Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przecież pisałem wcześniej że tego drewna energetycznie może miałeś więcej jak tego węgla. ;) Saunę robisz w domu zamiast zmagazynować ciepło i wykorzystać na następny dzień. Lubisz krytykować innych a sam marnotrawisz energię przy tak ocieplonym domu, zamiast ją wykorzystać. Ktoś popełnił błędy przy budowie(albo tak chciał), ale Ty świadomie to robisz w postaci sauny. Bez obrazy ale nie lubię jak ktoś krytykuje kogoś nie widząc swoich wad.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z całą stanowczością - wymiennik reku jest tak zbudowany , że nie dopuszcza do tego - to by dopiero było , jakby bąk puszczony w łazience rozchodził sie po pokojach :) (znaczy się nie rozdziela tych gazów, ale też nie miesza z nawiewanym - poza tym z kotłowni jest zabierane tylko około 20% tego ciepłego powietrza- pozostałe 80 to z kuchni,łazienek, garderoby), poniżej mała fotorelacja - spaliłem od 14.00 to co wczesniej podałem - 4kg węgla plus drzewo - zdjecie na taczce...a teraz fotki z 19.57 jak widać na zdjęciu....w domu 26 st.C, w zasobniku 200 litrów wody o temperaturze górnego zładu 70 st. C, na piecu ok 60 st.C, na sterowniku pompy ładującej 54 st.C (z pieca woda przechodzi szeregowo przez grzejnik za ścianą w garażu). Obraz dopalającego się węgla w załaczeniu.

Ja bym się na to nie połasił zawsze morze się rozszczelnić ,pęknąć itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBR

 

Możliwości i rozwiązań jest kilka. Jak kolega loli174 nie wie czy ma wężownicę lub inne zabezpieczenia, to trzeba go zachęcić, żeby zobaczył jak ma zabezpieczony swój układ zamknięty.

 

Z tego co zauważyłem są dwa zawory bezpieczeństwa: jeden tuż pod zbiornikiem przeponowym a drugi koło zegara ciśnienia zaraz przy wyjściu z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na to nie połasił zawsze morze się rozszczelnić ,pęknąć itd...

wydaję mi się , że głównie w kotłowniach obawiamy się czadu , a ten za Wikipedią:

 

Właściwości fizyczne

W temperaturze pokojowej jest to bezbarwny, bezwonny i niedrażniący gaz. Jest trudno rozpuszczalny w wodzie. Tlenek węgla ma nieco mniejszą gęstość od powietrza, lecz jako produkt spalania paliw (czad) powstaje jednak w mieszaninie z ciężkim dwutlenkiem węgla, co sprawia, że spaliny mają sumaryczną gęstość większą od powietrza i gromadzą się w dolnych partiach pomieszczeń

Wobec tego zabieranie ciepłego powietrza z kotłowni przez reku przy założeniu jego rozszczelnienia , nawet przy wytworzeniu CO nie jest moim zdaniem niebezpieczne - szybciej gaz "wyleje" się na pomieszczenia, niż zostanie wciągnięty przez wentylację mechaniczną w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loli174 całe palenie od góry jest bardzo proste tyle że Ty masz do d.u.p.y wpuszczane to powietrze wtórne w drzwi wmontuj rurę która na końcu będzie spłaszczona wówczas osiągniesz jakiś porządny efekt, powietrze główne masz masz mieć możliwość zamykać na super szczelnie , a to że jest sznur wcale tego nie gwarantuje

 

 

kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział :p ale wniosek jeden puszczanie powietrza wtórnego w ten sposób że w paleniku jest wstawiona pionowa rura nie sprawdziło się,lepszy efekt dała kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loli174 całe palenie od góry jest bardzo proste tyle że Ty masz do d.u.p.y wpuszczane to powietrze wtórne w drzwi wmontuj rurę która na końcu będzie spłaszczona wówczas osiągniesz jakiś porządny efekt, powietrze główne masz masz mieć możliwość zamykać na super szczelnie , a to że jest sznur wcale tego nie gwarantuje

 

 

kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział :p ale wniosek jeden puszczanie powietrza wtórnego w ten sposób że w paleniku jest wstawiona pionowa rura nie sprawdziło się,lepszy efekt dała kierownica

 

A mógłbyś jaśniej napisać z tą rurą, gdzie ją zamontować?

