Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam je pozamykane w trakcie palenia,

 

ta górna odchylaa się, jeżeli otwieram drzwi zasypowe i wydaje się być szczelna gdy przytrzymuje ją domkniętą przy o otwartych górnych drzwiczkach

Masz mieć je tak ustawione jak na rysunku ,wystarczy mała nieszczelność tej górnej kierownicy przy grodzi lub po bokach i cały strumień ciepła skróci sobie drogę pomijając połowę wymiennika wtedy sprawność kociołka spada sprawdź dobrze .

 

http://img593.imageshack.us/img593/5566/centrometal013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiem, wydaje się szczelne, otworzyłem górne drzwi i przydusiłem ta górna kierownicę do wymiennika

 

zamykając drzwiczki gorne, domykaja ta kierownicę ale czy do konca szczelnie tego juz nie powiem

 

da się jakos wyczyscić ostatnią cczęść wymienika ? tą część nad górna kierwonicą?

 

tteraz jest taka sytuacja w kotle ze jest 1/3 zasypu mocno niedopalonego, czerwonego i dającego mało ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wydaje się szczelne, otworzyłem górne drzwi i przydusiłem ta górna kierownicę do wymiennika

 

zamykając drzwiczki gorne, domykaja ta kierownicę ale czy do konca szczelnie tego juz nie powiem

 

da się jakos wyczyscić ostatnią cczęść wymienika ? tą część nad górna kierwonicą?

 

tteraz jest taka sytuacja w kotle ze jest 1/3 zasypu mocno niedopalonego, czerwonego i dającego mało ciepła

 

Będziesz musiał do sprawdzenia szczelności tej blachy po wygaszeniu zamknąć górne drzwiczki wsadzić lustro na dole w drugie drzwiczki i poświecić latarką .

Żeby wyczyścić ostatnią część wymiennika musisz zdjąć tą blachę jest na haczykach albo jakiś zawieszkach odchyl lekko do siebie i przez rękawice spróbuj wymacać jak to jest zmontowane .Jeżeli nigdy jeszcze nie czyściłeś tam to sprawność na pewno wymiennika spadła . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno ta blacha jest tak zamontowana że w jakiś sposób mozna ją zdjąć, tak?

 

czym czyścić ścianki wymiennika?

jeżeli wkoncu już jutro ogarne ten kocioł - jak w nim PALIC?!

 

jak ustawić miarkownik żeby bardziej drzwiczki dolne się odchylały? próbuje coś zmieniać ale ciągle mały jest kąt otwarcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to zaznaczone na fioletowo, to szamot? szamot.JPG

 

 

jak ustawić miarkownik żeby bardziej drzwiczki dolne się odchylały? próbuje coś zmieniać ale ciągle mały jest kąt otwarcia..

 

Zrób tak jak pisał chyba animuss

wydłuż ramię miarkownika, tam gdzie wisi łańcuszek.

Im to ramię będzie dłuższe tym będzie mocniej otwierać klapkę PG.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomek 1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erok co do miarkownika to zrób tak, na czerwono, a na zielono zaznaczyłem miejsce otworu na łańcuszek miarkownik.jpg

Co prawda nie jest to za ładny rysunek, ale powinieneś mniej więcej zrozumieć o co chodzi. :yes:

Tu jest jeszcze opis co można przerobić w samym miarkowniku. http://zielonestrony.pl/miarkownik-ciagu-regulus/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno ta blacha jest tak zamontowana że w jakiś sposób mozna ją zdjąć, tak?

 

czym czyścić ścianki wymiennika?

jeżeli wkoncu już jutro ogarne ten kocioł - jak w nim PALIC?!

 

jak ustawić miarkownik żeby bardziej drzwiczki dolne się odchylały? próbuje coś zmieniać ale ciągle mały jest kąt otwarcia..

 

Blachę na pewno można zdjąć najprawdopodobniej podnosząc ją w górę ,

ścianki wymiennika musisz oczyścić do blachy jeżeli jest sadza jak guma -smoła to musisz skrobać.

