Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[...]Kupiłem węgiel 1 t takie bryły 4 na 4 cm ale są i 10 na 10cm nie było innego ,

kupiłem 3 cegły szamotowe no i tą wodę szklaną .[...]

 

To cie przycisnęło :)

Rozumiem, że wodę użyłeś do uszczelnienia przegrody?

Ja do cegieł na węglu nie mam jakoś przekonania, wydaje mi się, że gazy ze złoża będą uciekać gdziekolwiek wokól cegieł, niekoniecznie w okno. Ale kto wie?

Mam pytanie o dyszę powietrza wtórnego - czy ona celuje w złoże (w okno), czy też może dmucha tak soie w przestrzeń?

I druga rzecz - gdzieś widziałem temperatury, z jakimi pracuje ten kociołek i wydawało mi się, że trzymasz go bardzo nisko (nie mogę tego teraz znaleźć). Może puść go trochę wyżej, tak dla eksperymentu. Może się okaże, że będzie git. Wtedy ewentualnie zrobisz sobie zawór czterodrogowy...

 

@kardinale

Nie wypominam mu tego napisu, ale sugeruję, żeby skorzystał z zawartej tam rady...

 

C.

Edytowane przez coondelboory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spadła pewnie dlatego, że pali ci się koks, a dzieje się to wyłącznie na ruszcie. Pewnie temperatura w czopuchu jest niższa niż przy paleniu drewna i ciąg jest słabszy. Myślę, że proporcje powietrza pierwotnego do wtórnego powinny być inne niż dla drewna - więcej pierwotnego, wtórne raczej ogranicz (niech będzie ale raczej mniej).

 

C.

edit

"pełen żaru" znaczy - od góry widać żar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam Kolegów a szczególnie Last Rico.

Last Rico wróć !!! Daj chociaż znać,że jesteś...z nami.

 

Moję uprzejme zapytanie:

Kocioł mam Piec Trot. piszecie,że macie małe, krótkie, niebieskie płomyki spalanego gazu.

U mnie takie widziałem tylko jak paliłem miałem z dmuchawą - metoda fabryczna.

Po przejściu na spalanie cykliczne płomienie mam długie - raczej ziolono-żółto troszkę niebieskiego-na całą komorę, albo jeszcze dłuższe, bo wpadają do kanału wymiennika. Lepiej jak są krótkie i niebieskie. Nie mogę jakoś poradzić sobie aby takie uzyskac.

Proszę poradźcie jak to zrobić ? Myślę ze problem jest z podawaniem powietrza. Ale co mam źle? za dużo czy za mało?Może jednak nadal za mały ciag komina

/przenioslem z 14x14 na 14x25. jest o niebo lepiej, ale nadal nie jestem zadowolony.

Góra prowadzę rurę 1 i 1/2 cala; dołem mam otwór 8 X 21 . Jest też faktem,że nie moge zasypac pełnego kotła, bo nie chce sie rozbujać po przejściu pierwszej , intensywnej fazy spalania.

Pozdrawiam zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam piec ZĘBIEC 16kw i problem z jego użytkowaniem, na stronie 166 tego tematu dokładnie opisałem moje problemy. Mam kolejne pytanie, mianowicie czy w kominie powinienem miec klapkę,która zamyka wylot komina? W instrukcji jej nie ma, instalatorzy również nie zamontowali.

Drugie moje pytanie jest takie, że doradził mi jeden user tego forum, że piec mam górnego palenia i że powienienem takim sposobem palic, jednak wentylator mam zamontowany od spodu i stąd moje pytanie, czy powietrze z niego dotrze na górę paleniska?

Dzisiaj dostałem kolejną dostawę opału,wczesniej paliłem na węglu,tym razem jest to miał, myślałem że problem z utrzymaniem temperatury na piecu zniknie, jednak jest podobnie jak podczas palenia węglem. Zauważam, że uchylajac dolne drzwiczki,spalam mniej węgla, niż gdy jest uruchomiona dmuchawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tą ścianę przemurować na zaprawę i uszczelnić wełną z tą wodą tylko pod wymiennikiem

Czy całość wełną po uszczelniać miedzy cegłami tez

 

Przemurować? niekoniecznie. Po prostu nalepić cienką warstwę wełny na cegły pionowo od rusztu do wymiennika, żeby gazy nie mogły uciekać między cegłami. W murarkę warto byłoby się bawić, jeśli masz przegrodę również pod trzecim wymiennikiem. Jej tam nie powinno być, bo nie jest potrzebna - tamten przelot może ci się przydać, jak byś chciał przepuścić spaliny między wymiennikami. Skorzystaj z okazji i rozbierz ją, jeśli jest.

 

Odnoszę wrażenie ze żar poszedł na dół tylko szerokością okna

pozostawił węgiel po bokach pod cegłami

 

Raczej nie, węgiel pewnie jest tylko bezpośrednio pod cegłami, głębiej koks.

Po przymknięciu p. wtórnego trochę wzrosło podciśnienie w kotle i więcej ciągnie pierwotnego. To powinno poskutkować podniesieniem temp. złoża i może będziesz miał te niebieskie płomyki ;)

 

C.

Edytowane przez coondelboory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komina cały czas o równym natężeniu dymek czyli jeszcze nie koks,

nie słyszę wpadających węgielków do popielnika oraz żeby paliło się na dole

Pali się pod tą tylną cegłą biegają tam płomyki ,w okienku znów troszkę żaru,

temperatura wzrosła na42C.Aż się boje zostawić go na noc DZIWNE TO WSZYSTKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, tak jakby kończy się palić pod cegłami,znowu słychać jak spadają węgliki do popielnika

Temp 48Cjakby się ustabilizowała się.Czyli powodem było za dużo pw.Jak długo schnie ta woda szklana

tą wełnę namoczyć czy pędzlem posmarować ,mam ta miękką i twardą która lepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.Pale dalej od góry i tak już zostanie bo jest teraz lepiej.Zasyp ok 14kg czas-16 godz temp na piecu powyzej 70 st.Dzisiaj widziałem nad kominem więcej dymku niż zazwyczaj przy tym samym ustawieniu.Może to przez ten mróz.Metoda prób i błedów doszłem do wniosku że powietrze wtorne musze miec ustawione na min. jak mam więcej to wtedy chyba wychładzam wymiennik i temp.spada.Czy na serio udaje sie Wam palic bez dymku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz112

Weź miękką, namocz, wyciśnij i przyklej warstwami w sumie na jakieś pół centymetra, może mniej. Potem pozwól trochę przeschnąć i rozpal w kotle malutki ogień, ale naprawdę malutki i to w pewnej odległości od ścianki, żeby to wyschło ale nie spieniło się i nie popękało. Pewnie trochę to potrwa, trudno powiedzieć ile...

 

C.

edit

pracuj w gumowych rękawicach, szkło wodne jest trochę żrące

Edytowane przez coondelboory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów miał jakiś bliższy kontakt z Last Rico? Bo jednak ktoś tak zaangażowany w ten temat jak on, na pewno by się odezwał, jego ostatnia obecność 11-04-2010 18:41. Tu nie chodzi o to, aby doradzał, ale napisał "...jestem zdrów...". Pozdrawiam

 

Kilka razy się zastanawialem co dzieje się z naszym naczelnym mentorem .

Mam nadzieję że wszystko w porządku no i że kiedyś jeszcze się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...