Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moim zdaniem bardzo błędne założenie, zauważ że pionowe wymienniki też wymagają czyszczenia. Przy takim układzie nie ma opcji abyś go wyczyścił przez jedną czy dwie wczystki a zarastać szybciej bądź wolniej będą na pewno. Weź poczytaj jakąś zduńską książkę bo zrobić dobry kocioł nie jest łatwo, odpowiednie przekroje kanałów dymowych, temperatury, moc paleniska, moc wymienników i po co jest szamot itp. jak na razie to wydaje mi się ze jesteś głęboko w lesie.

Jak zrobisz skuteczny odpopielacz to robienie jakiegoś "V" na ruszcie jest kompletnie zbędne i pozbawione sensu.

 

Witaj. Jaką książkę / książki byś polecał, które zawierały by w sobie niezbędne informacje co do poszczególnych wyliczeń elementów kotła, jak i innych zagadnień niezbędnych do tego aby wykonać kocioł. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli reasumując to przerobić na DS czy GS ? mógłby ktoś dokładnie to opisać ? jak już coś zaślepiać to szamot plus jakiś klej specjalny do szamotu ?? ewentualnie część grilla czym zaślepić ? A i czy zostawić wiatrak ? czy usunąć go zaślepić dziurę i zamontować miernik ? Proszę o jakiś dokładny opis, poradę.

 

pozdrawiam

 

 

help może ktoś pomóc kto się orientuje w tym temacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odpowiedzi i wskazówki już dawno temu. Wypróbowałeś już jakąś?

 

no właśnie przeanalizowałem odpowiedzi od mojego zapytania i jakoś nie zauważyłem porad co do mojego zapytania....

między innymi Last Rico oferował się z zamieszczeniem rysunków. Niestety ja ich tam nie widzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

help może ktoś pomóc kto się orientuje w tym temacie ???

 

Przerobić na GS ,zaślepiać szamotem

kleić tym;

http://allegro.pl/zaprawa-szamotowa-zdunska-1-8kg-szamot-glinka-i5712214668.html

http://i.imgur.com/8ZzImfd.jpg

najlepiej od góry to się zawieszą cegły .grilla zostawić ,wiatrak wywalić zaślepić ,

wstawić to:

http://allegro.pl/miarkownik-regulator-ciagu-fr124-3-4-honeywell-i5647298556.html

i to :

http://allegro.pl/regulator-ciagu-powietrza-klapka-miarkownika-i5700715453.html

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi jeszcze określić jak miarownik zamocować w takim piecu aby spełniał swoje zadanie ?? i czy ten miarownik jest obowiązkowy ?? bo generalnie myślę że to będzie ostatnia zima z tym piecem ( myślę że przerobie w następnym roku całą instalacje + nowy piec) dlatego chciał bm zminimalizowac koszty do minimum. No chyba że bez takiego miarownika ani rusz to wiadomo trzeba kupić :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Buczots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi jeszcze określić jak miarownik zamocować w takim piecu aby spełniał swoje zadanie ?? i czy ten miarownik jest obowiązkowy ?? bo generalnie myślę że to będzie ostatnia zima z tym piecem ( myślę że przerobie w następnym roku całą instalacje + nowy piec) dlatego chciał bm zminimalizowac koszty do minimum. No chyba że bez takiego miarownika ani rusz to wiadomo trzeba kupić :)

 

pozdrawiam

Jeżeli nie ma gniazda ,wypuszczasz trochę wody z kotła wiercisz otwór u góry w rogu w płaszczu zewnętrznym ,wspawujesz mufkę

http://www.dobo.pl/pol_pl_MUFA-CZARNA-1-CAL-DO-SPAWANIA-2765_1.jpg

wkręcasz miarkownik.

http://www.info-ogrzewanie.pl/p/o/IMG_7721.JPG

Może masz tam termometr wkręcony?

Co do kosztów to możesz sam wykonać wszystkie elementy razem z montażem z materiałów ze złomowiska a kupić musisz tylko miarkownik.

 

Są też elektroniczne miarkowniki ciągu np.używka jest tu za 150zł

http://olx.pl/oferta/elektroniczny-miarkownik-ciagu-mci-v3-CID628-IDbX2Lx.html#0b9b86f5fc

 

Nowe kosztują koło 300zł.

 

Jest też możliwość już teraz wycięcia kotła i zastąpienia go nowym a instalację przerobisz w następnym roku.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedź :) co do termometra to jest on na środku pieca i jest on wsadzany nie wkręcany wiec raczej żadnej mufy tam nie będzie... więc chyba faktycznie pozostanie mi wiercenie .... bo elektroniczny też chyba nie jest taki mało inwazyjny ? bo pod coś go muszę podpiąć ? a jeśli chodzi o kocioł to musze ten rok przemordować jakoś bo chce zrobić instalację razem z kotłem a i tak jeszcze funduszy na to nie mam. Co do tego miernika to jest on musowy rozumiem ? sory za tak laickie pytania ale w tej tematyce to zielony jestem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedź :) co do termometra to jest on na środku pieca i jest on wsadzany nie wkręcany wiec raczej żadnej mufy tam nie będzie... więc chyba faktycznie pozostanie mi wiercenie .... bo elektroniczny też chyba nie jest taki mało inwazyjny ? bo pod coś go muszę podpiąć ? a jeśli chodzi o kocioł to musze ten rok przemordować jakoś bo chce zrobić instalację razem z kotłem a i tak jeszcze funduszy na to nie mam. Co do tego miernika to jest on musowy rozumiem ? sory za tak laickie pytania ale w tej tematyce to zielony jestem :)

 

Elektroniczny jest mniej inwazyjny podobnie jak z dmuchawą,podłącza się go pod sterownik sterownik nim steruje ,porusza klapką zamiast silniczka wentylatora.

