Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do tego sasa NWT 17

 

Uważam, że dojście do 18h nie będzie niczym szczególnym. Mam podobny kocioł i na miarkowniku osiagam nawet 24h przy temp. zew. ok 0stC. W mrozy 16 h nie jest dla mnie niczym szczególnym.

Wg. mnie zasada podstawowa to: mało opalu, krótsze spalanie.

Nie da się jednej zapalki palić przez 1h czasu, ale 120szt. kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego sasa NWT 17

 

Uważam, że dojście do 18h nie będzie niczym szczególnym. Mam podobny kocioł i na miarkowniku osiagam nawet 24h przy temp. zew. ok 0stC. W mrozy 16 h nie jest dla mnie niczym szczególnym.

Wg. mnie zasada podstawowa to: mało opalu, krótsze spalanie.

Nie da się jednej zapalki palić przez 1h czasu, ale 120szt. kto wie?

 

zasypuje do pełna jak wierzac w wymiary to 25 do 30kg a jak temperature masz ustawiona na tym miarowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż np. Polski Alarm Smogowy publikując artykuł pt. "Nie górnemu spalaniu" nie daje mi nawet cienia szansy na rzeczową polemikę.

O to właśnie chodzi. Typowy FUD. Żadnej rzeczowej polemiki nie będzie, bo poza wierszykami o jakości węgla ci ludzie nie mają o sprawie zielonego pojęcia i ani go mieć nie potrzebują, ani nie chcą.

 

No właśnie problem z Alarmami Smogowymi jest taki , że oni racjonalnych argumentów nie chcą przyjmować , reakcja jest taka - pokażcie badania i szlus .

Nie, badania też nic nie dadzą. To widać po reakcji na wspomniany artykuł dr. inż. Zawistowskiego i wszystkie inne istniejące badania – dokładnie taki sam ciemny beton.

Należałoby się raczej zastanowić, jak możemy szkodników zneutralizować maksymalnie?

Badania się przydadzą, ale zakładam, że to stanowiska alarmów nie zmieni. Ale da nam argument wobec publiki, że tamci łżą.

Na przychylne opinie ekspertów z wianuszkiem tytułów nas nie stać. Oficjalnie i za darmo w najlepszym razie usłyszymy, żeby palić zgodnie z instrukcją. A gdybyśmy chcieli legalnie od góry palić to proszę bardzo: do kotłowni wjechać z laboratorium, opomiarować kocioł, wyznaczyć parametry energetyczno-emisyjne, spisać instrukcję eksploatacji, doposażyć w nadmuch i sterownik – i już można od góry palić. Koszt: jakieś 10 tys. / kotłownię. Wtedy nam się ekspert pod tym podpisze, o ile rzecz jasna od całej akcji będzie godziwy dla niego procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazyłem ale wiezac danym pieca bedzie to jakies 25 kg +-5

Ja mam sas 23uwt 140m do ogrzania plus pomieszczenie gospodarcze jakieś 28mi bojler 140l ładuje 2/3 zasypu czyli około

20kg i starcza mi to na 6 do 8 godzin. Pełnego zasypu nie robie bo w domu 22 do 24 stopnie a nie chcem kisić węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny analizować można samemu koszt jakieś 3-4tysiące.

A pyły? Dodaj ~20 tys. Poza tym to będzie pomiar made in garaż, a tu chodzi o niepodważalne wyniki z profesjonalnego laboratorium.

Nie chodzi do końca o to,że oni są przeciwko paleniu od góry tylko pewnie probowali ludzi przekonać na palenie od góry i zdeżyli się z betonem.

Nie, nigdy nie próbowali.

Beton betonem. Czego się niby spodziewać próbując zmienić najbardziej podstawowy i powszechny nawyk milionów ludzi? W dodatku totalnie "partyzancko"? Że pójdzie jak po maśle? To jest naiwność. Ale gdyby był sam tylko beton, to ten wątek skończyłyby się na pierwszej stronie. Albo gdybym ja się poddał, gdy we własnym domu natrafiałem na beton, to też bym guzik zdziałał. A jednak coś się dzieje, i to coraz więcej.

