Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

uważam dex001 że tak juz bardziej tej cytryny nie wyciśniemy.

prawdziwy problem to te wegle aby zakupić dobry graniczy z cudem.

rusek dobrze sie pali ale produkcja popiołu.

 

wypowiedźcie się fachowcy tematyki spalania bo znalazłem cos takiego na innym forum

"Miernik za cyfrowy za 12 zł ,sonda samochodowa 1 voltowa ,zasilacz 12 V do podgrzewania. Przy poprawnym paleniu ma pokazywać ok 50 mV. W dobrze napisanych programach sonda steruje powietrzem wtórnym "

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, co do miarkownika, to muszę powiedzieć z własnego doświadczenia, że czasem lubi się poluzować śruba mocująca to sześciokątne cięgno i wtedy dzieją się cuda, mi ostatnio zerwał się gwint i miarkownik albo się nie zamykał, albo się nie otwierał.

Wczoraj przerobiłem gwint na M5 i ładnie trzyma zadane 55stopni.

Zauważyłem również, że kiedy wyreguluję miarkownik do temperatury np. 60 stopni to trzyma ładnie 50-55-60-60 i 70stopni, ale już np. do 85-90stopni trzeba wyregulować miarkownik od nowa, ponieważ na kotle jest 90stopni, a klapka PG dalej jest uchylona, chyba, ze wynika to z tego, ze trzeba więcej powietrza do utrzymania 90stopni na kotle.

 

Dziś po rozpaleniu cały czas wydobywał mi się czarny dym z komina, nic nie pomagało zmiana dostarczania PG i PW. Nie wiem czym to może być spowodowane.

Kiedy indziej po wyregulowaniu wszystkiego wydobywał mi się tylko lekki biały dymek jak kolegą wyżej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do miarkownika, to muszę powiedzieć z własnego doświadczenia, że czasem lubi się poluzować śruba mocująca to sześciokątne cięgno i wtedy dzieją się cuda, mi ostatnio zerwał się gwint i miarkownik albo się nie zamykał, albo się nie otwierał.

Wczoraj przerobiłem gwint na M5 i ładnie trzyma zadane 55stopni.

Zauważyłem również, że kiedy wyreguluję miarkownik do temperatury np. 60 stopni to trzyma ładnie 50-55-60-60 i 70stopni, ale już np. do 85-90stopni trzeba wyregulować miarkownik od nowa, ponieważ na kotle jest 90stopni, a klapka PG dalej jest uchylona, chyba, ze wynika to z tego, ze trzeba więcej powietrza do utrzymania 90stopni na kotle.

 

Dziś po rozpaleniu cały czas wydobywał mi się czarny dym z komina, nic nie pomagało zmiana dostarczania PG i PW. Nie wiem czym to może być spowodowane.

Kiedy indziej po wyregulowaniu wszystkiego wydobywał mi się tylko lekki biały dymek jak kolegą wyżej.

Pozdrawiam.

 

witam

 

jakim węglem palisz to istotne.?

dlaczego pytam.. ponieważ jak u siebie zasypie węgiel typ 32 lub typ 33 to niestety ale mam szaro-czarny dym. Ewidentnie te węgle potrzebują inną dawkę powietrza PG i PW

co za tym idzie nie można je spalić na niskiej temp. potrzebują ostrej "jazdy"

jak dam więcej PG i PW jest zdecydowanie lepiej i co 3 dzień trzeba czyścić wymienniki tak syfią sadzą.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ZUG jak masz zamontowany ten termometr na czopuchu, czy na zasadzie przylegania do czopucha, czy masz wpuszczony w czopuch, chociaż nie wiem czy wpuszczony w czopuch długo by wytrzymał. I w którym miejscu czopucha masz go zamontowanego, czy przy samym kotle czy przy wejściu do komina, myślę że trochę różnicy w temperaturze w zależności od miejsca zamontowania jest, przynajmniej jak sprawdzam czopuch ręką. Powiedz też jak długo u ciebie pracuje. W sumie to fajna sprawa, pod warunkiem że trochę wytrzyma, kiedyś szukałem na Alledrogo ale jakoś nie natknąłem się na niego, były jakieś same drogie.

 

rmenel ile sztuk masz i jak masz ułożone zawirowywacze spalin w swoim kotle, u mnie są 3 sztuki, jedna szeroka i dwie wąskie, obecnie mam 1 szeroki dole, 2 wąskie u góry jeden za drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, masz rację ZUG

węgiel mam z KWK Bobrek i zdecydowanie wymiennik jest bardziej zabrudzony niż na węglu z KWK Julian Piekary Śląskie.

Jaki dokładnie to typ węgla teraz dokładnie nie wiem.

Jeszcze raz dzięki ZUG

za oświecenie.

Pozdrawiam.

 

bobrek typ 32

piekary typ 31

czyli zauważyłeś to samo co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmenel

Ok. ale masz tak samo jak ja jedną sztukę szeroką i dwie wąskie, i masz tak samo włożone czyli jedną szeroką na dole a dwie wąskie na górze ułożone jedna za drugą? Bo tak naprawdę nie bardzo mi to pasuje, bardziej by mi pasowało gdybym miał dwie szerokie i jedną wąską, wtedy włożyłbym jedną szeroką na dole, drugą szeroką na górze i za nią jedną wąską. A tak apropo instalator który montował mi kociołek włożył mi wszystkie trzy sztuki na górze, szeroką na początku i dwie wąskie za nią, ale to już mi całkiem nie pasowało. Będzie trzeba kupić termometr który ma ZUG do pomiaru temperatury na czopuchu i wtedy zobaczę jakie są temperatury i w zależności od tego pokombinuję jeszcze coś z zawirowywaczami, może nawet dokupię jeszcze jedną szeroką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serecznie,

 

posiadam piec górnego spalania 19kW z Pleszewa, jest to pierwszy sezon w nowym domu i z nową kotłownią.

Układ na dwie pompy ze sterownikiem proton, zawór 4ro dro, zasobniko 140l cwu, powierzchnia domu 140m. Poniżej zdjęcie pieca:

 

http://img831.imageshack.us/img831/2869/20121011193709.jpg

 

robiłem już sporo prób ekonimicznego a zarazem efektynego palenia

tzn do pieca wchodzi +- 18kg wsadu węgiel orzech, po zasypaniu wszystko szczelnie zamkniete rozpalane od góry

- załączanie pompy co ustawiłem na 60 aby woda z powrotu nadmiernie nie wychłodziła pieca, jak pompa się załączy to ustawiam 35 wyłączenia pompy co

kiedy piec rozbuja się dmuchawą do ustalonej temp powiedzmy 55 to rozbuja sie jeszcze kilka 5-8 stopni.

Przedmuchustawiony co 3min na 5s

Gdy temp spada wieje na nowo i tak w kółko az po mnij więcej 3-4 h muszę zmniejszyc do np 45 rozbujanie pieca bo już do 55 nie podoła

W instrukcji jest napisane żeby temp na piecu utrzymywać na poziomie 60, ale uważam że jest to nie możliwe gdyż paliwo wypaliło by się w chłodne dni po 3-4 h a nie po 6-7 co i tak jest marnym wynikiem.

 

Moje pytanie to czy jest jakaś złota metoda na ustawienie pieca(przedmuch, przerwa, temperatura) aby palił się dłużej??

Wychodzę z założenia iż w piecach z górnym spalaniem ważne jest to jak dom utrzymuje ciepło tzn rozbujać do 22-23 stopni w domu jak spadnie do 18-19 zasypanie na nowo.

 

będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...