Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

według producentów kociołków na pewno nie.

osobiście nie posiadam DS ale w nich spalanie odbywa się w małych porcjach które są spalane intesywnie co za tym idzie mają wiekszą sprawność

i na pewno było by ciężko aby odbywało się to na tak niskiej temp. na kotle ale niech lepiej wypowiedzą się użytkownicy kociołków DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja również mam z tym problem od pewnie 6 lat, a zaczęło się od zakupu sterownika elektronicznego Unister, wcześniej z miarkownikiem mechanicznym problem nie występował (kocioł SAN NWG)- oj zechciało się nowoczesności, dlatego przed zakupem lepiej się dwa razy zastanowić, niż wyrzucić kasę w błoto :(

A próbowałem już wszystkiego, ale i tak zdarza się, że kocił i tak fuknie, ale jakieś prawidłowości do tej pory nie mogę znaleźć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam z tym problem od pewnie 6 lat, a zaczęło się od zakupu sterownika elektronicznego Unister, wcześniej z miarkownikiem mechanicznym problem nie występował (kocioł SAN NWG)- oj zechciało się nowoczesności, dlatego przed zakupem lepiej się dwa razy zastanowić, niż wyrzucić kasę w błoto :(

A próbowałem już wszystkiego, ale i tak zdarza się, że kocił i tak fuknie, ale jakieś prawidłowości do tej pory nie mogę znaleźć ...

 

ja to odbieram tak że jest brak odpowiedniej synchronizacji odgazowania węgla do odpowiedniej porcji tlenu w raz z zapotrzebowaniem odbioru ciepła.

 

i jesli się uzyskuję w naszych nie szczęsnych GS kotłach który dotąd był, cały zawalony smołą i sadzą teraz jest czyściutki ładnie się wypalił, z komina idzie ładny wolny delikatny biały dymek, przedtem czarna, ciemana mgłą spowijała dom mojego sąsiada to nie ma co już cudować.

 

jeszcze trochę i wszyscy zaczniemy palić pełną "parą" dlatego pozwoliłem sobie zapodać link: http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=99&did=48

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last Rico !!! Zrób trochę miejsca w skrzynce na prywatne wiadomości :)

 

Koledzy, co byście doradzili w takim zestawieniu, aby przestać tak kopcić , że okna strach otwierać .

 

Mam piec 19 kW OLSZTYN SKID z 2006 r. bez klapek w drzwiczkach, ale z wentylatorem ( kupiłem " go " razem domem ) - otóż miniony sezon grzewczy miałem koszmarny z powodów : 1. komin fi 150 ( rura stalowa ) z dziwną izolacją z wełny ,drutu i blachy ( mostki termiczne , kapanie smoło/wody , strzelanie , kule ognia i pożar komina i troszkę garażu ..... .Dziś : piec ten sam , komin fi 200 od MK ŻARY + bojler 160 L w tym zawór trzy drogowy do tego 5 ton ruskiego węgla( sprawdzony - jestem zadowolony - popiołu sporo , stałopalność przy nastawie 55 C 14 h ( po modifikacji na wentylatorze - zamontowałem przysłonę dla regulacji napływu powietrza - bez niej piec potrafił bryknąc w górę o 12-16 C od zadanej - z wiatrem ) przed modyfikacją stałopalność 8-9 h , troszkę tragicznego polskiego węgla( z zeszłego sezonu ) - strzelania już nie mam , komin suchy i nawet sam się trochę oczyszcza , niemniej szczotka też sporo oczyściła - czytając post ( na początku ) zrozumiałem ,że może być jeszcze lepiej i bez kłębów dymu z komina .Link do szkicu pieca .Czy da się coś w nim poprawić ?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cb38aefb516df2f.html

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez CODY007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do twojego pytania CODY007, to dołożył bym defektor w tym miejscu lub na wysokości drzwiczek zasypowych (czyli trochę niżej niż na szkicu). http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbefaebab003aaa2.html

Defektor wykonał bym z np. blachy o gr, 6mm z otworkami np. 6-8mm lub co troszkę ciężej wykonać z cegły, płytki szamotowej .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć tak niską temp. na piecu? to jak niską temperaturę można mieć przy piecu DS?

według producentów kociołków na pewno nie.

osobiście nie posiadam DS ale w nich spalanie odbywa się w małych porcjach które są spalane intesywnie co za tym idzie mają wiekszą sprawność

i na pewno było by ciężko aby odbywało się to na tak niskiej temp. na kotle ale niech lepiej wypowiedzą się użytkownicy kociołków DS.

