Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tiaaa... Nowi czytelnicy nie pojmą niuansów regulacji ilości powietrza klapkami z szybką. Inna sprawa obalić trzy browarki i wcisnąć puste puszki w wymiennik. To zrozumie każdy :D

Nie piszemy tu o zimnej fuzji :) Nie podaję uniwersalnej recepty tylko sugeruję możliwość lepszego spalania poprzez regulację PW. Szczegóły każdy może inaczej dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

artur11

To wątku "Innowacje w Kotle Zasypowym" strona 8 Kol. Def zamieścił propozycję wspólnego regulowania dwóch elementów z jednego miarkownika, oczywiście to tylko zarys, resztę trzeba "dośpiewać" samemu.

Pozdrawiam

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5274-innowacje-w-kotle-zasypowym/page__st__140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Post do LastRico.

Powierzchnia paleniska w moim piecu Defro Optima Komfort Plus 25 Kw wynosi 47x36 cm=1692 cm kw. Powierzchnia klapki PG to 1/6 powierzchni paleniska to =282 cm kw. Powierzchnia drzwiczek dolnych 36x14cm = 504cm kw.,czyli powierzchnia klapki PG = 55% powierzchni drzwiczek dolnych. Aby uzyskać tą powierzchnię muszę w drzwiczkach wyciąć otwór np 28x10 cm. Zostaje mi wówczas po bokach drzwiczek po 2 cm od dołu i góry i po 4 cm po bokach w pionie.

Powierzchnia klapki KPW = 1/17 powierzchni rusztu to = 99,5 cm kw. (10x10). Powierzchnia KPW wykonanej przez LastRico jest 4x2,7 cm =10,8cm kw. Czyli powierzchnia rusztu to 183cm kw.?

Czy ja to dobrze liczę i rozumiem?

Proszę o odpowiedż o jakich wymiarach mam wykonać klapki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy walczą z dymem i sadzami - dzisiaj się okazało jak ważny jest opał. Kolega Rybniczanin (dzięki jeszcze raz!) udostępnił mi węgiel z innej kopalni. Dymu z komina praktycznie nie ma, wymiennik czysty. Poniżej foto - dymek praktycznie niewidoczny 30 min od rozpalenia. Wcześniej, przy tych samych warunkach wymiennik cały w sadzy, dymu sporo bez względu na stopień otwarcia KPW...

 

http://img842.imageshack.us/img842/3159/dscf2556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża radość czytać takie posty Eniu...

Pozdrówka. :)

------------

 

Witaj Mikar 1. :)

Ponieważ pojawia się coraz więcej pytań odnoszących się do KPW i 1/17 pow.

rusztu, to musiałem dokonać wyjaśniającego tekstu i rysunku. Kolego Mikar 1

-- zobacz co tu w związku z tym namalowałem (rys. 32).

Też pozdrawiam. :D

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego&p=3593601&viewfull=1#post3593601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malunek jest jak zwykle śliczny, że tak pozwolę sobie posłodzić :D.

 

A patrzę na niego, czytam opis i kombinuję tak: skoro na obrazku przekrój kierownicy jest 3,74 (możemy w przybliżeniu przyjąć dalej, że 4) razy mniejszy od otworu PW, a napisałeś, że obrazek zachowuje proporcje, to wniosek z tego taki, iż przekrój kierownicy powinien stanowić 1/17 * 1/4 powierzchni rusztu.

Policzyłem sobie szybko u mnie: mam w tej chwili ruszt o wymiarach 29*34 (zmniejszyłem wczoraj szamotem), czyli KPW powinna mieć przekrój jakieś 1450 mm2. Ja mam rurę 2'', co daje 2200 mm2. Rura jest spłaszczona przy końcu, co jeszcze trochę zmniejsza przekrój, czyli może tak się złożyć - jeśli niczego nie pokręciłem - że mam KPW taką jak należy (za wyjątkiem tego, że jest okrągła, a nie kanciasta) :D.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś próbował w naszych śmieciuchach używać wkład na olej przepracowany? Coś w TYM rodzaju.

 

Czytamy forum i wiemy , że :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=2761747#post2761747

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=2762756#post2762756

 

Zatem , spalamy ekologicznie węgiel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko króciutko. Zapomniałem obalić ten chybiony argument:

 

Dla wahających się czy warto kombinować z regulacją PW: druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!

 

Tak czytam i czytam już setny raz i... nie widzę obalenia mojego argumentu. Odnieś się jakoś inaczej to podebatujemy, bo nie rozumię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie, skoro nie możesz zrozumieć.

Piszesz do mnie:

"Palisz koksem, więc to wygląda inaczej niż z węglem."

Ja odpisuję:

"...druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!"

Więc moje doświadczenia w spalaniu koksu są przydatne przy spalaniu węgla od góry w drugiej fazie.

Zrozumiałeś? Prościej nie potrafię i już nie będę tłumaczył. Szkoda miejsca. Kto chciał, ten pojął.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielkie dzięki LastRico za wyjaśnienie wymiarów KPW. Rozumiem, że teraz nie trzeba wycinać w drzwiczkach otworu o powierzchni 1/17 rusztu tylko o wielkości przekroju KPW. Nadmienię, że wyłożyłem tylną ścianę paleniska cegłą szamotową i palenisko ma teraz wymiar 36x35 cm. Czyli przekrój KPW to 18 cm kw. Dam profil 60x40x3. Czy ok.? Mam jeszcze wątpliwości co do wymiaru klapki PG. Według Twoich propozycji przekrój powinien wynosić 210cm kw. Wg informacji uzyskanych od producenta kotła ich przekrój to 9,5x6,5 cm=61,75 cm kw. Proszę o poradę jaki wymiar mam zastosować.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Mikar1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie, skoro nie możesz zrozumieć.

Piszesz do mnie:

"Palisz koksem, więc to wygląda inaczej niż z węglem."

Ja odpisuję:

"...druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!"

Więc moje doświadczenia w spalaniu koksu są przydatne przy spalaniu węgla od góry w drugiej fazie.

Zrozumiałeś? Prościej nie potrafię i już nie będę tłumaczył. Szkoda miejsca. Kto chciał, ten pojął.

Pozdrawiam.

No dobrze, przedstawiłeś twierdzenie, które ma się ni jak do obalenia argumentu. Każdy kto to przeczyta, będzie się zastanawiał o co Tobie chodzi. Palisz koksem, to pal. Ale dla przypomnienia, druga faza spalania węgla to spalanie koksu od dołu, a ty go spalasz od góry, więc..? Przestań siać zamęt co do mojej osoby, bo robisz to wyłącznie dlatego, że się poniekąd z Tobą nie zgodziłem. Zrozumiawszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy palacze

potrzebuje Waszej porady jutro mam zamiar wyłożyć w moim kotle tylną ścianę cegłami szamotowymi, kupiłem cegły wielkości tradycyjnych cegieł tylko chciałbym się Was poradzić jak je ustawić na ruszcie pionowo czy leżąco, chodzi o ile zmniejszyć ruszt o 120mm czy 65mm dodam ze kocioł to zębiec 12Kw ogrzewa 60m2 + bojler 80l stare budownictwo szerokość rusztu 24cm głębokość 38cm. Przy takim przewymiarowaniu nie wiem jak będzie lepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...