Zapal go od góry normalnie z miarkownikiem zobaczymy czy osiągnie wyższą temperaturę ,za niską temperaturę winisz mały kąt otwarcia klapki może po porządnym wyczyszczeniu kotła taka dawka powietrza wystarczy.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o szamot

 

problem w tym że już mam na maxa ramie wysunięte i jest nie ciekawie

 

 

Można jeszcze powiększyć kat otwarcia klapki przez przesunięcie mocowania łańcuszka w klapce, bliżej do jej zawiasów ,może jednak wystąpić problem podnoszenia jej przez miarkownik bo czym bliżej zawiasów klapka staje się cięższa a miarkownik ma określony ciężar który może targać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze powiększyć kat otwarcia klapki przez przesunięcie mocowania łańcuszka w klapce, bliżej do jej zawiasów ,może jednak wystąpić problem podnoszenia jej przez miarkownik bo czym bliżej zawiasów klapka staje się cięższa a miarkownik ma określony ciężar który może targać .
chyba, że jeszcze zegnie i tym samym wydłuży uchwyt mocujący łańcuszek w samej klapce PG, a to przy okazji przyczyni się do odciążenia miarkownika, bo dłuższe ramię mniejsza siła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj usłyszałem huk w kominie. Wyskoczyła wyczystka z obudowy komina tzn jedną stroną trochę wyszła. W kotle palił się już koks, nie było zadymionej komory spalania. Czym ten wybuch mógł być spowodowany? Pale jeszcze niestety z dmuchawą ale mam ją mocno zdławioną.

 

myślę że taki efekt może nastąpić przy zapłonie CO

musiała nastapic synchronizacja odpowiedniej temp. i powietrza ale nie do końca idealna dlatego ten wybuch.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

 

Kocioł: Dworek ZN 17kW

 

Dzisiaj nabyłem cegły szamotowe i chciałbym nimi odpowiednio wyłożyć palnik. Na razie położyłem jedną cegłę tak jak na obrazku w załączniku (kolor złoty), dalej liczę na jakąś podpowiedź...

 

Ktoś podpowie jak odpowiednio ułożyć te cegiełki w tym kociołku? :p

Dworek ZN 17kW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że taki efekt może nastąpić przy zapłonie CO

musiała nastapic synchronizacja odpowiedniej temp. i powietrza ale nie do końca idealna dlatego ten wybuch.

 

Ach strach pomyśleć jak stanie się to częstsze albo jakiś mocniejszy wybuch będzie. Palę dopiero 2 sezon w ogóle i według metody Last Rico i pierwszy raz mi się to przytrafiło. Czy można temu jakoś zaradzić? czy ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj usłyszałem huk w kominie. Wyskoczyła wyczystka z obudowy komina tzn jedną stroną trochę wyszła. W kotle palił się już koks, nie było zadymionej komory spalania. Czym ten wybuch mógł być spowodowany? Pale jeszcze niestety z dmuchawą ale mam ją mocno zdławioną.

 

Wybuch był spowodowany nagromadzeniem się gazów ,sterownik załączył dmuchawę po dłuższej przerwie postoju ,ustaw przedmuchy na sterowniku ,wtedy się włączy wentylator na chwilę bez względu na osiągniętą zadaną temperaturę .Masz pewnie klapkę przed dmuchawą ,wszystko szczelnie ,przy niskich -ujemnych temperaturach możesz zamiast przedmuchów pod dźwignię klapki podstawić coś żeby nie opadała do końca ,sprawdź o ile podskoczy temperatura z uchyloną klapką ,reguluj wysokością jej rozwarcia tak żeby temperatura się ustabilizowała lub malała , przy takim ustawieniu dmuchawa rzadziej będzie się włączać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach strach pomyśleć jak stanie się to częstsze albo jakiś mocniejszy wybuch będzie. Palę dopiero 2 sezon w ogóle i według metody Last Rico i pierwszy raz mi się to przytrafiło. Czy można temu jakoś zaradzić? czy ktoś miał coś podobnego?

 

Jak chcesz palić w/g Last Rico to musisz wywalić dmuchawę założyć miarkownik i 2 klapki PG i K+PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuch był spowodowany nagromadzeniem się gazów ,sterownik załączył dmuchawę po dłuższej przerwie postoju ,ustaw przedmuchy na sterowniku ,wtedy się włączy wentylator na chwilę bez względu na osiągniętą zadaną temperaturę .Masz pewnie klapkę przed dmuchawą ,wszystko szczelnie ,przy niskich -ujemnych temperaturach możesz zamiast przedmuchów pod dźwignię klapki podstawić coś żeby nie opadała do końca ,sprawdź o ile podskoczy temperatura z uchyloną klapką ,reguluj wysokością jej rozwarcia tak żeby temperatura się ustabilizowała lub malała , przy takim ustawieniu dmuchawa rzadziej będzie się włączać .

 

Mam ustawione przedmuchy co 15 min ale może wydłużę czas owego przedmuchu bo być może za krótki przy zdławionej dmuchawie.

Spróbuję jeszcze z tą klapką od dmuchawy. Kocioł jest dość szczelny także bez załączenia dmuchawy nie rozbuja się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...