Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jarecki79

dzięki za odpowiedz.

Te 24h spokoju bardzo mnie ucieszyło:)

A to mój sterownik:

 

sterownik.jpg

 

dobry będzie (jest)?

 

PS

Izolujecie w swoich piwnicach (kotłowniach) wszelkie rury grzewcze i te od ciepłej wody?

Bo jak widać na moich zdjęciach, u mnie są one gołe i tak się zastanawiam, trzeba by zrobić tą izolację czy nie.

Edytowane przez jacek37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarecki79

dzięki za odpowiedz.

Te 24h spokoju bardzo mnie ucieszyło:)

A to mój sterownik:

 

[ATTACH=CONFIG]133997[/ATTACH]

 

dobry będzie (jest)?

 

PS

Izolujecie w swoich piwnicach (kotłowniach) wszelkie rury grzewcze i te od ciepłej wody?

Bo jak widać na moich zdjęciach, u mnie są one gołe i tak się zastanawiam, trzeba by zrobić tą izolację czy nie.

 

To histerezowy Proton, sterownik jest dobry, ale wyjściowo ustawiony uniwersalnie, aby pociągnąć większą ilość dmuchaw.

 

Jak masz WBS6AL, to w menu serwisowym ustaw prąd dla góry dmuchawy na wartość 38 a dla dołu dmuchawy na 8% - to tzw charakterystyka

Zobacz w instrukcji serwisowej.

 

Dalej w normalnym trybie już w zależności od konstrukcji kotła w środku oraz od stosowanego paliwa max. siła nadmuchu ok. 36bieg.

 

Sterownik przed osiągnięciem t.zadanej zaczyna zwalniać obroty do wartości minimalnych.

Wyjściowo bodajże na 6st.C przed zadaną zaczyna modulować moc nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek to GS

 

nie wiem jak bym palił ale na czopuchu max. uzyskam 250stC. i to podczas rozruchu.

gdy normalnie kociołek sobie pracuje pod czas odgazowywania gazu mam 130stC na czopuchu.

 

zużycie paliwa jaki uzyskałem to 1,25kg/h

 

nie znam się na tym wszystkim ale mnie dziwi jak można uzyskać na czopuchu 400stC musiał bym chyba

na wymienniku rozpalić.

 

o czym może to świadczyć ?

że prawidłowo mam czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek37

Masz konstrukcję pracująca na zasadach zasypu cyklicznego.

 

Powinieneś ten kocioł opalać paliwem drobnoziarnistym od miału do max. groszku I (0-31,5mm)

 

1.Zasypujesz palenisko po dolna krawędź drzwiczek załadowczych

2.Na wierzch podpałka (drewno, jakies papiery), odpalasz

3.Start na sterowniku i adios, następna obsługa za ok. 24h, wybranie resztek szlaki z rusztu, wybranie popiołu z popielnika i od nowa od pkt1. i doba spokoju

 

Jarecki79,

eko-groszek też może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jacek 37 , ja mam ocieplone wszystkie rury z centralnego w piwnicy i jest ogromna roznica ,szybciej sie nagrzewa a w piwnicy duzo chlodniej zima ,rury nie oddaja ciepla tam gdzie nie trzeba.Polecam .

 

Pytanie do wszystkich palaczy,latem zbieraja mi sie krople wody w piecu dosyc duze ,piec otwarty .Mysle ze przez te pare letnich miesiecy dostanie w du... w postaci korozji. Macie na to jakis sposob ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jacek 37 , ja mam ocieplone wszystkie rury z centralnego w piwnicy i jest ogromna roznica ,szybciej sie nagrzewa a w piwnicy duzo chlodniej zima ,rury nie oddaja ciepla tam gdzie nie trzeba.Polecam .

 

Pytanie do wszystkich palaczy,latem zbieraja mi sie krople wody w piecu dosyc duze ,piec otwarty .Mysle ze przez te pare letnich miesiecy dostanie w du... w postaci korozji. Macie na to jakis sposob ???

