Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIKA Amtli


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My mamy tylko tynk cementowy, a ozdobny kolorek w przyszlym roku, wiec bedzie to 2 lata od zamieszkania. Dlaczego? Dlatego, ze jak bym otynkowala przed wprowadzeniem do domu, a chce kolor smietankowy to teraz juz bym musiala robic poprawki.

Jak patrze na pieknie otynkowane domy w dziennikach, a wokol domu pobojowisko, srodek w trakcie prac to wiem, ze tak ladnie jak na zdjeciach te domy wygladac nie beda dlugo.

My chcemy do konca wykonczyc zielen, zrobic sciezki z kostki, opaski wokol domku i dopiero na koncu tynk i kafle na wejsciach i tarasy po calej brudnej robocie. Wokol domu wszystko robimy sami (kostka, zielen), wiec staramy sie ostroznie zeby nie nabrudzic, a i tak mury wygladaja po pracach ogrodkowych nieciekawie i dlatego ciesze sie, ze nie mam jeszcze tynku :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tynkach, wiec ja z tych samych przyczyn jeszcze nie ociepliłam ani nie otynkowałam. Po pierwsze dobrze , jak dom troche odpocznie od betonu i wiatr wysuszy.Jak wszystko w srodku skoncze i bruk przed domem to gdzies koło jesieni powinnismy zacząć ocieplac i tynkować .Oby tylko pogoda dopisała wtedy.

[pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że co głowa to inna koncepcja...Jedno jest pewne, że trzeba zrobić wszystko w celu uchronienia tynku przed uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniem i zakurzeniem 8)

 

Ze względu na kurz, odradzono mi skutecznie strukturę kornika w tynku :roll: Wraz z upływem czasu, gromadzi się w rowkach duża ilość kurzu. Zatem docelowo będzie baranek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomKa,

 

dziękuję, bardzo się przyda :roll:

 

Ale Ty się kochaniutka napracowałaś :o A że faceci mają więcej siły to wiadomo i wszystko im łatwiej przychodzi :wink:

 

Myślę, że ślicznie się zrobi w Twoim ogródku niebawem :D

 

aha, a chłopców to masz takich pracowitych :lol:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ? Amtluś jesteś chora , no to szybko zdrowiej , m-c maj dodaje otuchy !

Piekne konwalie , ja wczoraj tez taki bukliet zrobiłam , tylko troche mniejszy , bo mam mniej konwali i żal mi było wiecej sciąć. Ale na przyszły rok bedzie ich coraz wiecej,. Ale pachną piekne !!! i w flakoniku slicznie wygladaja.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla nie odpowiedziałam Ci od razu bo byłam weekend offline a potem tylko na komórce a to kiepsko sie pisze.

 

Oprawy i wszelkie inne wiszące rzeczy na elewacji montuje się do muru a nie do ocieplenia i najlepiej zrobić to na etapie po klejeniu a przed tynkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...