Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bawisz się w czyjegoś adwokata, bo żal ci ... ściska, że to nie ty wpadłeś na ten pomysł?

 

Zauważyłem, że twoje uwielbienie LR, staje się maniakalne. :D

 

LR. Jak ktoś będzie spał na Twojej wycieraczce, to będzie to jacet100 :D Hahaha

 

Nie chodzi tu o uwielbienie i mimo że nie ze wszystkim zgadzam się z Last Rico , to jego wkład w uświadamianie jest ogromny. Facet po prostu umie w inteligentny sposób przekazać. Nadaje się na nauczyciela(wykładowcę):p Przecież są osoby na tym forum i nie tylko , co mają bardzo dużą wiedzę na temat odpowiedniego spalania. Jednak nie mają cierpliwości i odpowiedniego podejścia do przekazania tej wiedzy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może ktoś mi doradzi jaki opał jest najodpowiedniejszy dla mojego kotła, a szczególnie chodzi mi o palenie ekogroszkiem. Mam okazję kupować ekogroszek w dobrej cenie, ale nie wiem czy jest on przeznaczony tylko do specjalnych kotłów. Czym się różni od węgla, bo z tego co czytałem jest węgiel tylko poddany odpowiedniej obróbce? Próbowałem palić samym ekogroszkiem, ale mieszam z węglem ponieważ zauważyłem, że jest wtedy dłuższy czas spalania. Palę na razie jeszcze z dmuchawą, pierwszy sezon.

Wilk 19 http://www.stalmir.com.pl/?kociol-wilk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym coś dodać od siebie, to wg. mnie musi to zostać udokumentowane filmami. Wymagane minimum to pokazanie na filmie:

 

1. Jak się pali ogień w śmieciuchu + jaki jest tego efekt (kamera w stronę komina)

2. Jak się pali ekonomicznie i ekologicznie (przygotowanie palenia + odgazowywanie + ostatnia faza koksu).

 

Jeśli miałoby się palić dłużej, to też należałoby to pokazać (odmierzając taką samą ilość węgla).

 

W ogóle (ale teraz abstrachuję) - zrobić akcję jednorazową "zgłoś swojego śmieciucha - my go przerobimy" . Oczywiście 1 kocioł, a nie X kotłów

w pojedynczej akcji :)

 

Video z rozpalania + zobrazowanie KPW + pokazanie dymu z komina to wg. mnie mus.

 

Też uważam, że to dobry pomysł. Gratulacje przy tym dla Juzefa. Dodatkowo można zaproponować różne rozwiązania np. Last Rico i Nilsana.

A przerobienie śmieciucha? Pierwszym adresatem takiej inicjatywy powinni być producenci kotłów: przecież to oni wytwarzają piece, które zaraz trzeba przerabiać, uszczelniać itd. Kupujący często nie znają się na tym, nie każdy ma umiejętności spawalnicze czy choćby do gwintowania.

Nota bene, czy znacie choć jednego takiego producenta, który zastosował rozwiązania podane w tym wątku, dostrzegł potencjał tkwiący w tym?

Generalnie, jak już kiedyś tu wspomniałem, jest tak, że większości w ogóle to interesuje: albo nie wiedzą o tym wątku i metodzie, albo wzruszają ramionami.

Popatrzcie chociażby na forum Zębca:

 

http://www.zebiec.pl/pl/forum?func=view&catid=6&id=291

 

Ze znanych mi producentów kotłów, którzy zalecają palenie od góry w swoich wyrobach, to Heitz i Heiztechnik, ale ich piece nie są do końca przystosowane do tej metody (m.in. brak regulacji lub w ogóle powietrza wtórnego, słabe uszczelnienie przy ruszcie pionowym itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wizycie kominiarzy, walczyli z moim kominem i piecem 5godzin:o

Nie obyło się bez kontrolowanego wypalania komina, tak był zawalony.

Poprzednie 2 wizyty fachmanów to była chyba całkowita porażka, bynajmniej tak twierdzą dzisiejsi:p

Ale widać, że znają się na robocie.

Komin wypalony do gołej blachy, piec od smołowany, wyszorowany i znikąd już nie dymi, no oprócz .... wylotu komina.

Temperatura na piecu, chwila moment 70 stopni, teraz po 1,5 godzinach palenia leci delikatny biały dymek, temp. waha się pomiędzy 68, a 74:wiggle:

Poradzili mi też jak odpowiednio dbać o piec i komin i zobaczymy co z tego będzie:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawisz się w czyjegoś adwokata, bo żal ci ... ściska, że to nie ty wpadłeś na ten pomysł?

 

Zauważyłem, że twoje uwielbienie LR, staje się maniakalne. :D

 

LR. Jak ktoś będzie spał na Twojej wycieraczce, to będzie to jacet100 :D Hahaha

Tobie odpowiem krótko-żałosny jesteś.

Popieram ZUGa w tym co pisze (w sprawie Juzefa).