Zależy jak dobrego masz DS jak z ceramiką i regulacją PW. to raczej nie ma problemu.

U mnie jak rozpaliłem sobie orzechem za 650pln to z temperaturą zadaną 55 *C ale kagańcem na czopuchu 110*C, to od 45*C do 55* dobijał mi dobre 5 godzin, cały czas ładnie czyściutko bez dymu, ale jak rozpaliłem na tych samych nastawach orzechem z tego samego składu ale za 800pln, to momentalnie załapał 55*C i zaczął kopcić i w kotle pojawiła się smoła dopiero jak mu podniosłem temperaturę to dym znikł. Jak bym miał regulacje PW to pewnie dało by się to ustawić. Także dużo zależy od opału i od klasy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cody007 a jak wygląda dopływ powietrza z wentylatora (dokładnie chodzi o kanały)?

widze problem odnośnie drzwiczek popielnikowych która o ile dobrze widze też jest rusztową powinno być oddzielnie aby na samych drzwiczkach zainstalować klapke która za pomocą miarkownika będzie dostarczać PG natomiast w drzwiczkach zasypowych zainstaluj klapkę z KPW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak dobrego masz DS jak z ceramiką i regulacją PW. to raczej nie ma problemu.

U mnie jak rozpaliłem sobie orzechem za 650pln to z temperaturą zadaną 55 *C ale kagańcem na czopuchu 110*C, to od 45*C do 55* dobijał mi dobre 5 godzin, cały czas ładnie czyściutko bez dymu, ale jak rozpaliłem na tych samych nastawach orzechem z tego samego składu ale za 800pln, to momentalnie załapał 55*C i zaczął kopcić i w kotle pojawiła się smoła dopiero jak mu podniosłem temperaturę to dym znikł. Jak bym miał regulacje PW to pewnie dało by się to ustawić. Także dużo zależy od opału i od klasy kotła.

 

Ja nawet jak ustawię 45* na piecu to nie ma dymu z komina, rękę można położy na czopuchu. Węgiel mam z Piekar Śl. ale czy to jest dobre dla pieca lub komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by dala ta zmiana ?

 

ZUG -jeden kanał powietrza idzie od góry , z boku pieca a wylot jest pod rusztem, tak dolne drzwiczki są pół dla rusztu ,pół dla popielnika

 

tak myślałem wygląda na miałowca.

te drzwiczki pół popielnikowe i rusztwe to jest problem musisz popatrzeć czy można coś przerobić aby popielinikowe były osobna tak aby mozna było dostarczac powietrze PG ponieważ owe powietrze musi się dostawać tylko pod popielnik a wtórne przez regulowaną klapke z KPW w drzwiczkach zasypowych. Te kanały które prowadzą na góre to zaślepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tabliczki na piecu : rodzaj opału - drewno - kłoda ; węgiel - orzech i palę ( w tej chwili - badziewnym orzechem 2 z zeszłego sezonu a na ten sezon ma ruski orzech - to na nim piec pracuje - 14 h na pełnym zasypie przy nastawie 55 C w pokojach miałem nawet 26 C przy temperaturze na zewnątrz około 7-10 C .Zanim skopiowałem przysłonę na wentylator z pieca z automatycznym podawaniem opału to stałopalność była około 7-8 h .Czytając ten post zrozumiałem , że można te osiągi poprawić ( bez wymiany pieca )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tabliczki na piecu : rodzaj opału - drewno - kłoda ; węgiel - orzech i palę ( w tej chwili - badziewnym orzechem 2 z zeszłego sezonu a na ten sezon ma ruski orzech - to na nim piec pracuje - 14 h na pełnym zasypie przy nastawie 55 C w pokojach miałem nawet 26 C przy temperaturze na zewnątrz około 7-10 C .Zanim skopiowałem przysłonę na wentylator z pieca z automatycznym podawaniem opału to stałopalność była około 7-8 h .Czytając ten post zrozumiałem , że można te osiągi poprawić ( bez wymiany pieca )

