Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dziś byłem obejrzeć na żywca piec VIADRUS U22 , poczytałem na forum jak obliczyć dokładnie wielkość pieca w KW i obliczyłem, że wystarczy mi ten 23,3KW i będzie to z lekkim zapasem. Taki chciałem zamówić, ale pan w sklepie zabił mi gwoździa pytaniem "czy mam nową instalację (cienkie miedziane rurki), czy starą na rurkach metalowych bez pompki (grawitacyjną)", bo jeśli mam tą drugą instalację to ten 23,3KW będzie za mały i poleca mi 29KW i znów problem. Mam się dowiedzieć od jakiegoś kolesia co trudni się montażem instalacji CO.

Więc baaardzo proszę doradźcie mi jaki mam wybrać, bo w poniedziałek mam im przed wyjazdem zadzwonić, jaki piec mają wrzucić na samochód. Dom mam coś koło 200m, ocieplony styropianem o grubości 5mm, bojler na ciepłą wodę ma 120l.

Z góry dziękuje za waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Witam

Nie słuchaj tego gościa sprzedawcy w sklepach specjalnie namawiają ludzi na większe kotły.

Większy kocioł większa cena=większa marża dla sprzedawcy!!!

Ja mam ponad 180m2 Kocioł 25KW starego typu instalację jakieś 500 litr. wody w układzie i musiałem zmniejszyć komorę o połowę bo za dużo miałem KW.

Dom nie ocieplony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich.jestem nowy na tym forum,i mam do was pytanie.posiadam piec per-eko ksw9 od miesiaca i pale za rada kolegi last rico.niby wszystko fajnie ale za szybko rozpala mi sie caly wklad wegla dlaczego?ogrzewam 50 metrow mam piec kaloryferow i baniak 120 litrow dom poniemiecki nie ocieplony.za odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

Zaślepiłeś ruszt pionowy!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wątek jest o spalaniu węgla więc trochę głupio mi pisać, ale gdzie pytać o radę jak nie "palaczy"?

Do rzeczy mam kocioł zębca swk 35 kw i palę w nim generalnie największym (najtańszym) syfem dostępnym w handlu czyli mułem (czasami flotem).

Kociołek ma założoną dmuchawę zamiast klapki PG, zaślepioną rozetę na drzwiczkach zasypowych. Palę od góry z minimalną wydajnością dmuchawy uzyskując stałopalność w okolicach 24-48h godzin (przy dużych mrozach krócej) z czego jestem zadowolony.

Mniej zadowolony jestem jednak z koloru dymu wydobywającego się z komina i tu właśnie moje pytanie, co poprawić?

 

WITAM

Niema PW za to wylatuje z komina sporo niedopalonego opału w postaci sporego dymu

Trzeba by było zrobić KPW no i zlikwidować dmuchawkę bo nie może być KPW i dmuchawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Niema PW za to wylatuje z komina sporo niedopalonego opału w postaci sporego dymu

Trzeba by było zrobić KPW no i zlikwidować dmuchawkę bo nie może być KPW i dmuchawa.

Kiepsko się rozpala muł od góry bez dmuchawy, naturalny ciąg jest zbyt słaby.

Jestem świadomy tego, że ten kocioł się średnio nadaje na tego typu opał, ale jak jeszcze dycha to się zastanawiam czy jest szansa jakoś to ucywilizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali mi się wsad już 14 godzin. Nie wiem kiedy się skończy, bo nie mam zamiaru iść do pieca :no:

Teraz jeszcze czytam, że masz COŚ

Napisz coś więcej (ile wsypałeś węgla, jakiego, jaka temp na zew)jak piec szybko się nagrzewa w porównaniu do wcześniejszego palenia i czy ta szparka piecowa zdaje egzamin:)

 

Niby wszystko fajnie ale za szybko rozpala mi sie caly wklad wegla dlaczego?

Prawdopodobnie masz gdzieś nieszczelność i piec ciągnie gdzieś "lewe"powietrze (drzwiczki , klapki , mocowanie ruchomego rusztu do "wajchy", itp). Poczytaj było na forum nie raz.Twój kociołek Per-eko KSW-9 http://img17.imageshack.us/img17/2975/perekoksw9.png

 

Witam, dziś byłem obejrzeć na żywca piec VIADRUS U22 , ale pan w sklepie zabił mi gwoździa pytaniem, czy mam nową instalację (cienkie miedziane rurki), czy starą na rurkach metalowych bez pompki (grawitacyjną)", bo jeśli mam tą drugą instalację to ten 23,3KW będzie za mały i poleca mi 29KW i znów problem.

dex001 dobrze pisze.Co ma piernik do wiatraka. Z tego co wiem ilości wody w układzie ( a chyba o to chodziło sprzedawcy) nie bierze się pod uwagę jeżeli chodzi o dobór mocowy kotła. Mało wody-szybciej rozgrzejesz układ , ale i szybciej wystygnie. Dużo wody- wolniej się grzeje ale dłużej oddaje ciepło. Nic w przyrodzie nie ginie.