Trzeba chyba potraktować Juzefa, też jako ucznia. Niech głosi słowo. Twoja wypowiedź (ta o uczniach) trąci ... sektą. Niestety,nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jak Juzef nie przestanie, to uczniowie się upomną. Pomyśl ...

Jaką sektą, człowieku?! Taka jest prawda, którą ciężko widzę niektórym przełknąć, że to L.R. nauczył nas jak palić czysto i ekonomicznie węgiel. Teraz każdy ekspert jest w tym temacie. Ilu z Was miałoby uszczelnione kotły, klapki, KPW, paliło by od góry i miało tą wiedzę gdyby nie trafili tutaj? No ilu? Pomysł Juzefa ze stroną też inspirowany wątkiem L.R i napomknięcie o tym bez podania nawet tytułu wątku, gdzieś w zakładce, to za mało. Dlaczego tak Wam to nie w smak? To raptem jedno zdanie o tym wątku i założycielu na stronie głównej Juzefa, i podpisy pod rysunkami skąd są . Przecież więcej ludzi z tamtej strony zajrzy tutaj. Żadnego stawiania pomników ! Dlaczego Wam to przeszkadza? Nie pojmuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defy - ja po przedwczorajszej przygodzie miałem zamiar całkiem wrócić do konfiguracji fabrycznej + nadmuch +Tech ale jednak wola eko i ekono palenia była silniejsza. Postanowiłem jeszcze raz wszystko sprawdzić i znalazłem jednak nieszczelność na drzwiczkach zespolonych popielnika i rusztu pionowego. Pomimo odciśnięcia się całego zarysu kotła na uszczelce drzwiczek - to właśnie ona była winowajcom. Nie była szczelna w swoim korytku i zaciągało pod nią. Wczoraj przeprowadziłem próbę na mniejszej porcji węgla i było w miarę pozytywnie ale nie mierzyłem co i jak tylko sprawdzałem czy mi się kocioł znów nie "rozbiegnie". Dzisiaj o 7.00 załadowałem wiaderko( 12 kg) węgla z Mysłowic i paliłem na 57* na kotle do godziny prawie 15 przy temp zewn -6 a wewnętrzna 21-22. Uważam,że jak na pierwszy spokojny raz to całkiem dobrze o ile nie b. dobrze. Dymek czasami się pojawiał ale nie było efektów specjalnych. Od 15.00 palę drewnem i obserwuję. Prosiłbym Szanownych forumowiczów o ewentualne wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę. Mam tez kilka fotek ale jeszcze nie wiem jak się je wkleja bo skoncentrowałem się na razie na czytaniu tego tematu i jestem dopiero na 55 stronie.

Defy a Ty porządnie uszczelniaj przegrodę - może tak jak ja płaskownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przecież więcej ludzi z tamtej strony zajrzy tutaj

...

 

Nie zaprzeczam, że wszystko stało się dzięki LR i z tego co widzę, wspomniano wątek na tej stronie.

 

Patrząc jednak z marketingowego punktu widzenia, to jak ktoś wejdzie już na ten wątek nie przeczytawszy pierw

całej w/w strony, to rzuci to w cholerę i będzie palił jak w śmieciuchu.

 

Pokazałem zonie stronkę.. zaczęła czytać i doszła do linku na forum.

Po wejściu na forum i zobaczywszy ilość stron poddała się i nawet nie zaczęła dalej czytać tego wątku i co najgorsze - strony.

 

Nie ukrywajmy, że tyle stron wątku odstrasza i ja bym tego na w/w stronie nie eksponował.

 

Domyślam się również, że LR nie zależy na sławie, a raczej na rzeszy palącej ekologicznie.

 

Czasami tak to działa, że laikowi zaświeci lampka i pomyśli "o, spróbuję tego", po czym trafia na mega nudną/długą instrukcję i projekt porzuca.

 

Oczywiście nie twierdzę, że ktokolwiek tutaj mówił o stawianiu pomnika LR, więc panowie przestańcie się kłócić i trzeba udoskonalać stronę.

 

Kolega LR jak chce być wspomniany, to nie widzę problemu z podpisywaniem rysunków, a nawet wspomnienie z imienia i nazwiska.

 

Edit:

Ps. druga sprawa, że forum posiada reklamy i chyba muratordom'owi zależy na ruchu (wyświetlane reklamy), co jest zrozumiałe.

Edytowane przez rtpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atros

Zmotywowałeś mnie Tez przerobie ta swoją smieszną blaszkę,ale u mnie sprawa rozbija się przez miarkownik dla derwena to rewelacja a wegiel to wymagające paliwo zwłaszcza wtedy gdy gość na składzie mówi ,że jest z kopalni i czarny pi......ni biznesmeni.

