Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dolniak KWKD 22

Witaj ZUG zarzucasz mi że doradzam koledze atsyrut odnośnie kotła górnospalającego:mad:?On ma kwkd 22 i ja mam też kwkd 22{4 lata}.Więc wiem co piszę.Już jeden mądry kazał mu nasypać węgla i zapalić od góry,kompletna paranoja:jawdrop:Moja wiedza odnośnie KWKD 22 poparta jest praktyką

A twoja?:sick:BEZ OBRAZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dolniak KWKD 22

Witaj ZUG zarzucasz mi że doradzam koledze atsyrut odnośnie kotła górnospalającego:mad:?On ma kwkd 22 i ja mam też kwkd 22{4 lata}.Więc wiem co piszę.Już jeden mądry kazał mu nasypać węgla i zapalić od góry,kompletna paranoja:jawdrop:Moja wiedza odnośnie KWKD 22 poparta jest praktyką

A twoja?:sick:BEZ OBRAZY

 

Więc ustalmy że Ogniomistrz przerobił ten kocioł na własnej skórze ,więc doradza koledze Atsyrutowi odnośnie kotła kwkd 22 my będziemy czytać uczyć się ,albo krytykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

"DOLNIAK" - dworek ZN 17 kw

Natomiast ja chciałbym się dowiedzieć czym można je zaślepić? Czy wełna mineralna będzie odpowiednia?

 

Niestety znów pogorszyła mi się stałopalność, 10 kg węgla spaliło się dzisiaj w 3 godziny. Czy może to być wina wczoraj zakupionego węgla (orzech)? Może jest za wilgotny? Wcześniej tylko 6 kg paliło się 4 godziny i byłem zadowolony, a teraz znowu to samo...

 

to jest twój kociołek?

dworekbis_kociol_co_zn_16kw_29kw_render.jpg

jeśli pytasz o te dziury w ścianie kotła to ja bym spróbował wkręcić w nie jakieś śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniak KWKD 22

Witaj ZUG zarzucasz mi że doradzam koledze atsyrut odnośnie kotła górnospalającego:mad:?On ma kwkd 22 i ja mam też kwkd 22{4 lata}.Więc wiem co piszę.Już jeden mądry kazał mu nasypać węgla i zapalić od góry,kompletna paranoja:jawdrop:Moja wiedza odnośnie KWKD 22 poparta jest praktyką

A twoja?:sick:BEZ OBRAZY

człowieku nic tobie nie zarzucam (nie szukaj dziury w całym)

i nigdy nikomu tego nie robiłem tak że panuj nad swoją osobą.

wyrywasz coś z pod kontekstu nie znając całości. Nie życzę sobie okreslania jak nie wiesz o co kaman i odrazu jakieś porownania przepychanki.

czytaj wszystkie posty w tym temacie a będziesz wiedział że nastapiła pomyłka ponieważ Atsyrut ma dolniaka a ja myslałem że górniaka

dlatego pozwoliłem sobie zwrócić uwagę aby pisać na górze jaki kto ma kociołek aby bałaganu nie było.

 

post #9713

 

A tak już widze przepychanki "szczeniackie"

 

jak w dolniaku mozna palić od góry!!!!!

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniak ZĘBIEC KWKD 22 KW

 

Panowie nie kłóćmy się co jest dobre a co złe... Każda rada na forum jest na wagę złota - jeśli poparta jest konkretnym przykładem / wyjaśnieniem.

Fajnie, że są różne opinie bo można je ze sobą skonfrontować, popytać, przetestować.

Dziękuję ZUG, dziękuję Ogniomistrz i inni, którzy doradzają mi jak palić efektywnie i ekonomicznie w dolniaku KWKD 22kw Zębca.

 

Palenie drewnem - spostrzeżenia:

 

Wczoraj postanowiłem napalić drewnem ( akacja sezonowana). Kocioł szybko złapał zadaną temperaturę i miarkownik ładnie ją utrzymywał. wlot PW miałem zakryty. Paliwo paliło się od dołu a nie cały wsad - temperatura stabilnie trzymała się w granicach 60-70 stopni przez godzinę. Niestety nie mogę napisać ile kocioł tak pracował bo musiałem wyjechać :)

Pytanie do tych co palą drewnem.

