Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... a ja używam Tatarka, ale wiele rozwiązań siłowników ( miarkowników ) nie ma możliwości zamknięcia się po zaniku zasilania. Dla mnie to podstawa, bo jak kociołek bez podtrzymania prądu z takim miarkownikiem się rozbuja to ... kaplica.

 

po zaniku prądu klapka opada i kocioł robi lulu

są miedzy nami tacy co uważają że prąd to zło i jedynie mają prawo się tacy odzywać

co nawet baterii nie posiadają a funkcjonują w życiu lepiej jak my . sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykanie klapki po zaniku prądu to bardzo istotna sprawa masz w 100% rację.:yes:

u mnie na samym orvaldi+110ah może pracować ze 3doby ale dodatkowo mam w domu

oświetlenie led także jak u innych ciemności egipskie to u mnie jest jasność i TV i neta też odpalę.;)

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wniosek niestety nasuwa się mi coraz częściej że w przypadku dłuższej awarii prądu cywilizacja nasz wymrze.

Banki, sklepy, szpitale, itp nie działa kasy brak pozostaje handel wymienny.

 

A propo`s bezpieczeństwa właśnie czytałem na innym forum posty gościa co pali z dmuchawka i uchyla drzwiczki od dwóch lat podczas palenia bo lepiej się palii.....

nie może zrozumieć czemu nie można tak robić. A później czytamy czy słyszymy ze - rodzina zatruła się śmiertelnie czadem z nieszczelnego pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie lubi być od kogoś lub czegoś zależny ale w życiu nie jest tak prosto jak by się chciało

dlatego musimy sie jakoś zabezpieczać aby można normalnie w nim funkcjonować.

 

bezmyślność ludzi nie zna granic.

uważam że wszyscy co ich domy mogą być narażone na za czadzenie powinni posiadać czujniki czadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie od kilku dni zauważyłem, że mój viadrus u22jakoś ciężej się rozpala, a dokładniej od momentu jak zaczęło kilka dni temu dość ostro wiać.

Wcześniej rozpalałem z minimalnie uchylonym PG i na maxa otwartym PW.. Jak zaczęło wiać muszę mocniej otwierać PG i mniej PW, bo zdmuchuje mi ogień i w końcu wygaśnie.

Tłumaczyłem sobie to, ze może w węglu więcej miału było, albo coś i dlatego słabiej ciągnie.

Jednak dziś myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok, za chiny nie chciało się rozpalić, nawet z otwartymi drzwiczkami dolnymi, tak jak by bardzo słaby ciąg był.

Dodam, że komin był czyszczony i wymiennik również.

Jutro jeszcze otworzę wyczystkę w czopuchu, czy tam się coś nie przytkało.

Po rozpaleniu i osiągnięci temperatury 40stopni na kotle wszystko wróciło do normy, ciąg jest mocny, że na PW otwartym na 1/2 i zamkniętym PG temperatura przeciągła nawet o 5stopni, dodam, że dziś też wieje, ale mniej niż kiedyś.

Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło pochrzanić? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju kiedys pisałem na 103 stronie chyba a teraz 505 tak daleko :)

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PALACZE w NOWYM ROKU :)

 

a teraz do rzeczy- mam nadzieje ze Last Rico lub ktos z kolegów spotkał sie z takim czyms i wytłumaczy mi oco w tym biega --

 

Teraz moje pytanie --- zainstalowałem niedawno u tesciów Kocioł Q HIT Plus firmy HEIZTECHNIK (http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=11&lang=pl) na którym jest zamontowany sterownik HT tronic 100

Wszystko jest pięknie działa bezproblemowo -- bynajmniej narazie lecz moja uwage przykuło jedno zagadnienie które mam nadzieje ktoś mi wytłumaczy...

wiec--- w kotle się pali ... temperatura uzyskana powiedzmy 55 st wszystko działa ok --- Pompa obiegowa wody włącza się przy powiedzmy 40st wszystko pracuje bezproblemowo ALE...

dlaczego tak się dzieje że po wciśnięciu przycisku STOP na sterowniku pompa obiegowa wody zatrzymuje się...???

Powiem ze instalowałem niejeden kocioł lecz ten przypadek spotkałem po raz pierwszy ...w "pozostałych" sterownikach(z którymi miałem dotychczas do czynienia) po zatrzymaniu sterowania przyciskiem stop jeśli temperatura wody była taka "ze pompa powinna pracować" to ona niezależnie pracowała... Czy to jest normalny przypadek w tym sterowniu (moim zdaniem lipa) czy trafił mi sie Wadliwy produkt...

 

chciałbym dodać ze ten przycisk STOP o który mi chodzi to niejest WYŁĄCZNIK z boku sterowania tylko STOP :) START

 

Moze ktos miał do czynainai z takim przypadkiem --- POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz ustawioną temperature wyłączenia dmuchawy? bo wg instrukcji:

"Pompy obiegowe zostaną wyłączone w temperaturze o 5 C niższej od zadanej Temperatury zadziałania pomp obiegowych. Jeśli równocześnie spełniony jest warunek Temperatura zadziałania pomp

 

 

oj i tutaj mnie zaskoczyłes :) jak mam ustawiona temperature WYŁĄCZENIA dmuchawy ... ??? niemam nic takiego ---- chyba ze chodzi ci o histeryze ale to zwłoka po której załącza sie dmuchawa .. powiem szczerze ze nie czaje ... chyba ze chodzi o temperature wygaszania pieca ...(ale to chyba nie to) z dalszej twojej kwestji...

