Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Kolegów,

 

Mam kilka pytań do posiadaczy RCK

 

1. Jakie macie nastawy (czy minimalne podane w DTR kotła?)

 

2. Czy zmieniacie nastawy w zależności od temp. zewnętrznej? Jeśli tak, to czy zmniejszacie przy niższych temp. zewnętrznych?

 

3. Czy przy zbyt małym podciśnieniu w kominie wymienniki zarastają Wam czarną sadzą?

 

4. Czy zmienia Wam się stałopalność (lub osiągana na kotle temp) w zależności od nastawy RCK?

 

5. Czy ropalając kocioł zamykacie RCK, czy od samego początku pracuje?

 

Za odpowiedzi z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Szponi

Edytowane przez Szponi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Mam kilka pytań do posiadaczy RCK

 

1. Jakie macie nastawy (czy minimalne podane w DTR kotła?)

 

2. Czy zmieniacie nastawy w zależności od temp. zewnętrznej? Jeśli tak, to czy zmniejszacie przy niższych temp. zewnętrznych?

 

3. Czy przy zbyt małym podciśnieniu w kominie wymienniki zarastają Wam czarną sadzą?

 

4. Czy zmienia Wam się stałopalność (lub osiągana na kotle temp) w zależności od nastawy RCK?

 

5. Czy ropalając kocioł zamykacie RCK, czy od samego początku pracuje?

 

Za odpowiedzi z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Szponi

 

1. 18Pa

2. nie zmieniam

3. nastawę trzeba dobrać indywidualnie (każdy z nas ma inny komin,kocioł itd...) tak aby podciśnienie nie było za małe.

4. ogranicza aby kocioł nie przeciągał za dużo a tyle ile trzeba. (stało-palnośc z 2,5 na 1,5kg/h)

5. nie zamykam ,on ogranicza tak aby kocioł za wysoką temp.spalin nie miał i za bardzo wsad nie rozbujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

 

Przed chwilą testowałem, mam już koks z węgla więc mogłem sobie pozwolić. Dałem 10Pa, ale miarkownik przestawiłem z 60 na 90 i szło bardzo ładnie, Słomkowe płomienie na górze :) temperatura zaczynała rosnąć. Zmiejszyłem na 70 i dalej fajnie się paliło. Zmieniłem na 25Pa miarkownik na 60 i do domu. Potestuję jak będę miał więcej czasu.

 

Jeszcze jedno pytanie do Wszystkich, a szczególnie do posiadaczy Camino, czy po wypaleniu wsadu jak zostanie na dole powiedzmy z 5cm warstwa koksu dacie na maksa PG to kotły Wam miejscowo gotują wodę? Objawia się to piskiem (syczeniem) prawie jak w czajniku el., ale bardziej przypomina pisk. Na wyczyszczonym wymienniku jak dostanie na górze sporo ognia, lub powyżej 60C na zasilaniu to też piszczy. Też tak macie? Czy już po prostu przyszedł czas na pancernika?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szponi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki testował ktoś MCI Boleckiego ze sterownikiem ecoMAX 250 W PID-s?

MCI startuje z 7% mocy dmuchawy a max na stałe osiąga przy 14%. Niestety nie działa płynnie np zwiększając moc o 1% ośka mci rusza ale nie przyjmuje jednej pozycji tylko ciągle przymyka i otwiera i tak jest w całym zakresie, spotkał się ktoś z takim problemem?

Edytowane przez cysiokysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy/koleżanki. Mam pewien problem otóż posiadam kocioł TERMIx BKW G 1,2. Producent napisał: " Kotły typu BKW-G to podstawowa seria kotłów z górnym procesem spalania o sprawdzonej konstrukcji, które zyskały uznanie wśród naszych Klientów" Pytanie moje jest takie - górny proces spalania czyli mam go zasypywać i podpalać od góry ??!! Czytam wpisy i już zgłupiałem. Właścicielka paliła w nim od spodu później narzucała węgla ... i nie dało się wejść do kotłowni przez górne drzwiczki napierał dym . Proszę o pomoc !!

 

thumb-G-przekroj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A jest mocno konieczne to KPW ??!! Zamieszkuję w wynajętym domku i nie chciałbym ingerować w piecu. Rozumiem że to KPW doprowadza powietrze w górnych drzwiczkach co pomaga w spalaniu czy dobrze rozumiem ??!!

 

Czy problemem będzie brak tego KPW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem piec kuchenno grzewczy firmy hydromax, piec według dokumentacji jest piecem górno palnym.

Niestety w górnych drzwiach nie zamontowano rozety, są natomiast dwie w dolnych drzwiach.

Pod i nad rusztem,czy ktoś może mi wyjaśnić jak palić w tym piecu z góry?

IMG_1530.jpg

IMG_1530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUważam, że była to celowa prowokacja wymierzona w naszego przywódcę duchowego Last Rico. Proponuję wystąpienie do administratora tego Forum o udzielenie informacji odnośnie miejscowości z jakiej nadaje użytkownik "robit". Taka informacja wiele by wyjaśniła.

Jasiek.

 

Ty się dobrze czujesz??? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A jest mocno konieczne to KPW ??!! Zamieszkuję w wynajętym domku i nie chciałbym ingerować w piecu. Rozumiem że to KPW doprowadza powietrze w górnych drzwiczkach co pomaga w spalaniu czy dobrze rozumiem ??!!

 

Czy problemem będzie brak tego KPW ?

 

dobrze rozumiesz, potrzebne jest w pierwszej fazie kiedy paliwo odgazowuje, bez tego będzie kopcić( napewno mniej niz przy paleniu klasycznym)co jest stratą i może odbić się problemem z osiągnięciem temperatury w tej fazie chyba że masz w drzwiczkach zasypowych jakieś otwory lub rozetę to powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kocioł dolnego spalania def... 20kw 2m 200m chałupa i cały czas mam zalany piec mokrą sadzą co mam z tym zrobić bo już głupi jestem

zawór 4 dr.. mam temp na piecu około 60 oc

smoła w komorze zasypowej w kotłach dolnego spalania to normalna sprawa i nic się z tym nie zrobi. Chyba że masz to na wymienikach ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem piec kuchenno grzewczy firmy hydromax, piec według dokumentacji jest piecem górno palnym.

Niestety w górnych drzwiach nie zamontowano rozety, są natomiast dwie w dolnych drzwiach.

Pod i nad rusztem,czy ktoś może mi wyjaśnić jak palić w tym piecu z góry?

jakiś dziwny ci się model trafił, bo tak na szybko szukając po necie to te piece standardowo mają jedną rozetkę przy popielniku i drugą w drzwiczkach zasypowych. Mógłbyś naszkicować przekrój tego kotła bo niestety nie znalazłem żadnego przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

 

Przed chwilą testowałem, mam już koks z węgla więc mogłem sobie pozwolić. Dałem 10Pa, ale miarkownik przestawiłem z 60 na 90 i szło bardzo ładnie, Słomkowe płomienie na górze :) temperatura zaczynała rosnąć. Zmiejszyłem na 70 i dalej fajnie się paliło. Zmieniłem na 25Pa miarkownik na 60 i do domu. Potestuję jak będę miał więcej czasu.

 

 

 

Pozdrawiam

 

przy koksie to już inna bajka ,nawet ustawisz min na RCK i będzie sie paliło

problem to już by był podczas wypalania gazów ponieważ to juz potrzebuje O2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...