Czy powodem wybuchów w kotle może być jego przewymiarowanie?

U mnie 19KW na 110m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane o Twoim domu , reku i spalaniu wychodzą blado....coś musisz zmienić...niestety...

Nie wiem ,co artur11 mógłby zmienić,ale w wielu przypadkach jest już musztarda po objedzie.Twój dom przede wszystkim nie ma mostków termicznych:

ściana-fundament -grunt ,w przeciwieństwie do wielu domów ocieplonych zewnątrz.A więc małe straty,dobra wentylacja=dom pasywny.

I tu aż ciekawi mnie czemu przy tak niskim zapotrzebowaniu na energie cieplną zdecydowałeś się na paliwa stałe(Przecież w cenie jednej tony węgla ogrzałbyś ten dom prądem )

Ps Jak w tej technologi wykańcza się mury od wewnątrz,chodzi mi o tynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłowni zabroniony jest montaż wentylacji mechanicznej, a jeszcze połączonej z wentylacją całego domu ( rekuperacja ) to niebezpieczne.

W kotłowni dopuszczalne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej indywidualnej ( czytaj - tylko dla pomieszczenia kotłowni ), jeżeli będzie zamontowany wentylator nawiewny o wydajności większej co najmniej o 30% od wentylatora wywiewnego.

Generalnie w kotłowni stosujemy wentylację GRAWITACJNĄ ze względów bezpieczeństwa.

Edytowane przez pawel_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,co artur11 mógłby zmienić,ale w wielu przypadkach jest już musztarda po objedzie.Twój dom przede wszystkim nie ma mostków termicznych:

ściana-fundament -grunt ,w przeciwieństwie do wielu domów ocieplonych zewnątrz.A więc małe straty,dobra wentylacja=dom pasywny.

I tu aż ciekawi mnie czemu przy tak niskim zapotrzebowaniu na energie cieplną zdecydowałeś się na paliwa stałe(Przecież w cenie jednej tony węgla ogrzałbyś ten dom prądem )

Ps Jak w tej technologi wykańcza się mury od wewnątrz,chodzi mi o tynki?

 

Ja mam płyty gipsowe, klejone na klej do styropianu, ale podobno można na to kłaść tynki tradycyjne, i gipsowe - płyty sprawdzają się jednak rewelacyjnie.

Zapotrzebowanie dzienne domu to około 50 kw ciepła (przy -20 i +20 wewnątrz )co daje w nocnej taryfie około 15 pln dziennie....obecne spalanie to około 3 pln wegiel i liczę 2 pln drewno - a że siedzę w domu na emeryturze, to po co przepłacać...prosta kalkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem są dwa zawory bezpieczeństwa: jeden tuż pod zbiornikiem przeponowym a drugi koło zegara ciśnienia zaraz przy wyjściu z kotła.

 

To zdecydowanie za mało. ZB to ostateczność, a potrzebne jest urządzenie, które nie spowoduje ubytku wody i spadku ciśnienia w układzie. Wężownica przykładowo schładza wodę, a zawór DBV wywala wodę gorącą z zasilania, dopuszczając powoli chłodnej do powrotu.