--- temperatura załaczenia pompy obiegowej jest ustawiana recznie na sterowaniu (ma sie zalaczyc np. po osiagnieciu 40st)

i w rzeczy samej jesli temperatura wody spada ponizej tych zadanych 40 st pompa staje.niema nic takiego w tym sterowaniu jak wyłaczenie w temp o 5 st

nizszej od zadanej ...

--- mówimy cały czas o temperaturze włączania i wyłaczania POMPY wody (obiegowej) nie temperaturze zadanej na piecu ...

 

--- nie no PRZEPRASZAM CIE ale nie moge zaskoczyc oco biega... moze cos zle odbieram - prosze o poprawe jesli czegos nie rozumiem... ale napisze tak ...

 

KOCIOŁ WŁACZAM przełacznikiem diody zapalaja sie sterowanie działa pokazuje temperature np 20st...sterowanie załaczone

ŁADUJE DO KOTŁA podpalam

ZAŁACZAM STEROWANIE przyciskiem START (normalne)

ROZPALA SIE

nastawy --

zdana 60

przedmuchy jakies tam mniejsza o nie i o szybkosci dmuchawy

start pompy CO 40st

kocioł rozpala dobija do 40 st załacza sie obieg wody (pompa wody startuje)(kontrolka pracy pompy wody na sterowniku zapala sie )

sterowanie wciaz pracuje

kocioł dobija do zadanych 60 st i wchodzi w stan czuwania (tzn...) sterowanie czuwa

pompa wody wciaz pracuje (NORMALNE)

i teraz wciskam STOP i....

czuwanie sterowania zostaje zatrzymane (NORMALNE)

pompa wody zostaje zatrzymana (lampka sygnalizacyjna gasnie)moim zdaniem to jest NIENORMALNE

 

przeciez woda wciaz ma 60 st w piecu sie rozpaliło (dodam jeszcze zeby nie było ze czas rozpalania minoł powiedzmy ze jest to juz 5h)

u mnie na piecu jest tak iz jesli temperatura wody spada ponizej tych zadanych 40 st to pompa CO staje SAMA ...w innym przypadku pompa działa nawet

jak wcisne STOP STEROWANIA...

 

cos mi sie zdaje ze ktos z tym sterowaniem dał ciała i tyle -- jesli bende chciał zatrzymac kotła bo cos tam sie dzieje co wymaga zatrzymania go np zeby

zbic temperature (powiedzmy) to co pompa wody stanie tez???? -- zamiast wciaz zbijac temperature w obiegu???

 

CZY JA ZLE MYSLE CZY TO JAKIES NOWOSCI TERAZ WPROWADZAJA . CO O TYM MYSLICIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum i na początku chciałbym wszystkich powitać.

 

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze pieca do domu rodziców, bo stary po 15 latach dzisiaj zaczął przeciekać. Domek nie nowy ok 130m2, ocieplony ale instalacja c.o. stara. W piwnicy niestety jest bardzo mało miejsca i raczej taki piec z podajnikiem się nie zmieści. Dodatkowo rodzice palą również drewnem.

Proszę o informacje jaki rodzaj takiego pieca, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze, może jakieś przykładowe modele.

Niechciałbym aby jakiś sprzedawca wcisną mi jakiś bubel.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi529

Punkt 5.7 w instrukcji opisuje jak ustawić temp. wyłączenia wentylatora.

 

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=13&Itemid=35

Ale jeżeli to nie to, to ja bym udeżył do producenta bo używanie takiego sterownika gdzie w instalacji c.o. nie ma grawitacji może być niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi529

Punkt 5.7 w instrukcji opisuje jak ustawić temp. wyłączenia wentylatora.

 

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=13&Itemid=35

Ale jeżeli to nie to, to ja bym udeżył do producenta bo używanie takiego sterownika gdzie w instalacji c.o. nie ma grawitacji może być niebezpieczne.

 

:) nie nie to nie chodzi o WENTYLATOR tylko POMPE WODY ---

powiem Wam ze pisałem do producenta --jakbym wstawił co mi odpisali USMIELIBYSCIE sie po pachy --- podobno przycisk START jest do startowania a STOP do zatrzymania wszystkich urzadzen na kotle (ot nowinka techniczna)

Rozmawiałem dzis z włascicielem i kumplami z firmy od której oni biora te kotły byli w szoku po tym co im opowiedziałem i stwierdzili ze to nielogiczne posuniecie z ich strony w tym sterowaniu --podobno kiedys ta firma uzywała lepszych sterowan a teraz wiadomo pewnie KOSZTY i przeszli na ..... zanim poszedłem do nich nagrałem filmik na telefonie i powiedzmy ze było to zaskoczeniem ...

 

poradzic sobie z tym poradze bezproblemu ... chodzi poprostu o LOGIKE FAKTU i czy wiecej takich mankamentów bywa w swiecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...