Edytowane przez Juzef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Last Rico za odpowiedź! U mnie palone było kiedyś w kotle camino ale jak to dawniej po normalnemu:) czyli od dołu, w 2010 roku kupiłem kocioł viadrus u22 bo chciałem żeliwny no i to był chyba błąd. Paliłem dalej normalnie tylko z dmuchawa, niestety komin zaczął śmierdzieć no i dymu z komina było też mnóstwo. Szczęśliwie znalazłem to forum i zacząłem palić od góry i na miarkowniku no i uspokoiło się z kominem chociaż zabudowałem go regipsem i zrobiłem dekorację tyle pożytku:p.

Dzięki Last Rico za ten temat!

Co do koksu to właśnie o to mi chodzi ze można spokojnie na żar sypać no i na pewno się tak nie truje, ale ta cena.

Tak sobie myślę że gdyby chcieli walczyć z truciem to cena koksu w dół i już coś można zdziałać, tak jak i zakaz sprzedaży pewnych rodzajów węgla.

Myślę jednak ze tutaj chodzi o coś innego, wiadomo że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ......

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Pieniądze.

Za hajs podatnika baluj.

Jakkch rodzajów węgla i dlaczego??

Pewnie chodzi ci o szczygełowice ma dużo ciężkiej

smoły długo gazuje trochę się spieka,płomień biały.

A dlaczego źle się spalają???

U mnie nie ma z nimi problemów.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o typy 33, 34, 35 i inne specyfiki co źle się w kotle spalają, akurat marcela 33 sam spalałem i sobie chwale ale pewnie takie mysłowice były by lepsze ale cen ze 150 wyższa wiec marcel rządzi, teraz miałem trochę rydułtowy ale marcel chyba lepszy.

Jednak Koks byłby super ale nie po 1200 za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uważacie czy da się wycisnąć z tego pieca dłuższe palenie, bez zmian konstrukcyjnych, regulując tylko ustawianiem sterownika.

 

Witaj Mirob 76 :)

 

Akurat kocioł SAS NWT 17 kW który posiadasz w "wersji handlowej"

nie nadaje się do czystego spalania. Zmiana którą należy wykonać

nie jest na szczęście trudna. Mówię tu o spalaniu od góry w kotle GS.

 

Możesz też przerobić go na kocioł dolnego spalania (DS) ale to może

być trudniejsze technicznie. Wydaje mi się jednak że chcesz uniknąć

takich przeróbek. Zobacz sobie ten rysunek, sam uznasz że to łatwe.

Wystarczy zablokować prześwit i masz kocioł GS (zapalasz od góry).

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=2844683&viewfull=1#post2844683

 

Pozdrówka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
A niechby tak ustawili dopłaty jak zrobili Czesi , 96% dopłaty, ty płacisz tylko 4 procenty , kto by w to nie wchodził ? myślę że nawet najstarsi palacze by chętnie dychli trochę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirob 76 :)

 

Akurat kocioł SAS NWT 17 kW który posiadasz w "wersji handlowej"

nie nadaje się do czystego spalania. Zmiana którą należy wykonać

nie jest na szczęście trudna. Mówię tu o spalaniu od góry w kotle GS.

 

Możesz też przerobić go na kocioł dolnego spalania (DS) ale to może

być trudniejsze technicznie. Wydaje mi się jednak że chcesz uniknąć

takich przeróbek. Zobacz sobie ten rysunek, sam uznasz że to łatwe.

Wystarczy zablokować prześwit i masz kocioł GS (zapalasz od góry).

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=2844683&viewfull=1#post2844683

 

Pozdrówka. :D

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza że nie na temat , ale chciałam utworzyć post i spytać o remont czy jest możliwość żeby ktoś podpowiedział jak to się tu robi dopiero co założyłam konto i jetem tu nowa.

A dokładnie to chodzi mi ile może kosztować robocizna takiej jednej ściany ? jak na tym filmie który znalazłam na youtube

 

Kolego Magda_1990, proszę skasować ten post reklamowy, każdy coś

chce sprzedać i tylko patrzy na stan licznika wątku. Nie ma znaczenia

- o czym jest wątek. Wchodzę na paralotniarstwo i pokazuję czajniki,

czy ktoś wie może ile takie ładne czajniki kosztują?? Proszę kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtdeusz:

1. ile spalasz węgla na dobę w ostatnim tygodniu? lub czegoś tam ?

2. na jakie warunki mieszkaniowe ?

3. Co ile musisz zaglądać w taki czy inny sposób do kotła w ostatnim okresie ?

4. Ile spędzasz czasu zajmując się ogrzewaniem swego lokum przy obecnych temperaturach średnich?

4. I jakie te temperatury obecnie Ciebie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...