Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Mały Mariusz

Regulator nie jest otwarty cały czas i pracuje powiedzmy dosyć płynnie.Co do sensu stosowania to tutaj jest to opisane: http://www.cichewicz.pl/akcesoria/regulatory.php Ewentualnie wpisz w Googlach-ogranicznik ciągu to wyskoczy skrót do .pdf.Co do wersji za 20-30zł to po małych modyfikacjach można to adoptować:http://www.seltex.pl/index.php?lang=pl&item_id=785&fir_id=33&kat_id=49&towar=regclator-clagc-komlnowego-terminator-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątku całego nie mam czasu przeczytać, więc proszę mnie nie

linczować :D . Jak zacznę palić węglem, nadrobię zaległości.

Mam nadzieję ,ze w następnym życiu :)

 

Wpadam czasem z chęcią do was i właśnie ciekawostka za 25 zł

skłoniła mnie do zabrania głosu. Cena jest porażająco niska, warto

sprawdzić co to za ptica . Używałem takich urządzeń sporo, póki

się nie uwolniłem od kiepskich jakościowo (nieszczelnych) wkładów kominkowych.

Robiłem je sam, nazywamy to z francuska "moderator ciągu".

 

W swoim domu próbuję takie urządzenie ponad 15 lat, sporo o nim

udało mi się dowiedzieć przez te lata.

 

Kupię ze dwie sztuki, obejrzę, przetestuję i napiszę.

 

 

DO SIEGO ROKU !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jesli wstawimy zawirowywacze + regulator otrzymamy zimny komin i bardzo możliwe że pocieknie. Strata kominowa jest jednak potrzebna do prawidłowego działania komina.

Moja temperatura na czopuchu to 150-180*C w czasie rozpalania i około 80*C w czasie pracy ciaglej przy temperaturze na kotle 50 , komin suchy i cug bardzo dobry co dla dolnego spalania jest bardzo ważne.

 

Witam,

Powiem szczerze, że temp. 80stC to wysoko ja u siebie dotykam ręką czopuch i na kotle 60stC, I nie wiem czy to prawidłowo czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie różnica w kotle DS gdzie cały czas się ma palić i tylko mała ilość opału a kotłem GS gdzie dość dużo odbieranej energii jest już w komorze zasypowej poprzez dotyk. Jak paliłem od góry temperatura w czasie pracy była o jakieś 30*C niższa i przeważnie wynosiła kilka stopni powyżej zadanej na kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tego regulatora ?? To trzeba za każdym razem zmieniać ustawienia jak się pogoda i wiatr zmieni ?? Trochę takie coś bez sensu. Bo nie każdy ma stacje meteo w domu :p Czy da sie RCK ustawic jakos na stale ??

 

Widziałem ze tez istniej takie co sie montuje od razu na komin na dachu:

http://www.polmar.net.pl/modelePL.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam zamiar zaadaptować jeszcze urządzenie inż. Birszenka do podgrzania pw...

Też o tym myślę. Nie wiem jednak czy jest to najlepsze rozwiązanie w moim kotle. Gdzie masz ujście spalin do wymiennika? Ja mam w głębi kotła i obawiam się szybkiej ucieczki PW najkrótszą drogą do góry zamiast nad palenisko. Lepszy przepływ byłby z pomysłem Nowackiego ale PW jest tam słabiej chyba podgrzewane.

Porównując:

Birszenka:

-wyższa temperatura PW

-lepsze zmieszanie PW ze spalinami

-dla kotłów z wyjściem spalin do wymiennika nad drzwiczkami

Nowacki:

-lepsze dotlenienie spalin w kotłach w wyjściem spalin w głębi kotła

Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracisz ten atut:

"Powietrze nagrzewa się w skrzynce i ulatuje z niej przez otwory z dużą prędkością nad paliwo, poprzecznie do przepływających strumieni części lotnych unoszących się z paliwa. Powstają w skutek tego wiry ułatwiające wymieszanie i spalenie części lotnych."

Rząd małych otworków wydaje się lepszy od grubego, pojedynczego wylotu KPW przy dużej powierzchni paleniska jaki mamy w kotłach GS. Jaką modyfikacją KPW chcesz to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niestety nie da się odwrócić procesu, żeby pierwszy był żar do rozgrzania pieca a później odgazowanie.

Ta wypowiedź oraz zalecenia LastRico do wrzucania niespalonego koksu na wierzch zasypu skłoniły mnie do pewnego eksperymentu. Rozpaliłem opał ułożony tak jak na rysunku.

http://img528.imageshack.us/img528/4143/rozpalanie.th.jpg

Koks mam kupiony więc warstwa jest grubsza niż gdy wykorzystamy tylko koks z poprzedniego palenia. Pod rozpałkę trzeba dać nieco węgla gdyż sam koks trudno rozpalić od góry niewielką ilością drewna.

Dzięki takiemu ułożeniu udało się uzyskać dużo żaru przed intensywnym gazowaniem węgla. W efekcie mam wyraźnie mniej dymu z komina i czystszy wymiennik (mniej czarnej sadzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...