrodowe po praniu i zima grzejnik chodzi non stop, bo w garazu spi w nocy nasz pies na kolderce i musi miec cieplo.

Teraz myslimy zeby grzejnik zdjac, a zalozyc najwieksza drabinke grzejnikowa jaka istnieje do suszenia prania. Latem susze na powietrzu, a zima suszarke mam w sypialni niestety, a tak bym wieszala na drabince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...