Edytowane przez jedrek119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko się rozpala muł od góry bez dmuchawy, naturalny ciąg jest zbyt słaby.

Jestem świadomy tego, że ten kocioł się średnio nadaje na tego typu opał, ale jak jeszcze dycha to się zastanawiam czy jest szansa jakoś to ucywilizować

 

Można by było spróbować tak jak już kiedyś tu koledzy pisali.

Na środek rusztu postaw pionowo taką paczkę zrobioną z kilku drewienek związanych ze sobą za pomocą np. sznurka obsyp to dookoła mułem czy flotem na to cienkie drewno następnie grubsze i rozpal to od góry.

Tylko bez dmuchawy, dobrze by było do tego założyć miarkownik ciągu i dorobić KPW.

 

 

SMARKI DOBRA ROBOTA!!! PIWKO CI SIĘ NALEŻY!!!

Edytowane przez dex001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrek119

 

Do pieca wrzuciłem ok. 25 kg orzecha drugiego gatunku.

Dom nie ocieplony- ok 180 m2

Temp. na piecu w okolicach 40 stopni.

 

Piecyk buja się wolno. Nie robię nic aby to przyspieszyć. Myślę, że dochodzi ok. 1-1,5 godziny do zadanej temperatury.

 

Temp. w ciągu dnia wysoka-ok 10 stopni. W nocy było w okolicach 0 .

Edytowane przez jacbelfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.I jeszcze dwa pytania.Jak sprawdzic nieszczelnosci?Czy klapka pw jest wystarczajaca do spalania opisanego w temacie.Pozdrawiam.

 

Koleżko poczytaj moje wcześniejsze wpisy i odpowiedzi na nie,ja mam kociołek Zębca i ma takom samą budowę jak twój.

Cofnij się pare stron do tyłu są tam też fotki poczytaj i daj znać co o tym myślisz to podziałamy dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jak sprawdzic nieszczelnosci? (...)

 

Zapal pałeczkę zapachową i zobacz gdzie leci dym ;)

 

Jak ktoś nie chce demontować dmuchawy może zrobić mixa miarkownik plus nadmuch tak jak sugerował wezyr tu no dwa posty niżej ;)

Ja zdemontowałem nadmuch i w jego miejsce zamontowałem klapkę PG, mimo że kanał dostarczający powietrze jest mniejszy niż zalecenia Last Rico wszystko działa i kocioł dobrze reaguje na otwarcie klapki. Miejsca na miarkownik też w kotle nie było zamontowałem na podobnej zasadzie jak pokazano tu tylko ja mam tradycyjny łańcuszek ;)

Edytowane przez yareka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam kiedy rzucić(palenie) . Last Rico pisał że po rzuceniu palenia poprawiło mu się krążenie krwi i przy tej samej temperaturze otoczenia odczuwa lepszy komfort cieplny ha toż to i zdrowiej i oszczędniej.

W otwór po dmuchawie który miałem z boku kotła w połowie popielnika wstawiłem na łożyskach pręta do którego przyspawałem płaskowniki . mechanizm najprostrzy jaki wymyśliłem , rurka pionowa obraca pręta i jednocześnie podnosi płaskowniki które przechodzą między rusztem wodnym.

Przy dolniakach to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o radę - czy zębca takiego jak pod tym linkiem http://www.fuego.pl/350_ZEBIEC_SWK_35_kW.html

o mocy 35 kw ,można przerobić na dolniaka?

Kombinuję już dość długo z górnym spalaniem , ale dużo opału idzie , może kocioł jest przewymiarowany .

Do ogrzania jest 300 m? w ścianach styropian , większość okien plastik .

Ostatnio zaślepiłem ruszt pionowy , kocioł uszczelniłem .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy któryś z Was, forumowicze, miał do czynienia z kotłem Faustmann KSBS 22? Jak w takim kotle zamontować miarkownik? Nie ukrywam, że chciałbym dołączyć do grona zadowolonych górnospalaczy ;) , a nijak nie mogę sobie poradzić z tym kotłem.... Na razie palę na wentylatorze, ale kocioł produkuje sporo sadzy i smoły :( a opał znika w zastraszającym tempie....

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o radę - czy zębca takiego jak pod tym linkiem http://www.fuego.pl/350_ZEBIEC_SWK_35_kW.html

o mocy 35 kw ,można przerobić na dolniaka?

Kombinuję już dość długo z górnym spalaniem , ale dużo opału idzie , może kocioł jest przewymiarowany .

Do ogrzania jest 300 m? w ścianach styropian , większość okien plastik .

Ostatnio zaślepiłem ruszt pionowy , kocioł uszczelniłem .

 

Pozdrawiam.

 

Witam

Kolego poczytaj wcześniejszych parę stron pisałem już komuś jak przerobić Zębca SWK żeby było super!

Daj znać jak coś wyczytasz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...