Miarkownik jest niestety konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolejny zdziwiony że w piecu można palić inaczej... Ten wątek powinni ustawowo pokazywać w szkołach!

 

A wszytsko przez to że zacząłem szukać następcy obecnego pieca - 10cio letniego Ogniwo S6WC 17kW. Od płaszcza wodnego przy czyszczeniu odlatuje rdza.. Ale nie o tym.

 

Drugi dzień palę metodą od góry. Węgiel. Najlepsze jest to że nie trzeba co godzine lecieć do pieca i dokładać. Jedno pytanie. Czy przy takim paleniu wlot powietrza na dole do pieca zamykać do zera a zostawiać samą górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kotły tego samego producenta, w tym samym wieku a zatem i objawy podobne, oto awers i rewers takiego płata rdzy, mam nadzieję, że mimo wszystko "ćwiartkę" zaliczy. Sam tą metodą nie palę, chociaż próbowałem, cała sztuka do dobranie proporcji PP i PW, na pewno nie można w całym procesie opierać się całkowicie albo na jednym albo drugim dopływie powietrza. Niestety trzeba popróbować i znaleźć swój złoty środek, w skrócie to balans, nie za cieple spaliny i tempo narastania temp. wody to otwarcie PP, czysty wymiennik to otwarcie PW, Poza tym odpowiednie momenty ich otwarcia bo to wpływa na straty.

20150527_203318.jpg

20150527_203234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy. Chciał bym coś dopytać. Mam piec KWK12 Zębca.

Jest to model bez otworów na KWP w drzwiczkach zasypowych. Czy aby palić w nim od góry także polecacie otwór i skonstruowanie KWP?

Pytam bo trochę na ten temat już poczytałem ale piec piecowi nie równy i chcę aby ktoś mądrzejszy powiedział: "tak" lub "nie".

Nie mam nadmuchu. Mam UNISTER jako miarkownik (wiem że nie każdy poleca miarkowniki typu 0 i 1 ale taki dostałem kupując piec z drugiej ręki).

Jeśli KWP warto wykonać to czy otwór 30x40 (zwężający się ku końcowi) długość profilu 70-100 skierowany na środek paleniska będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zamiast zwalczać skutek zająć się przyczyną?

 

Uwielbiam to filozofowanie. I teraz będę roztrząsał się z przyczyną...

Jest smoła i trza ją usunąć - znalazłem ten środek http://www.hansaflame.pl/index.php?page=effektivnye-udaliteli-sazhi i pytam czy ktoś go zna/używa. Ot i tyle!

Będę wdzięczny za opinie.

Poldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat super i już pale od góry i widzę znaczącą poprawę natomiast nie mam w drzwiczkach zasypowym KPW i pytanie moje brzmi czy nie ma przeszkód, żeby w tym piecu taką oto stworzyć, gdyż posiadam starą linie DEFRO OPTIMA COMFORT z 2009 roku.

 

http://www.eltech.pl/storage/pliki/8/28c95101dadbb89c05a737751c5a8129/defro_optima_komfort_instrukcja_obslugi.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Przyszło mi do głowy aby dostarczyć powietrze do dopalania gazów nad opałem poprzez rurę umieszczoną centralnie przez całą wysokość paleniska. Zaczynała by się od rusztów a kończyła nad opałem. Do jej spodu była by dospawana część która by stabilnie ją utrzymywała np o przekroju prostokąta. Dzięki temu nie było by konieczności rzeźbienia w drzwiczkach to raz a dwa nie wiem czy dobrze myślę ale dzięki takiemu rozwiązaniu miał bym sterowanie zarówno powietrzem głównym jak i powietrzem wtórnym przez jeden i ten sam miarkownik

out.php?i=1041503_bezntytu-u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczny jest mniej inwazyjny podobnie jak z dmuchawą,podłącza się go pod sterownik sterownik nim steruje ,porusza klapką zamiast silniczka wentylatora.

Miarkownik jest niestety konieczny.

 

 

Czyli reasumując kupuję miarownik elektroniczny jego podpinam pod sterownik w miejsce dmuchawy. Kupuje klapkę miarownika (i teraz pytanie jak ją zainstalować ? Czy zamiast klapy do popielnika ? czy wycinać w tej klapie dziure i przyspawać ją do klapy ?) rozumiem że będzie trzeba jeszcze jakiś łańcuszek albo linkę zamontować między miarownikiem a klapką miarownika ? jakieś odległości specjalne muszą być między miarownikiem a klapką ? Czy jak mi tam wyjdzie ? Sory za takie pytania ale jestem zielony w tej tematyce a chciałbym mieć chociaż jeden sezon normalnego palenia w tym piecu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...