Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Prubi85 nie wiem czy przez miał przejdzie na tyle powietrza że będzie się dobrze palić ja też mam pompkę efekta 25-60 lata na 1 biegu miała brać 9W a bierze 6-7W :wiggle: stara żarła 45W na grawitacji u mnie nie pójdzie więc pompka zostaje różnica w temp mam 10st

 

byłem przed chwilą w kotłowni kurna w piecu czarny węgiel a może to już koks (do dziś jak paliłem to było albo ciemno od dymu albo biało/żółto od żaru) a z pomiędzy zarąbiste niebieskie płomienie kurde jakbym gazem palił :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jacbelfer

 

pytałem się tylko ciebie po to aby upewnić się bo nie śledziłem twoje posty że :

przegrałeś walkę z GS

wygrałeś walkę z DS

 

i tyle w temacie.

 

a teraz silnie wszystkich co mają problemy z GS silnie nakręcasz na zmianę na DS i nie do końca mi się to podoba ponieważ że ty miałeś to nie znaczy że wszyscy a ja jestem tego dowodem.

mamy podobne domki i podobne spalanie i nie widzę potrzeby zmiany a tym bardziej mój kocioł jest tak zbudowany że za mało by wchodziło węgla, ruszt lipny i chodzenie co 3-4godz do kotłowni to dla mnie zaden komfort.

wrzucę 37kg i na 24h mam spokój

 

dex001 ja walczyłem z tym co chciałem i to mam a jacbelfer walczył z tym a ma co innego.

i twierdzisz że sie nie poddał a ja uważam że sie poddał bo niema GS

 

ZUG

Tu nie chodzi czy GS czy DS chodzi o ekologie i ekonomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

Tu nie chodzi czy GS czy DS chodzi o ekologie i ekonomie

 

dex001 daj spokój

LR chyba nie ponieważ pali w GS a ten wątek to lipa

 

a tak poważnie to chodziło mi tylko aby jacbelfer nie powodował u innych co próbują w GS zrobić aby sie poddawali bo nie tędy droga.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do popiołu bede tzw. pana "popielnika" wołał

dex001 jak kocioł DS ma ruchomy ruszt to zgoda ponieważ można mechanizm sobie zainstalować (prosta sprawa)

ale większości trafiają tu ludzie co mają z GS do czynienia i z tym już jest problem ponieważ trzeba latać odpopielać

a jak nikogo niema w domu to już problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

a teraz silnie wszystkich co mają problemy z GS silnie nakręcasz na zmianę na DS i nie do końca mi się to podoba ponieważ że ty miałeś to nie znaczy że wszyscy a ja jestem tego dowodem.

 

Ja tylko próbuję wskazać inną drogę. Przecież tutaj jest 11 000 (!) wpisów o tym jak palić od góry. Z tych wpisów 10 000 jest takich, którzy pytają bo mają problemy. Ja ZUG pytałem (ilość moich,ponad 350 postów, to tylko ten wątek !) jak sobie poradzić.

W piwnicy spędzałem naprawdę dziesiątki godzin.

Były różne węgle.

Różne deflektory.

Różne rury w palenisku.

Było przysypianie kotła (spadek temperatury). Na górze zasypu nie udawało mi się utrzymać ognia- zasyp dymił.

 

Potrafiło mi się palić 12 godzin. Co z tego jak przez 3 godziny dymiło ! Ile Tobie dymi ZUG ? Palisz węglem za 800 zł, prawda ? Jeżeli więcej jak 20 minut na to 12 godzin to masz spore straty.

 

 

Jestem przekonany, że masa ludzi czytających to forum zachwyci się na początku tym co wyczyta. Ale nie będą takimi "pistoletami" jak ja, którzy wezmą szlifierkę w rękę, wyrżną w drzwiach (na gwarancji) dziurę i samodzielnie zmontuję KPW. Potem zaczną zadawać dziesiątki pytań "DLACZEGO MI SIĘ NIE PALI? "

Poczytają i ...uciekną.

 

Jak będą palić ? ŚMIERDZĄCO !

 

 

ZUG, Twoje słowa

nie do końca mi się to podoba
świadczą, że Tobie wcale nie chodzi o EKO palenie. Tobie chodzi o to aby palić od góry bez względu na wszystko.

 

A ja powtórzę- 20 zł, kolega ze szlifierką i bez cięcia jakiegokolwiek elementu kotła można spróbować zapalić ekonomicznie i ekologicznie.

 

Ile Tobie kociołek dymi ZUG ? Tak dodając wszystkie etapy (rozpalania+odgazowania+koksowania).

 

Kilkakrotnie czytałem opinie, że DS się zapopieli, są kamienie, więc nie jest tak różowo.

Odpowiem tak- ROZPALAJĄC RAZ NA 24 GODZINY jestem i tak w nieporównanie lepszej sytuacji od osoby, która rozpala co 12 godzin- prawda ?