 

jaki kolor tego dymu?

ile kg zasypu na te 14h?

jest sadza wymienniku i smoła w komorze spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piecu w trakcie zasypywania - brudno żółty ( podobny z komina ) potem czaro-czarny i chyba gdy piec już sam ( bez wentylatora ) trzyma temperaturę to szarawy .Smoła- hmmm piec jest oblepiony czymś - gdy palę ruskim to coś wysycha lub się wypala ale gdy palę polskim to rozmięka, w kanale dymowym tylko sucha ,sypka sadza z odrobiną twardego osadu po przepalaniu ( drewnem sezonowanym ), na ruskim orzechu piec pokrywa szary ,suchy pył z dodatkiem popiołu po rusztowaniu .Ile kg ? planowałem to sprawdzić ale jakoś się nie złożyło .... pół taczki ( tradycyjnej z jednym kołem ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co by dało? [quote name=" CODY007

"]tomek 1980- co by dała ta zmiana ?

Defektor będzie się nagrzewał do bardzo dużej temperatury, albo czasem nawet do czerwoności. PW będzie się ogrzewać od tego defektora i będzie dopalać wszystkie gazy, które teraz uciekają do komina zamiast grzać Twój dom, z tond szaro-czarny dym. ;) ale musisz jeszcze wykonać otwór w drzwiczkach zasypowych, bo widzę , że go nie masz, no chyba, że PW będzie się dostawać przez otwór po zdemontowanej dmuchawie, ważne żeby PW dostawało się nad zasyp.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomek 1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić jak to w końcu jest z tym dymem z komina?

czytałem na prawde duzo w necie i zdania sa podzielone.

jeden z inżynierów w temacie spalania pisał do mnie coś takiego jak zadałem mu te pytanie.

 

"Jak powinien wyglądać dym z komina?

 

Dym z komina powinien mieć mleczno białą barwę pary wodnej. Jeżeli widać tylko turbulencje powietrza (brak pary wodnej) oznacza to, że temperatura spalin jest za wysoka. Jeżeli dym jest czarny oznacza to, że w spalaniu brała udział zbyt mała ilość powietrza a co za tym idzie w spalinach jest sadza lub produkty niezupełnego lub niecałkowitego spalania."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić jak to w końcu jest z tym dymem z komina?

czytałem na prawde duzo w necie i zdania sa podzielone.

jeden z inżynierów w temacie spalania pisał do mnie coś takiego jak zadałem mu te pytanie.

 

"Jak powinien wyglądać dym z komina?

 

Dym z komina powinien mieć mleczno białą barwę pary wodnej. Jeżeli widać tylko turbulencje powietrza (brak pary wodnej) oznacza to, że temperatura spalin jest za wysoka. Jeżeli dym jest czarny oznacza to, że w spalaniu brała udział zbyt mała ilość powietrza a co za tym idzie w spalinach jest sadza lub produkty niezupełnego lub niecałkowitego spalania."

No i dobrze napisał. Jak widać tylko turbulencje, to jest za wysoka temp., jednym słowem - dużo tlenu bierze udział w spalaniu. Jak za mało tlenu - gazy sie nie dopalają i są wywiewane z pieca wraz z ciepłym powietrzem. Efekt - czarny dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze napisał. Jak widać tylko turbulencje, to jest za wysoka temp., jednym słowem - dużo tlenu bierze udział w spalaniu. Jak za mało tlenu - gazy sie nie dopalają i są wywiewane z pieca wraz z ciepłym powietrzem. Efekt - czarny dym.

To jak wytłumaczysz to że jak już węgiel odgazuje i pali się że tak powiem koks i z komina widać tylko turbulencje mamy najniższą temperature na czopuchu podczas cyklu spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...