Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dom ocieplony bardzo dobrze 15cm styro na scianie z pustaka na stropie bo jeszcze nie używane poddasze rozłożona wełna 15cm w podłodze 15cm styr. 100m2 w tym 40m2 podłogówki i 36 grzejników aluminiowych. komin 7,5 m 21x21 ocieplony do dachu wystaje jakies 1,5 metra za dach klinkier nie ocieplony.

 

sory nie chcę mi się wracać i szukać jaki kocioł masz (KW)?

36grzejników na 100m2

komin duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jacet100 niech to LR oceni

bo o ile ciebie rozumie to odbierasz to jako plagiat

 

Nie jako plagiat. Za mało informacji, słabo widocznych, od kogo, w olbrzymiej części, jest ta wiedza o czystym spalaniu. Last Rico ma się o to upomnieć? Pomyśl. Myślę, że to musimy zrobić my-jego uczniowie.

Edytowane przez jacet100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 kw łącznie z poddaszem 170 m do ogrzania narazie grzeje na dole poddasze nie wykonczone?

http://img839.imageshack.us/img839/5503/kociodobry.png

 

to masz taki metraż jak ja. Z tym ja mam góre używaną ale dom nie ocieplony.

to ten kocioł przewymiarowany ale dałeś cegły to troche podleczyłeś temat.

 

mysle ze powinieneś jeszcze wyżej te cegły dać zby ten prześwit nad górą kotła był tak z 10cm

coś mi sie wydaję że z tej KPW 50% idzie do wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilkarz1616

 

Masz wyczystki kanałów pionowych na gorze i z boku na dole? Możesz je wiercić? Mozna byłoby zrobić np tak:

 

http://img541.imageshack.us/img541/5055/kociodobry1.jpg

 

Poskręcać rurę np. 5/4 cala mufkami i kolankami, na wyczystce wkrecić zaworek do regulacji ilości powietrza i mamy ogrzewane PW.

Edytowane przez Szponi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jako plagiat. Za mało informacji, słabo widocznych, od kogo, w olbrzymiej części, jest ta wiedza o czystym spalaniu. Last Rico ma się o to upomnieć? Pomyśl. Myślę, że to musimy zrobić my-jego uczniowie.

 

 

myślę że intencją juzefa jest to aby różnymi sposobami dotrzeć do jak największej liczby ludzi nawet tych najbardziej tradycjonalistów aby zmienili nawyk palenia w kociołkach ,a nie od kogo przez kogo tylko czym i jak to robić aby palić ekonomicznie i ekologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem napisać co kolega ZUG. Przeglądając wczoraj to co stworzył kolega Juzef moge tylko powiedzieć, że wykonał kawał dobrej roboty. Ludzi nie interesuje kto, gdzie i co wymyślił jak poprawić palenie. Mają to w głębokim poważaniu więc emanowanie prawami autorskimi do zdjęć na każdej stronie nie będzie raczej dobre z punktu widzenia dydaktycznego.

Kolega Juzef zaczął od najmocniejszego argumentu tj. obniżenia rachunków za ogrzewanie i to z punktu widzenia przeciętnego palacza jest najważniejsze. Nie odbierałbym raczej tego co zrobił Juzef jako próba jechania na wiedzy, którą udostępnił na tym forum Last Rico.

Zreszta sam Juzef zamieścił takie info "Treść merytoryczna w dużej mierze bazuje na prowadzonej od lat dyskusji i wymianie doświadczeń społeczności forum.muratordom.pl (której inicjatorem jest Last Rico) oraz forum.info-ogrzewanie.pl.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilkarz1616

 

Masz wyczystki kanałów pionowych na gorze i z boku na dole? Możesz je wiercić? Mozna byłoby zrobić np tak:

 

http://img541.imageshack.us/img541/5055/kociodobry1.jpg

 

Poskręcać rurę np. 5/4 cala mufkami i kolankami, na wyczystce wkrecić zaworek do regulacji ilości powietrza i mamy ogrzewane PW.

 

 

Mam wyczystki na dole i na gorze tak jak piszesz a co to by dało jak bym tak zrobił lepszy efekt niz PW z KPW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilkarz1616

 

Masz wyczystki kanałów pionowych na gorze i z boku na dole? Możesz je wiercić? Mozna byłoby zrobić np tak:

 

http://img541.imageshack.us/img541/5055/kociodobry1.jpg

 

Poskręcać rurę np. 5/4 cala mufkami i kolankami, na wyczystce wkrecić zaworek do regulacji ilości powietrza i mamy ogrzewane PW.

czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się na ten rodzaj kpw?