 

Witam

Ja mam tak samo z tą rosą w kotle

Ale ostatnio zdemontowałem rurę z czopucha do komina i szczelnie pozamykałem kocioł rosa ustąpiła w 80%

To pewnie wina wilgoci w piwnicy kotłowni

 

PROSZĘ TEŻ KOLEGÓW O WYPOWIEDZ NA TEMAT ROBIENIA SIĘ ROSY W WASZYCH KOTŁACH PODCZAS POSTOJU W LECIE!!!

JAK SOBIE Z TYM PORADZILIŚCIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PROSZĘ TEŻ KOLEGÓW O WYPOWIEDZ NA TEMAT ROBIENIA SIĘ ROSY W WASZYCH KOTŁACH PODCZAS POSTOJU W LECIE!!!

JAK SOBIE Z TYM PORADZILIŚCIE?

 

Witam.

Mam również duży problem z "poceniem" się kotła w okresie letnim zwłaszcza gdy są duże upały. Mój pierwszy piec z tego powodu wytrzymał tylko 5 lat (Dakon DOR16). Teraz od 5 lat mam Ogniwo S6WC i żeby nie dopuścić do stałego zawilgocenia kotła to raz w tygodniu podgrzewam nim wodę w bojlerze. Dzięki temu piec się fajnie osusza i przez kilka dni jest suchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecky,dex001,eamos nasz "guru" pisał wcześniej w tym wątku na temat "pocenia się" się kotłów w okresie letnim - trzeba po prostu pamiętać o tym, żeby szczelnie pozamykać kociołek na okres w którym nie palimy w nim, ponieważ zaciąga wilgotne powietrze z kotłowni, a te osiada na ściankach kotła w postaci rosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gonię ten wątek od kilku chyba lat, ale cały czas mi gdzieś koniec ucieka :)

Szukam od dłuższego czasu kotła do instalacji z buforem 1000l.

Znalazłem kocioł w miarę odpowiadający wymaganiom jakie stawia się w tym wątku dla "górniaka" czyli:

- osobne drzwiczki do popielnika i rusztu

- klapka w drzwiach zasypowych

- ruszt bez wody

- miarkownik ciągu

Jest to kocioł z firmy MGSpaw, model Atron.

http://www.mgspaw.pl/index.php?subaction=k_atron

Chciałem się poradzić kolegów co o tym kotle sądzicie?

Dodam, że chcę w nim palić drewnem. Czy na bufor 1000l, wystarczy 21 KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gonię ten wątek od kilku chyba lat, ale cały czas mi gdzieś koniec ucieka :)

Szukam od dłuższego czasu kotła do instalacji z buforem 1000l.

Znalazłem kocioł w miarę odpowiadający wymaganiom jakie stawia się w tym wątku dla "górniaka" czyli:

- osobne drzwiczki do popielnika i rusztu

- klapka w drzwiach zasypowych

- ruszt bez wody

- miarkownik ciągu

Jest to kocioł z firmy MGSpaw, model Atron.

http://www.mgspaw.pl/index.php?subaction=k_atron

Chciałem się poradzić kolegów co o tym kotle sądzicie?

Dodam, że chcę w nim palić drewnem. Czy na bufor 1000l, wystarczy 21 KW?

 

jak chcesz do drewna z buforem to aż się prosi kupić kocioł zgazowujący na holzgas

jak za drogi, to przynajmniej nieduży dolnego spalania optymalizowany do drewna

ale nie śmierdzącego śmieciucha górnego spalania, który to niby potrafi spalać miał na miarkowniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie z kotłowni, tylko z nad dachu kominem w dół i tam się skrapla na zimnych ściankach

 

Witam

Kominem raczej nie bo jest w nim cały czas cug a w piwnicy wilgotność 85% i to raczej wina tej wilgotności

Dlatego pozamykałem szczelnie kocioł i zdemontowałem rurę z czopucha do komina żeby nie ciągło przez kocioł tej wilgoci z kotłowni

Teraz komin działa jak wentylacja i wyciąga wilgotne powietrze

Edytowane przez dex001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie według Ciebie co robić?

 

to co już zostało napisane, zamykać szczelnie kocioł, łącznie z uszczelnieniem dmuchawy. Przeciagi w piwnicy też nie wskazane. Zasada jest jedna: powietrze musi mieć niemal taką samą temperaturę, jak powierzchnia, by przy dużej wijgotności nie było kondensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...