Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ZUG i jak tam ten miarkownik?

Ja dzisiaj podłączyłem i powoli zaczynam się bawić.... ja to ożeniłem z protonem na chwile obecną....

 

R E W E L A C J A !!!!:rotfl:

 

nastawiona 57stC ładnie uzyskuje dobija do 58stC i na tej temp.

pilnuję z lekkim uchyleniem

> i raz przymyka a raz po mimo że dalej jest 58stC leciutko otwiera

klapkę i sie zastanawiam po co ale

> po jakimś czasie temp. na kotle wskakuje na 57stC mówie kurczę

skąd spr11 wie że zaraz pojawi się 57stC

> I te wczesne podniesienie klapki przy 58stC oczywiście powoduję że

na czopuchu wzrasta temp. i co idzie za tym znowu dobija 58stC i tak

wkółko.

>

> REWELACJA TO (SPR11 + MCI) PRZEWIDUJĘ CO ZA CHWILĘ SIE STANIE :lol2: I CIAGLE PILNUJE ABY

NAD ZASYPEM BYŁ PŁOMIEŃ.

 

Mam nadzieję że tak będzie przez cały czas z komina lekki poszarpany niby białawo-przezroczysty dymek.

Własnie wczoraj dotarły do mnie płyty szamotowe 50x30x3 aby zrobić komore dopalania nad zasypem aby jeszcze wiecej dopalać także poprzeczka rosnie.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ZUG tak z ciekawości, coś zmieniałeś czy dopasowywałes w SPR-11 pod miarkownik, czy odpaliłes z kopyta i działa?

 

Ja dopiero go założyłem, coś dopiero będę mógł zacząć stwierdzać za ok. 2-3godziny, ale to dłuższa historia.... :)

Protona musze jeszcze dopieścić do tego miarkownika, a czasowo kiepsko stoję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG tak z ciekawości, coś zmieniałeś czy dopasowywałes w SPR-11 pod miarkownik, czy odpaliłes z kopyta i działa?

 

Ja dopiero go założyłem, coś dopiero będę mógł zacząć stwierdzać za ok. 2-3godziny, ale to dłuższa historia.... :)

Protona musze jeszcze dopieścić do tego miarkownika, a czasowo kiepsko stoję....

 

szczerzę nic nie robiłem działa tak jak to nazwałeś z kopyta.

myślę że istotną sprawą wspomagajacą jest proces spalania gazów za posrednictwem PW dzieki któremu wachania temp. czopucha są nie wielkie i dokładnie widze dzieki temu co sie dzieje.

można powiedzieć że jest idealna synchronizacja

ale narazie jest super czy tak bedzie przez cały czas to zobaczymy.:yes:

 

jeszcze co zauważyłem to bardzo istotne jest czy odgazowanie odbywa się intensywne odgazowanie zasypu.

w/w praca na SPR11 była na brykiecie węgla brunatnego (heiz profil) i trzeba zaznaczyć zę gazuje pięknie wahania temp. na czopuchu są nie duże co właśnie ułatwia utrzymanie temp. zadanej dlatego pięknie pilnuje temp. na kotle.

 

dzisiaj zasypałem węgiel (rusek) i ten już tak nie gazuję jak ten brykiet i wahania temp. na czopuchu wieksze i już sterownikowi ciężej utrzymać stabilną pracę w dół 3stC na góre 2stC.

 

jutro sprawdzę na węglu kwk wesoła typ 32.1

 

jedno jest pewne kociołek musi ładnie spalać gazy niemal na jednym poziomie bez dużych wahań temp. na czopuchu i wtedy jest rewelacja dlatego zamierzam nad zasypem zrobić komore szamotową aby klimat na spalanie gazów był jak najlepszy jaki można zrobić w górniaku.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG, po pierwszym dniu i "połowie" palenia mogę powiedzieć,że jest dobrze :)

jutro będzie odpalany od zera, to będę mądrzejszy hehe, ale naprawdę fajna alternatywa dla unistera i dla ludzi, którzy mają sterowniki i chcą zamiast dmuchawy mieć miarkownik...

Jest tylko małe "ale" w danym sterowniku powinien być regulowany dół dmuchawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG, po pierwszym dniu i "połowie" palenia mogę powiedzieć,że jest dobrze :)

jutro będzie odpalany od zera, to będę mądrzejszy hehe, ale naprawdę fajna alternatywa dla unistera i dla ludzi, którzy mają sterowniki i chcą zamiast dmuchawy mieć miarkownik...

Jest tylko małe "ale" w danym sterowniku powinien być regulowany dół dmuchawy...

 

myślę że następna wersja będzie to miała:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię o spr, tylko ogólnie, bo ten miarkownik można ożenić z różnymi sterownikami i dobrze, aby te inne miały regulowany dół dmuchawy, tak ma m.in. proton, proton pid, proton cwu, krypton, krypton cwu, radon... tak ma też rt04Cpid i tak na szybko to chyba wszystkie, które znam z taką funkcjonalnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Unistera i mam prośbę do kolegów - posiadaczy tego urządzenia o opis swoich doświadczeń z tym urządzeniem oraz na co należy zwrócić uwagę oraz na jakich nastawach przedmuchów i histerezy pracują Wasze Unistery.

