Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, wydaje mi się, że kocioł mam dość szczelny, bo po zamknięciu PG przestaje pracować i temperatura spada.

Zauważyłem właśnie, że jak zmniejszam PW to temperatura na kotle jest taka jak zadana dokładnie lub 2stopnie więcej, klapka PG zamknięta całkowicie lub może jak pisał artur11 na 0,3mm, ale tego nie widać, ładnie jedzie na przymkniętym PW i na grzejnikach temperatura wyższa o jakieś 2-3stopnie, niż na max otwartym PW.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzierga - Viadrusa mam opanowanego. Przy tak wolnym spalaniu nie będziesz w nim miał ognia na górze w 17 godzinie palenia, przy pełnym zasypie jest ponad 30cm i to pozwala na b. długie spalanie z niską temperaturą. Ja w swoim kiedyś zrobiłem rekord 34 godzinie palenia na fuul zasypie - w środku po odgazowaniu było ciemno i gorąco pracował z temp około 50C. Ale okazało się że za mało tego ciepła było. Teraz palę w mniejszej warstwie i więcej ciepełka wyciągam z węgla.

 

Te 0,3mm to jakieś 3 godziny, potem po odgazowaniu mam około 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jęzor pokazujesz? :D

Nie za to opiernicz, że masz stałe uchylenie, tylko za krzywą KPW.

Dlaczego prosta jest lepsza - wyliczałem. W czym krzywa jest lepsza od prostej? Nie wiadomo! ;) :p

Hola, hola kolego. ;)

Twoim jedynym argumentem był to, że przez krzywą KPW nie widać paleniska. :p

A jakie są zalety krzywulca? No powiedzmy, że PW lepiej się nagrzewa. :)

Naciągane, ale zawsze. :)

Po za tym, lepsza krzywa kierownica, niż jej brak. :D Sprawdzone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narysuj przekrój swojego kotła bo z twoich postów nie wynika czy masz GS-a czy DS-a a wydaje mi się że masz GS-a i palisz w nim od dołu.

Jacbelfer pisał o wykładaniu palnika w DS -sie a nie o zmiejszaniu kolory szamotem co ma miejsce w przewymiarowanych kotłach GS

 

https://picasaweb.google.com/tadwoj50/OstatnioZaktualizowane02?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP2G4eH4s9eJswE&feat=directlink

 

daję linka, bo bezpośrednie wklejanie coś mi nie wychodzi ( są jakieś porady w tej kwestii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://picasaweb.google.com/tadwoj50/OstatnioZaktualizowane02?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP2G4eH4s9eJswE&feat=directlink

 

daję linka, bo bezpośrednie wklejanie coś mi nie wychodzi ( są jakieś porady w tej kwestii)

 

człowieku kilka przeróbek i będziesz miał dolniaka że głowa mała.

popytaj kolegów od DS i będziesz zadowolony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma dmuchawę w piecu to przy paleniu górnym dmuchawę włącza się na jakiś niski bieg czy nie używać jej w ogóle ?

 

jeżeli masz otwór w drzwiczkach zasypowych przez które podawane jest powietrze wtórne nad zasyp to bezwzględnie nie można używać dmuchawy(bardzo duże ryzyko zaczadzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ZUG i wszystkich

dziś zauważyłem dziwną rzecz a mianowicie przez pierwsze trzy może nie całe godz kocioł trzyma zadaną tem czli 50 stopni, pozniej gdy zar jest na dole temperatura spadła mi aż o 8 stopni i za cholere nie chce się podnieść a podniesie sie dopiero jak zar zacznie isc w góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ZUG i wszystkich

dziś zauważyłem dziwną rzecz a mianowicie przez pierwsze trzy może nie całe godz kocioł trzyma zadaną tem czli 50 stopni, pozniej gdy zar jest na dole temperatura spadła mi aż o 8 stopni i za cholere nie chce się podnieść a podniesie sie dopiero jak zar zacznie isc w góre?

 

tak się dzieje w GS (co nie których:D) ,jeśli do tego dochodzi to znaczy że żar jest juz na ruszcie i jest to końcowa faza odgazowania.

ile to trwa i czy masz kopcenie?

u mnie takich rzeczy nie ma jak za instalowałem SPR11+MCI on tak pilnuję i tak otwiera PG że taki spadek jest nie możliwy ,oczywiście ogień nad zasypem jest mniej intensywny i SPR11 pilnuje swoje (w koncu musi na koszty zarobić:D)

dzisiaj mój "rusek" odgazowywał się pełne 9godz ale jako koks jest słaby i niema polotu do kwk wesoła bije go pod kazdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam na ekogroszek z podajnikiem ale mam na nim małe temperatury dlatego szukam alternatywnego sposobu palenia na założonym ruszcie :p

 

i mam te dziurki w drzwiczkach zasypowych

 

To ustaw poprawnie i pal na podajniku co tam się stało napisz w tym wątku :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100m dom ocieplony 15cm styropian sam parter góra nie wykorzystana strop ocieplony wełna 15cm. ?

Możliwe,że przy takim ociepleni,twój dom przy obecnych warunkach pogodowych(0 st.)potrzebuje 35W/m2.A więc :100m2x35W/m2x24h=84000Wh(84kwh)

Zakładam,że z 1kg węgla otrzymamy 4,5kwh.A więc :84/4,5=18,7kg węgla na dobę. Natomiast na godzinę potrzebujemy 18,7/24=0,78kg.