 

Mam sporo stempli ( niestety drewno sosnowe ) czyli dużo żywicy. Są to stemple dwuletnie. Powiedzcie mi proszę czy jakby je przesezonować i porządnie przesuszyć do wilgotności zalecanej ok 20% to można je spalać w kotle ? Czy jedyne zagrożenie to częstsze czyszczenie kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniak ZĘBIEC KWKD 22 KW

 

Panowie nie kłóćmy się co jest dobre a co złe... Każda rada na forum jest na wagę złota - jeśli poparta jest konkretnym przykładem / wyjaśnieniem.

Fajnie, że są różne opinie bo można je ze sobą skonfrontować, popytać, przetestować.

Dziękuję ZUG, dziękuję Ogniomistrz i inni, którzy doradzają mi jak palić efektywnie i ekonomicznie w dolniaku KWKD 22kw Zębca.

 

Palenie drewnem - spostrzeżenia:

 

Wczoraj postanowiłem napalić drewnem ( akacja sezonowana). Kocioł szybko złapał zadaną temperaturę i miarkownik ładnie ją utrzymywał. wlot PW miałem zakryty. Paliwo paliło się od dołu a nie cały wsad - temperatura stabilnie trzymała się w granicach 60-70 stopni przez godzinę. Niestety nie mogę napisać ile kocioł tak pracował bo musiałem wyjechać :)

Pytanie do tych co palą drewnem.

 

Mam sporo stempli ( niestety drewno sosnowe ) czyli dużo żywicy. Są to stemple dwuletnie. Powiedzcie mi proszę czy jakby je przesezonować i porządnie przesuszyć do wilgotności zalecanej ok 20% to można je spalać w kotle ? Czy jedyne zagrożenie to częstsze czyszczenie kotła ?

 

poprostu nie zycze sobie określania kogoś jak ktoś nie zauważa że coś wyszlo ze zwykłej pomyłki

a tak wyrok i niewinny siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

Witam

DS

mam buderusa logica w nim są też te dziurki napowietrzające, po zapaleniu po jakimś czasie rozpala się cały wsad, a dym po całej okolicy, czy można je zaślepić i czy to coś da

czy twój kocioł ma przekrój taki jak w załączonym linku?

http://www.buderus.lublin.pl/-krommler-logica-plus-c3c2i20.htm

Jeśli tak to przykro mi ale twój kocioł nie jest ani DS ani GS bez modyfikacji to tak zwany "śmieciuch". Poczytaj ten wątek od początku a potem zdecyduj czy chcesz wprowadzać zmiany w kierunku DS czy GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniak ZĘBIEC KWKD 22 KW

 

Panowie nie kłóćmy się co jest dobre a co złe... Każda rada na forum jest na wagę złota - jeśli poparta jest konkretnym przykładem / wyjaśnieniem.

Fajnie, że są różne opinie bo można je ze sobą skonfrontować, popytać, przetestować.

Dziękuję ZUG, dziękuję Ogniomistrz i inni, którzy doradzają mi jak palić efektywnie i ekonomicznie w dolniaku KWKD 22kw Zębca.

 

Palenie drewnem - spostrzeżenia:

 

Wczoraj postanowiłem napalić drewnem ( akacja sezonowana). Kocioł szybko złapał zadaną temperaturę i miarkownik ładnie ją utrzymywał. wlot PW miałem zakryty. Paliwo paliło się od dołu a nie cały wsad - temperatura stabilnie trzymała się w granicach 60-70 stopni przez godzinę. Niestety nie mogę napisać ile kocioł tak pracował bo musiałem wyjechać :)

Pytanie do tych co palą drewnem.

 

Mam sporo stempli ( niestety drewno sosnowe ) czyli dużo żywicy. Są to stemple dwuletnie. Powiedzcie mi proszę czy jakby je przesezonować i porządnie przesuszyć do wilgotności zalecanej ok 20% to można je spalać w kotle ? Czy jedyne zagrożenie to częstsze czyszczenie kotła ?

to napisz jeszcze czy uszczelnianie zasypu coś pomogło czy nie bardzo? Jeżeli nie będziesz kisił tego drzewa to powinno być ok ale jak bedziesz za bardzo je tłumił to smoły z tego trochę może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniak ZĘBIEC KWKD 22 KW

Mam sporo stempli ( niestety drewno sosnowe ) czyli dużo żywicy. Są to stemple dwuletnie. Powiedzcie mi proszę czy jakby je przesezonować i porządnie przesuszyć do wilgotności zalecanej ok 20% to można je spalać w kotle ? Czy jedyne zagrożenie to częstsze czyszczenie kotła ?

