Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To proste :)

http://img580.imageshack.us/img580/9185/wspdziaanieklapkipgipw.png

 

Nie będzie działać bo powietrze dolne jest regulowane odwrotnie proporcjonalnie do powietrza dolnego

W kolegi rozwiązaniu powstaje problem taki, że PW jest uzależnione od PG. PG zaś nie jest constans PW zaś już tak

bo objętość palonego w danej chwili paliwa jest również constans. W najlepszym razie piec będzie się przegrzewał w najgorszym trzeba będzie

regulować linki (brrr). Poza tym powoli wychodzi pajęczyna linek, która zapewne utrudni życie.

 

PW powinno być constans , więc może sterownik powinien wyglądać tak:

Dzięki temu nastawy powietrza są niezależne. Marnuje się nieco prądu ale jest mniej linek....

 

wspdziaanieklapkipgipw.jpg

wspdziaanieklapkipgipw2.jpg

Edytowane przez OPCO_grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie PW mam podłączone do unistera którego sonda jest podłączona do drzwiczek rusztowych która informuje o

odpowiedniej temp, która świadczy o odgazowaniu zasypu i zamyka PW ale nie do końca tylko zatrzymuję się na ustawionym

dystansie ponieważ gdy całkowicie była zamykana aby zagazować węgiel(koks) to miałem sadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jak zamknie PG i otworzy PW to będzie wyłapywać ,ale jak otworzy PG i zamknie PW przez chwilę nie.

 

ja sobie wyobrażam to jako synchronizacje ,czyli PG jest od mocy aby wytworzyć gazy i odpowiednią temp, a PW musi to wypalić gdzie w kominie

bedzie tylko para i CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss ciekawe rozwiązanie

tylko z mojej obserwacji było lepiej jak te PW było by zamykane trochę w innym czasie niż PG (trochę później)

ponieważ akurat przy węglu jeszcze gdy PG jest zamykana to nad zasypem jest jeszcze odpowiednia temp.

aby gazy się dopaliły a jak zamknie się jednocześnie PW to niestety pójdą w komin a przy wietrznej pogodzie

to kociołek sobie "kichnie"

 

Parametryzacja w tym miejscu nie ma chyba sensu bo "wyłapanie" czasów jest zależne niemal od

wszystkiego. I tak sobie myślę, że prędzej już wkręcę sondę lambda i zacznę mikrokontrolerem mierzyć napięcia

z sondy i regulować klapki.Tylko jak mi zimny front pogodowy piec i sondę zaleje to wszystko pójdzie w manowce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]158060[/ATTACH]

 

też tak kiedyś myślałem o elektrozaworze , z tym że aby on był sterowany tak aby zamykał PW z lekkim

opóźnieniem (np.do 1min) i ponownie otwierał kiedy PG się otworzy.

 

tak sonda to dobry pomysł i już mam wstępną przymiarkę ale jak ona by sterowała PW to już było by super.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wyobrażam to jako synchronizacje ,czyli PG jest od mocy aby wytworzyć gazy i odpowiednią temp, a PW musi to wypalić gdzie w kominie

bedzie tylko para i CO2.

O to chodzi i przy klapce PW musi być ogranicznik regulowany żeby nie domykać do końca ,a po zamknięciu PG ,bardziej uchylona klapka PW powinna dać dłuższą stało palność przy wolniejszym procesie spalania więc wolniejszym traceniu mocy powinno wystąpić rzadsze otwieranie PG.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie PW mam podłączone do unistera którego sonda jest podłączona do drzwiczek rusztowych która informuje o

odpowiedniej temp, która świadczy o odgazowaniu zasypu i zamyka PW ale nie do końca tylko zatrzymuję się na ustawionym

dystansie ponieważ gdy całkowicie była zamykana aby zagazować węgiel(koks) to miałem sadzę.

 

O! Kolega z moich rodzinnych stron - Ostrowiec. Czyżby SAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak kiedyś myślałem o elektrozaworze , z tym że aby on był sterowany tak aby zamykał PW z lekkim

opóźnieniem (np.do 1min) i ponownie otwierał kiedy PG się otworzy.

 

tak sonda to dobry pomysł i już mam wstępną przymiarkę ale jak ona by sterowała PW to już było by super.

 

A co to za problem? Atmega644, pomiar napięcia z sondy (sond i Bóg wie czego jeszcze)... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi i przy klapce PW musi być ogranicznik regulowany żeby nie domykać do końca ,a po zamknięciu PG ,bardziej uchylona klapka PW powinna dać dłuższą stało palność przy wolniejszym procesie spalania więc wolniejszym traceniu mocy powinno wystąpić rzadsze otwieranie PG.

 

trochę jakiś "misz-masz" to że nie dokońca to ok. bo nawet w zagazowaniu ona (PW) jest potrzebna bo w moim przypadku miałem sadzę (C2)

uchylona bardziej PW przy zamkniętej PG hmmm ale chyba OPCO_grzesiek nie chodziło bo już sie pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Heiztechniku,

Moim skromnym zdaniem pompa powinna pracować po naciśnięciu STOP. W moim sterowniku tak mam i dawniej (przy paleniu z dmuchawą) korzystałem z tej funkcji w celu schłodzenia kotła (dmuchawa STOP, pompa GO).