Loli, lepiej zabezpiecz swój układ zamknięty albo zrób otwarty. Żartów z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się , że głównie w kotłowniach obawiamy się czadu , a ten za Wikipedią:

 

Właściwości fizyczne

W temperaturze pokojowej jest to bezbarwny, bezwonny i niedrażniący gaz. Jest trudno rozpuszczalny w wodzie. Tlenek węgla ma nieco mniejszą gęstość od powietrza, lecz jako produkt spalania paliw (czad) powstaje jednak w mieszaninie z ciężkim dwutlenkiem węgla, co sprawia, że spaliny mają sumaryczną gęstość większą od powietrza i gromadzą się w dolnych partiach pomieszczeń

Wobec tego zabieranie ciepłego powietrza z kotłowni przez reku przy założeniu jego rozszczelnienia , nawet przy wytworzeniu CO nie jest moim zdaniem niebezpieczne - szybciej gaz "wyleje" się na pomieszczenia, niż zostanie wciągnięty przez wentylację mechaniczną w kotłowni.

 

To jest czerpnia wentylacji mechanicznej a nie grawitacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś jaśniej napisać z tą rurą, gdzie ją zamontować?

 

chodzi oto żeby powietrze wtórne (które masz przez drzwiczki zasypowe) wpadało na żar rozpędzone a nie swobodnie błąkało się po piecu :) w Twoim przypadku PW przechodzi przez klapkę i trafia na blachę (tak narysowałeś) a zamiast tej blachy wstaw właśnie rurę żęby ona kierowała PW stąd Kierownica Powietrza Wtórnego czyli KPW a Ty masz LPW czyli luźne powietrze wtórne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłon w stronę Kol. ZUG - miałem zrobić PW przez wymienniki rurą 1 1/2 cala - próbowałem z rurą 1 1/4 cala ni huhu nie wlazło może puścić z 1 1/4 początek a potem podzielić dwoma rurami 1 calowymi i zrobić 2 wyloty 1" PW? jak sądzicie? Edytowane przez AVE5074
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loli174

 

WBR świetnie wyręczył mnie z odpowiedzią. Ja dopowiem jeszcze odrobinkę chcąc podziałać na Twoją wyobraźnie. Czy wiesz, że z chwilą gdy woda w kotle osiągnie 100C, ciśnienie wzrośnie i otworzy się ZB to z 1 litra wody będziesz miał w kotłowni ok. 1700 litrów gorącej pary?? !!! 1,7m3 wyobrażasz to sobie? Wystarczy 4-5 sekund i cała Twoją kotłownia będzie ekstremalną sauną, lepiej żeby wtedy nikogo tam nie było. Jeżeli parę wytworzysz już w kotle pod ciśnieniem, to wylatująca na zewnątrz będzie niewidoczna. O konsekwencjach lepiej nie wspominać. Mam nadzieję, że podziałało na wyobraźnie :)

Edytowane przez Szponi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zajmuje się cały wsad na grubym węglu? - chodzi mi o te szpary między bryłami

PS. z zapaleniem grubego nie mam najmniejszych problemów (palnik i trochę drzewa)

Jak jest więcej drewna na wierzchu i odpowiedni kocioł .Też zapalam palnikiem to bardzo wygodne ,papieru nie daję gazety nie nadają się do rozpalania a te kolorowe to już nawet nie za bardzo da się spalić lepiej oddać to na skup ,kłopot dużo popiołu z kartonów gazet itd... i wynoszenia czyszczenia nie przechodzi przez ruszta bez naszej pomocy ,brudzi się kocioł wymiennik nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłon w stronę Kol. ZUG - miałem zrobić PW przez wymienniki rurą 1 1/2 cala - próbowałem z rurą 1 1/4 cala ni huhu nie wlazło może puścić z 1 1/4 początek a potem podzielić dwoma rurami 1 calowymi i zrobić 2 wyloty 1" PW? jak sądzicie?

 

Może da się lekko potraktować młotem -sklepać zrobić elipsę ,są jeszcze kształtowniki zamknięte z różnymi grubościami ścianek , kwadratowe i prostokątne, może to się nada .

http://www.ferrum.com.pl/files/Obrazki%20do%20zmiany/IMG0616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...