Mam jeszcze jedno pytanie - wiadomo jaki jest pobór mocy przez urządzenie w stanie czuwania, tj. gdy siłownik nie podnosi klapki?

 

Wiem, że piec przy trybie, nazwę go "zerojedynkowym", lubi fuknąć, zamierzam dlatego wg wytycznych wątku założyć KPW (na razie jeszcze jej nie mam, ponadto reguluję PG ręcznie a i tak paląc od góry jestem baaardzo zadowolony).

 

Pozdrawiam górnopalaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 mam pytanie. Mam sterownik eko R. Wyjście na dmuchawę, to kabel ze sterownika. Czy podłączenie MCI będzie bezproblemowe ? Tzn. , czy wyraźnie oznaczona na MCI gdzie podłączyć + - i masę ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Z MCI wychodzą 3przewody:

- termostat awaryjny mocowany np. taśmą do rury

- gniazdo wtykowe do dmuchawy, standard rynkowy, czyli komputerowe, do SPR, Protona, yeti, sigmy, omegi, itd to zwyczajnie się wtyka w gniazdo dmuchawy ze stera

- kabel zasilający

 

Ja celowo podłączyłem pod protona pid, bo pomysł Boleckiego był taki, aby to działało na rożnych sterach, ważne, aby te różne stery nie miały skopanej obsługi dmuchawy.

 

Mam tez SPR-11kę, ale ten komplet będę testował później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Unistera i mam prośbę do kolegów - posiadaczy tego urządzenia o opis swoich doświadczeń z tym urządzeniem oraz na co należy zwrócić uwagę oraz na jakich nastawach przedmuchów i histerezy pracują Wasze Unistery.

Mam jeszcze jedno pytanie - wiadomo jaki jest pobór mocy przez urządzenie w stanie czuwania, tj. gdy siłownik nie podnosi klapki?

 

Wiem, że piec przy trybie, nazwę go "zerojedynkowym", lubi fuknąć, zamierzam dlatego wg wytycznych wątku założyć KPW (na razie jeszcze jej nie mam, ponadto reguluję PG ręcznie a i tak paląc od góry jestem baaardzo zadowolony).

 

Pozdrawiam górnopalaczy.

 

Do tej pory na tym kotle testowym pracował właśnie unister...

U mnie podtrzymanie było co 8minut na 25sekund ustawione jak pamiętam, bo od dobrego roku nie grzebałem w nastawach :)

Mój już wiekowy, jeszcze biala obudowa i niebieski front...

Histerezę zostawiałem chyba fabryczną, nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Unistera i mam prośbę do kolegów - posiadaczy tego urządzenia o opis swoich doświadczeń z tym urządzeniem oraz na co należy zwrócić uwagę oraz na jakich nastawach przedmuchów i histerezy pracują Wasze Unistery.

Mam jeszcze jedno pytanie - wiadomo jaki jest pobór mocy przez urządzenie w stanie czuwania, tj. gdy siłownik nie podnosi klapki?

 

Wiem, że piec przy trybie, nazwę go "zerojedynkowym", lubi fuknąć, zamierzam dlatego wg wytycznych wątku założyć KPW (na razie jeszcze jej nie mam, ponadto reguluję PG ręcznie a i tak paląc od góry jestem baaardzo zadowolony).

 

Pozdrawiam górnopalaczy.

 

ja posiadam unister-a ale teraz on pracuję na klapce PW którą ma przymknąć na pewną szczeline po odgazowaniu gdzie sonda temp. jest zainstalowana na drzwiczki rusztowe.

ale do rzeczy uważam że to nie jest za ciekawy sprzęt ponieważ potrafi nie zawszę tak samo podnosić klapkę i to zakłuca prace kotła i to powaznie.

lepiej zrobić małą klapkę aby wychył był większy bo przy małych wychyłach będzie problem

ale jest już MCI i po temacie.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie :D

Bardzo fajnie Jarecki 79 że przyniosłeś new miarkownik Boleckiego, a ZUG

go testuje. Sam mam sterownik elektroniczny, nie Unister. Koledzy już

wiedzą - że nie reklamuję. Osobiście nie lubię tradycji co może być widać

z tego wątku. Tradycja hamuje postęp.

 

 

 

 

 

 

Tradycyjnie to już paliliśmy... Zatem badajcie koledzy i opisujcie a my poczytamy. Jutro będzie o deflektorach. :D

Edytowane przez Last Rico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79. Dziękuję za odpowiedź. Chyba źle opisałem problem. U mnie nie ma wtyku do dmuchawy przy sterowniku, tylko ze sterownika wychodzi kabel zasilający dmuchawę o napięciu 230V trójżyłowy. Stąd moje obawy, czy bezproblemowo podłączę MCI. Jeśli ktoś może rozwiązać wątpliwości, to z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...