 

czy to by rozwiazalo problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilkarz1616

 

Musisz mieć miarkowik elektroniczny który otwiera i zamyka klapę dość szybko. Mechaniczny np.:Esbe, Regulus itp jest za wolny i dodatkowo nie zamyka calkowicie klapy tylko trzyma ja lekko uchyloną, a nawet jak zamknie szczelnie to po pewnym czasie uchyli delikatnie a nie podniesie wysoko. Poczytaj pare stron wczesniej pisałem juz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ZUGa w tym co pisze (w sprawie Juzefa).

 

jacet100

...Pomyśl. Myślę, że to musimy zrobić my-jego uczniowie.

 

Trzeba chyba potraktować Juzefa, też jako ucznia. Niech głosi słowo. Twoja wypowiedź (ta o uczniach) trąci ... sektą. Niestety,nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jak Juzef nie przestanie, to uczniowie się upomną. Pomyśl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl. Myślę, że to musimy zrobić my-jego uczniowie.

 

Jeśli miałbym coś dodać od siebie, to wg. mnie musi to zostać udokumentowane filmami. Wymagane minimum to pokazanie na filmie:

 

1. Jak się pali ogień w śmieciuchu + jaki jest tego efekt (kamera w stronę komina)

2. Jak się pali ekonomicznie i ekologicznie (przygotowanie palenia + odgazowywanie + ostatnia faza koksu).

 

Jeśli miałoby się palić dłużej, to też należałoby to pokazać (odmierzając taką samą ilość węgla).

 

W ogóle (ale teraz abstrachuję) - zrobić akcję jednorazową "zgłoś swojego śmieciucha - my go przerobimy" . Oczywiście 1 kocioł, a nie X kotłów

w pojedynczej akcji :)

 

Video z rozpalania + zobrazowanie KPW + pokazanie dymu z komina to wg. mnie mus.

Ja póki co jeszcze walczę z dolniakowaniem :p

 

Tekst jest słabiej odbierany, a takie video na pewno bardziej dotarłoby.

 

Super, że autor strony (za stworzenie której bardzo dziękuję) pisze o kwestiach finansowych. To też mocno działa na ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jako plagiat. Za mało informacji, słabo widocznych, od kogo, w olbrzymiej części, jest ta wiedza o czystym spalaniu. Last Rico ma się o to upomnieć? Pomyśl. Myślę, że to musimy zrobić my-jego uczniowie.

Bawisz się w czyjegoś adwokata, bo żal ci ... ściska, że to nie ty wpadłeś na ten pomysł?

 

Zauważyłem, że twoje uwielbienie LR, staje się maniakalne. :D

 

LR. Jak ktoś będzie spał na Twojej wycieraczce, to będzie to jacet100 :D Hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtpm

 

Podoba mi się to co piszesz.

Może warto pomóc Juzefowi ? Jeżeli ktoś ma tech. możliwości kręcenia filmów, niech udostępni je potem na Youtube a Juzef wrzuci na stronkę.

 

Dzięki temu powstałoby źródło wiadomości, które jest w stanie ogarnąć każdy. Bo sami przyznacie, że 500 stron to już kłopot.

"Jeden obraz jest wart więcej, jak 1000 słów"- przysłowie chińskie

 

Forum dalej przecież będzie żyło. :)

p.s

Pamiętacie spis treści Juzefa ? Jaka to była wielka pomoc, aby się w tym wszystkim połapać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilkarz1616

 

Musisz mieć miarkowik elektroniczny który otwiera i zamyka klapę dość szybko. Mechaniczny np.:Esbe, Regulus itp jest za wolny i dodatkowo nie zamyka calkowicie klapy tylko trzyma ja lekko uchyloną, a nawet jak zamknie szczelnie to po pewnym czasie uchyli delikatnie a nie podniesie wysoko. Poczytaj pare stron wczesniej pisałem juz o tym.

dokładnie jest tak jak piszesz po zlapaniu zadanej tem jeszcze klapka jest uchylona nie wiele ale jest. dlaczego tak jest? czyli spiekanie węgla i nie dopalanie i zarazem dymienie to przez to że po zlapaniu tem nadal jest uchylona 1czy 2mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...