Ale tę ilość węgla chcemy spalić małymi warstwami.Załóżmy,że będą,to warstwy po 2cm(0,02m).Załóżmy,też,że 1m3 węgla waży 730 kg.

Mając te dane możemy policzyć pole powierzchni rusztu:

P=0,78/(0,02x730)=0,054m2

A więc np prostokąt :27cmx20cm. A więc można by dołożyć więcej cegieł szamotowych.Oczywiście przy istniejących warunkach pogodowych.

A zaciekawiło mnie jakby w komorę wstawił rurę o średnicy 26cm i w tę rurę nasypać węgla i odpalić,jakie by to dało efekty?

Edytowane przez G69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ZUG

kopcenia nie ma jakąś godz to trwa pożniej pojawiają się fioletowe języki i tem rośnie powoli. powiedz mi a może powinienem te cegły położyć na bocznych scianach po obu stronach a nie od wymiennika? a może przerobić go na dolniaka. bo ten kocioł ma pierwszy wymiennik pionowy pozniej drugi no i do komina ucieka wszystko szybko przy tak krotkiej drodze?zastanawiam się czy w pierwszym wymienniku pionowym jest woda jak jest to może dlatego spada tem bo cegły lezą na wymienniku i w uspieniu stygnie układ i tylko grzeje go ruszt wodny?co o tym myślisz?albo dorobić cos takiego zeby spaliny miały utrudniony dostęp do wylotu wstawiając cos od wymiennika w strone drzwiczek zasypowych 10 cm od góry (taki poziomy wymiennik zeby PW bardziej robiło swoje) nie wiem jak to wytłumaczyc ale może mnie zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

https://picasaweb.google.com/tadwoj50/OstatnioZaktualizowane02?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP2G4eH4s9eJswE&feat=directlink

 

daję linka, bo bezpośrednie wklejanie coś mi nie wychodzi ( są jakieś porady w tej kwestii)

 

Masz DS-a i wracając do twojego problemu:

Witam. Ja mam problem z przewymiarowanym piecem , ma chyba 35 kW i był kupiony do ogrzewania 300 m2, a teraz ogrzewa 200 m2. Wprawdzie mam bufor 1150 dcm3 , ale to za mało żeby piec mógł pracować na pełnej mocy i dłużej być bezobsługowy.Komora spalania ma szer. 48, gł. 30, a wysokość 60 cm. Pojemność ok. 86 dcm3. Piszecie tutaj o zmniejszaniu paleniska przez wyłożenie go cegłą szamotową, ale nie wiem ile tej cegły by można włożyć. Piec jest dolnego spalania, produkcji rzemieślniczej. W piecu są wymienniki płytowe i trzy rurowe 2". Jest też miarkownik ciągu, taka klapa na popielniku, co podaje powietrze od spodu przez ruszt. Tak wyregulowałem że utrzymuje na piecu ok. 60 stC, ale nie mogę nałożyć za dużo węgla , bo szybko nabiję bufor.

.

to wykładanie szamotem komory zasypowej raczej nie pomoże.

Ja na twojm miejscu na początek zmiejszył bym wysokość palnika oraz uszczelnił pionowy ruszt po to aby warstawa palącego się węgla była jak najmniejsza.ds2.jpg

Jeżeli już zmiejszać obiętość komory to tylko jakimś materiałem bardzo dobrze przewodzacym ciepło, szamot bedzie stwarzał warunki do rozpalania większej ilości węgala a tego nie chcemy

ds2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola kolego. ;)

Twoim jedynym argumentem był to, że przez krzywą KPW nie widać paleniska. :p

Ludzka pamięć krótka jest :p

...

Pisał też Last Rico o zwężeniu końca KPW, by powietrze przyśpieszyło i wpadało w środek zasypu. Całkowicie proste KPW w pewnym stopniu też powinno w tym pomóc.

A jakie są zalety krzywulca? No powiedzmy, że PW lepiej się nagrzewa. :)

Naciągane, ale zawsze. :)

Prosta słabiej się nagrzeje? Hmm... Bardzo mocno naciągane!

Po za tym, lepsza krzywa kierownica, niż jej brak. :D Sprawdzone. :)

Nie dyskutuję przecież czy warto mieć KPW, czy nie.

Już chyba dość na ten temat. Każdy kto przeczytał, sam oceni który kształt warto zamontować w swoim kociołku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

 

 

Masz DS-a i wracając do twojego problemu:

 

to wykładanie szamotem komory zasypowej raczej nie pomoże.

Ja na twojm miejscu na początek zmiejszył bym wysokość palnika oraz uszczelnił pionowy ruszt po to aby warstawa palącego się węgla była jak najmniejsza.[ATTACH=CONFIG]159781[/ATTACH]

Jeżeli już zmiejszać obiętość komory to tylko jakimś materiałem bardzo dobrze przewodzacym ciepło, szamot bedzie stwarzał warunki do rozpalania większej ilości węgala a tego nie chcemy

 

Czy tą wysokość palnika można zmienić, przez postawienie na dole cegły szamotowej, bo od góry to jednak będzie ciężko, chyba żeby tam wspawać kawałek blachy. Ale jak wleźć tam ze spawaniem.

A ruszt pionowy to oczywiście da się zrobić żeby uszczelnić.

To znaczy mam rozumieć że w czasie palenia powietrze powinno być dostarczane do komory spalania TYLKO pod ruszt poziomy?

A te otwory z boku pieca ( ok. 5 cm2 ), to powinny być otwarte, czy nie. Nie zauważyłem jakoś różnicy w paleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...