Kolego Marmark, masz rację, oczywiście bez czepialstwa z mojej strony, ale dlaczego chcesz schłodzić kocioł. Jeżeli chcesz schładzać kocioł to znaczy że się on wcześniej przegrzał, a jeżeli się przegrzał to w tym momencie pompa pracuje a dmuchawa jest wyłączona.

Napisz mi jeśli nie mam racji.

Tak na marginesie to kilkukrotnie mieliśmy tego typu sugestie, jednakże znacznie więcej głosów jest za rozwiązaniem które mamy aktualnie.

Sugestie te dotyczyły możliwości spalania bez dmuchawy, czyli przy otwartych drzwiach popielnicowych lub przy zastosowaniu miarkownika ciągu.

W takim przypadku wystarczy obniżyć temperaturę zadaną na kotle na minimum i możemy spalać bez dmuchawy. W ostateczności możemy wyciągnąć wtyczkę od dmuchawy.

W najnowszych wersjach dmuchawę można nawet wyłączyć systemowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę jakiś "misz-masz" to że nie dokońca to ok. bo nawet w zagazowaniu ona (PW) jest potrzebna bo w moim przypadku miałem sadzę (C2)

uchylona bardziej PW przy zamkniętej PG hmmm ale chyba OPCO_grzesiek nie chodziło bo już sie pogubiłem

OPCO_grzesiek napisał

"chciałbym wyeliminować dymienie spowodowane w czasie dławienia kotła po osiągnięciu zadanej temperatury pracy, kiedy

miarkownik zamyka przepływ powietrza i pojawia się gaz drzewny na górze paleniska"

Jeżeli do gazu drzewnego na górze paleniska dostarczymy powietrze przez klapkę i K PW to powinien się dopalić .

Żeby wyeliminować początkowe podbicie temperatury na kotle wystarczy zaniżyć nastawę o tą wartość na miarkowniku .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPCO_grzesiek napisał

"chciałbym wyeliminować dymienie spowodowane w czasie dławienia kotła po osiągnięciu zadanej temperatury pracy, kiedy

miarkownik zamyka przepływ powietrza i pojawia się gaz drzewny na górze paleniska"

Jeżeli do gazu drzewnego na górze paleniska dostarczymy powietrze przez klapkę i K PW to powinien się dopalić .

 

to ja wiem ,ale jak nie będzie PW to pupa zbita z wypalania gazu a tym bardziej jak nie będzie odpowiedniej temp.

a jak ma być odpowiednia temp. w GS gdy PG zamknięte

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem ,ale jak nie będzie PW to pupa zbita z wypalania gazu a tym bardziej jak nie będzie odpowiedniej temp.

 

Odpowiednia temperatura powinna być bo zład akurat został dobrze rozpalony i odcięty od powietrza zamknięciem klapki PG

 

Żeby wyeliminować początkowe podbicie temperatury na kotle wystarczy zaniżyć nastawę o tą wartość na miarkowniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia temperatura powinna być bo zład akurat został dobrze rozpalony i odcięty od powietrza zamknięciem klapki PG

 

Żeby wyeliminować początkowe podbicie temperatury na kotle wystarczy zaniżyć nastawę o tą wartość na miarkowniku .

 

ale ta temp z długo nie będzie jak PG zamknie i za nim ponownie otworzy to nad zasypem czarno i ma dym.

 

trochę widze tu więcej teorii niż praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta temp z długo nie będzie jak PG zamknie i za nim ponownie otworzy to nad zasypem czarno i ma dym.

 

trochę widze tu więcej teorii niż praktyki.

 

Ktoś musi to przepraktykować pewnie Ty bo ja teraz włączyłem podajnik w kotle i ruszt i służy mi teraz za deflektor więc jest zajęty jak skończy się ekogroszek to znowu popalę w komorze szamotowej .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem mimo wszystko sformułowania: "no to niezłą "praheitztechnik" musicie serwisować"

Wytłumacz mi jeśli możesz.

 

Pozdrawiam

 

Heitztechnik to po przetłumaczeniu technika cieplna przedrostek "pra" dodaje się po to aby pokazać że coś jest przestarzałe, stare, nieaktualne itp

 

Tak na marginesie to kilkukrotnie mieliśmy tego typu sugestie, jednakże znacznie więcej głosów jest za rozwiązaniem które mamy aktualnie.

:rotfl:

Sugestie te dotyczyły możliwości spalania bez dmuchawy, czyli przy otwartych drzwiach popielnicowych lub przy zastosowaniu miarkownika ciągu.

W takim przypadku wystarczy obniżyć temperaturę zadaną na kotle na minimum i możemy spalać bez dmuchawy. W ostateczności możemy wyciągnąć wtyczkę od dmuchawy.

no super rozwiązanie, żeby dołożyć opału lub sprawdzić jego stan wyciągać wtyczkę od wenylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mals121 :bye: Moim zdaniem w Twojej sytuacji nie ma co się zastanawiać tylko kupić piec dolnego spalania np. KWKD Zebiec , Hef . Ja mam KWKD i jestem zadowolony.

 

Polecono mi Krzaczka SKG Plus 24kW, czy taki piec poradzi sobie z ogrzaniem 120m2 ze starą instalacją.

Dodatkowo hydraulik powiedział mi że muszę zamontować jeszcze pompę i zawór 3 drogowy, czy to jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...