 

Ja to bym pociął porąbał wpakował do drewutni i pozostawił te stemple do rozpałki .

 

[ATTACH=CONFIG]154956[/ATTACH]

 

Da się do tego pieca zamontować miarkownik?

Tak ,wykręcasz termometr i w jego miejsce wkręcasz miarkownik ,do kontroli temperatury możesz w instalacji przy kotle przeciąć rurę na zasilaniu zamontować trójnik i wkręcić termometr ,albo kupić termometr przylgowy i założyć go przy kotle na zasilaniu ,pamiętaj że termometr przylgowy delikatnie zaniża temperaturę, dlatego że nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisz jeszcze czy uszczelnianie zasypu coś pomogło czy nie bardzo? Jeżeli nie będziesz kisił tego drzewa to powinno być ok ale jak bedziesz za bardzo je tłumił to smoły z tego trochę może być.

 

Dolniak Zębiec KWKD 22KW

 

co do uszczelnienia zasypu nie mogę jeszcze definitywnie nic napisac bo uszczelniałem tylko trocinami ( dopiero kupię miał i sprawdze mieszankę miałowo - trocinową)

Przy uszczelnieniu zasypu samymi trocinami nie bardzo pomogło bo były bardzo brobne i w zasadzie przeleciały przez węgiel, aż do samego rusztu. Czyli nie było to uszczelnienie takie jak powinno być. musze popracowac nad bardziej wydajną masą uszczelniająca. Pomyślę żeby sypnąć łopatę groszku na to dopiero mieszankę trocin z miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

Witaj ZUG :D

Nie szukam dziury w całym i panuje nad swoimi emocjami ,cokolwiek napiszę lub powiem to trzy razy przemyślę co by nikomu nie sprawić przykrości.Z pierwszego postu atsyruta wiedziałem że ma dolniaka i dlatego zabrałem głos aby sprowadzić dyskusję na właściwy tor.Nie mam zamiaru się tłumaczyć ze swojego postępowania ani ciągnąć tej bezproduktywnej polemiki, bo nie nie ma tu miejsca na takie pierdoły.Jeżeli ci zaszkodziłem to zwracam honor .

Ps. a z tymi szczeniackimi to kolego przesadziłeś.NIEUWAŻASZ?

Żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to jest GS????

 

zamiast dmuchawy zainstaluj :

http://allegro.pl/elektroniczny-miarkownik-ciagu-plynne-dzialanie-i2871118547.html

 

oczywiście po zrobieniu klapki PG

 

Tak, jest to GS, ale DS ... też można.

 

No właśnie, i ta klapka:(

Można dokupić całe, nowe drzwiczki z taką klapką, czy trzeba się samemu męczyć aby ją "wytworzyć"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

Witaj ZUG :D

Nie szukam dziury w całym i panuje nad swoimi emocjami ,cokolwiek napiszę lub powiem to trzy razy przemyślę co by nikomu nie sprawić przykrości.Z pierwszego postu atsyruta wiedziałem że ma dolniaka i dlatego zabrałem głos aby sprowadzić dyskusję na właściwy tor.Nie mam zamiaru się tłumaczyć ze swojego postępowania ani ciągnąć tej bezproduktywnej polemiki, bo nie nie ma tu miejsca na takie pierdoły.Jeżeli ci zaszkodziłem to zwracam honor .

Ps. a z tymi szczeniackimi to kolego przesadziłeś.NIEUWAŻASZ?

Żegnam

 

jest ok. zwykła pomyłka i tyle w temacie.

nie zaszkodziłeś mi w niczym. Tylko nie potrzebny zgrzyt z związany z pomyłką.

dlaczego piszesz żegnam tego nie rozumie ale pozdrawiam i to szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym pociął porąbał wpakował do drewutni i pozostawił te stemple do rozpałki .

 

 

Tak ,wykręcasz termometr i w jego miejsce wkręcasz miarkownik ,do kontroli temperatury możesz w instalacji przy kotle przeciąć rurę na zasilaniu zamontować trójnik i wkręcić termometr ,albo kupić termometr przylgowy i założyć go przy kotle na zasilaniu ,pamiętaj że termometr przylgowy delikatnie zaniża temperaturę, dlatego że nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą .

 

Za termometr mógłby mi posłużyć sterownik, mam założony przylgowy czujnik od niego na zasilaniu i nawet wskazuje dobrze, porównując wskazania z termometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...