 

ZUG

wybór GS czy DS to już indywidualna sprawa i nie każdy może sobie pozwolić na ową przeróbkę dlatego pomagajmy sobie nawzajem a nie od razu kwitujmy GS i silnie róbmy DS.

 

Właśnie, że każdy może sobie pozwolić na taką przeróbkę. To tylko 20 zł, bez ingerencji w kocioł.

Na GS już nie każdy...

Uff...

Edytowane przez jacbelfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jecbelfer

nie wiem o jakim kopceniu mówisz.

palę tyle samo co ty i mam taki sam dom o jakich stratach mówisz.

 

jak u ciebie waliło dymem nie dałeś sobie rady to twoja sprawa

i dalej twierdzę że według ciebie ten watek który jest zbudowany przez LR dla GS to lipa ponieważ nie pisał byś takich rzeczy.

 

rozpalam raz na dobę

ale nie oto chodzi aby sie mocowac co lepsze tylko oto aby nie doprowadzać do tego ze ten watek z GS to lipa ( A TY TO ROBISZ I TYLKO DLA TEGO BO NIE UDOLNIE Z TYM SOBIE RADZIŁEŚ) bo nie tylko w telewizji o krakowskim smogu będą gadali.

 

I z resztą nie ma sensu dalej tej rozmowy prowadzić bo już kiedyś takie starcie mieliśmy.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

Gdyby ten wątek był lipą to bym nie siedział tutaj !

JA SIĘ NAPRAWDĘ CIESZĘ, ŻE UDAJE SIĘ WAM PALIĆ OD GÓRY. ZUG-słowo !

Jestem wdzięczny, że LR ten temat rozpoczął- słowo !

Cieszę się, że Juzef "zaatakuje" to inaczej- słowo !

 

JA chcę tylko zagospodarować tych, którym się nie udaje, bo wiem , że tacy są ! Wskazuję im alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

Gdyby ten wątek był lipą to bym nie siedział tutaj !

JA SIĘ NAPRAWDĘ CIESZĘ, ŻE UDAJE SIĘ WAM PALIĆ OD GÓRY. ZUG-słowo !

Jestem wdzięczny, że LR ten temat rozpoczął- słowo !

Cieszę się, że Juzef "zaatakuje" to inaczej- słowo !

 

JA chcę tylko zagospodarować tych, którym się nie udaje, bo wiem , że tacy są ! Wskazuję im alternatywę.

 

jeśli chodzi o alternatywę to zgoda i chwała tobie że to robisz

ale ona musi być uczciwa a nie jak tylko ktoś ma problem to od razu wyjeżdżać z ową alternatywą.

 

to prawda palenie w GS nie jest łatwe (a dokładniej to przygotowanie) dlatego wiele ludzi ma z tym problem ponieważ tak naprawdę nie wszyscy dokładnie robią to co tutaj LR napisał i problematyka budowy kotła tez jest dodatkową barierą oraz manualność ludzką tez kazdy z nas ma inna itp.itd.

dlatego są takie problemy

 

tak to prawda opanowałem palenie od góry jedyną rzecz co walczę to aby mniej spalać ale wydaję mi się że doszedłem do dna ponieważ przy takim metrażu i ocieplenie jak w szałasie to mniejsze spalanie jest nie możliwe.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co te kłótnie.;)@jacbelfer nie każdy kocioł nadaje się na przerobienie na DS jak to próbujesz namawiać. Nie każdy węgiel też do niego pasuje. W GS jednak spalisz gorsze gatunki węgla. Dlatego panowie patrzcie na budowę kotła i czym jego właściciel ma zamiar palić.;) Oczywiście że w GS nie jest tak prosto palić jak nie spełni się wszystkich warunków. Wbrew pozorom DS jest bardziej kapryśny niż GS. Zmień węgiel na gorszy jakościowo a zobaczysz.;)

 

Edit:

Szponi faktycznie miarkownik mechaniczny, jak rozumiem przy innym rozwiązaniu żar schodził by późnej?

Jacbelfer- ciepło a jakże:)

 

Zanim zaczniesz myśleć o zmianie miarkownika to sprawdź dobrze szczelność klapki drzwiczek w Viadrusie. Mimo że kocioł masz nowy.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybniczanin

...nie każdy kocioł nadaje się na przerobienie na DS

 

Dlatego uwagi kieruję TYLKO dla osób z wiszącym wymiennikiem.

 

W podpisie masz mój kociołek- czego mu brakuje ? :)

 

Wbrew pozorom DS jest bardziej kapryśny niż GS. Zmień węgiel na gorszy jakościowo a zobaczysz.

Mam węgiel za 619 zł/t... To cena miału.:p Spalam go średnio ok. 2 kg/h przy dzisiejszych mrozach.

 

ZUG

LR już pisał kiedyś, że walka o jak najmniejsze spalanie też nie ma sensu.

Ile na to 24 godz. spalisz?

Edytowane przez jacbelfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...