Ciepełka życzę

Daj fotkę uzyj edycji zaawansowanej do wstawiani zdjęć

Edytowane przez defy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG SZPONI

 

Ja poległem dzisiaj wymieniłem nawet sznur żeby mieć pewność szczelności dolnych drzwi a regulus i tak zrobił swoje wracam do spalania drewna, a wegiel może kilka bryłek na sam dół ,żeby go wypalic

 

defy pan się nie boi pół forumowiczów tego wątku za panem stoi ,a tak na poważnie nie poddawaj się nie od razu kraków zbudowano.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

i za to cie lubię

Po tym co przeczytałem to doszedłem do wniosku ,że miarkownik mechaniczny jest mało precyzyjny ,żeby spalac węgiel,ale dla drewna juz może być

o wymianie na elektroniczny na razie nie myślę bo tego nie ogarniam

Tak sobie myślę ,że węgiel też ma swoje znaczenie ,a konstruktora tego pieca powinni pozbawić wymyslania czegokolwiek na zawsze chyba zrobili wszystko ,żeby spieprzyć ten piec podziwiam ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wizycie kominiarzy, walczyli z moim kominem i piecem 5godzin

Możesz coś więcej napisać na temat kontrolowanego wypalania i tego czym czyściłeś kocioł? Sam coś będę musiał zrobić z pamiątkami po paleniu tradycyjnym.

 

ZUG Tak sobie myślę ,że węgiel też ma swoje znaczenie ,a konstruktora tego pieca powinni pozbawić wymyslania czegokolwiek na zawsze chyba zrobili wszystko ,żeby spieprzyć ten piec podziwiam ich

Wcześniej zaprojektował betoniarkę więc o co Ci chodzi:p

 

Właśnie wróciłem z kotłowni. Od 15.00 paliłem drewnem - wytrzymało 3h ale jest jeszcze dużo żaru. kocioł był załadowany po sam pierwszy wymiennik gdyż chciałem troszkę smołki wypalić. Drewno w większości buk i trochę jabłoni. Chyba trochę za długo jak na moje warunki. Dymu wcześniej nie widziałem "zbyt wiele" .

Edytowane przez Atros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzi jaki opał jest najodpowiedniejszy dla mojego kotła, a szczególnie chodzi mi o palenie ekogroszkiem. Mam okazję kupować ekogroszek w dobrej cenie, ale nie wiem czy jest on przeznaczony tylko do specjalnych kotłów. Czym się różni od węgla, bo z tego co czytałem jest węgiel tylko poddany odpowiedniej obróbce? Próbowałem palić samym ekogroszkiem, ale mieszam z węglem ponieważ zauważyłem, że jest wtedy dłuższy czas spalania. Palę na razie jeszcze z dmuchawą, pierwszy sezon.

Wilk 19 http://www.stalmir.com.pl/?kociol-wilk.html

Jak to jest z tym ekogroszkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

czytam forum od 4 lat i mam wszytko w jednym paluszku, ale proszę o pomoc gdyż ciągle mam poważny problem z fukaniem kotła. Kocioł typowy górniak taki jak ze szkiców LR, posiadam KPW, miarkownik MCI zmieniony z Unistera aby płynniej działał. MCI działa ok. Kocioł przewymiarowany obłożony szamotem po bokach zmniejszony z 23kw do 15kw. Komin systemowy ocieplony 150fi. cug bardzo dobry, Kocioł podczas zgazowywania potrafi 1-3 razy fuknąć co powoduje straszny smród w kotłowni(uwas też podczas zgazowywania węgla czujecie smród w kotłowni). Panowie pomóżcie coś, kombinuję od 3 lat i nadal fuka jestem załamny ale się nie poddaję muszę mój kociołek opanować.

myślę żeby skrócić KPW bo przy mocnym ciągu KPW zbyt głęboko penetruje zasyp i rozgrzewa kocioł. odrazu dodam że na samej KPW kocioł nie rozgrzewa się potrzebuję PG.

pozdrawiam i proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników MCI ;) Jakie ustawiacie minimalne otwarcie klapki ? Próbowałem od 1mm do jakiś 4mm i w fazie odgazowania delikatnie fuka po zamknięciu klapki.

Ogólnie jest nieźle(leci już 26 h palenia ale napakowane ponad 40kg węgla) walczę tylko z tym fukaniem i parę spraw mnie zastanawia przy współpracy ze sterownikiem proton pid ale to mniej ważne.

Edytowane przez yareka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

i za to cie lubię

Po tym co przeczytałem to doszedłem do wniosku ,że miarkownik mechaniczny jest mało precyzyjny ,żeby spalac węgiel,ale dla drewna juz może być

o wymianie na elektroniczny na razie nie myślę bo tego nie ogarniam

Tak sobie myślę ,że węgiel też ma swoje znaczenie ,a konstruktora tego pieca powinni pozbawić wymyslania czegokolwiek na zawsze chyba zrobili wszystko ,żeby spieprzyć ten piec podziwiam ich

 

Widzisz a ja bardziej chwale miarkownik mechaniczny niż unistera 0-1. Oczywiście ma on swoje wady ale bardziej płynnie reguluje . Palenie paliwami stałymi nie lubi gwałtownych zmian. Dlatego mechaniczny przy stopniowym uzyskaniu temperatury nie zamknie całkowicie klapki żeby ją podtrzymywać.Zamknie dopiero przy wzroście temperatury. Wadą jest to , że za wolno reaguje na jej spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...