Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tylko po co ma dym lecieć jak mogło by się dopalic i podgrzac jeszcze bardziej i to chce osiągnąć żeby to się dopalalo dzięki KPW a nie chce a na to wychodzi że mogło by tylko w czym tkwi wina za małe kpw lub za mocno dmucha a nie wiruje nad zasypem a żar mam cały czas na górze

 

a to jak zamknie się tobie PG (mam nadzieje że szczelnie) to z komina leci dym????

 

nie ma prawa nic lecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

galmet65

 

Tu jest podobny wątek: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/7324-piec-galmet-gt-kwr-17-regulator-luksus-pro-pomoc-w-ustawieniu-parametrow-kotla/

 

Co chesz od nas usłyszeć? Wywal dmuchawę, dorób blachę pomiędzy pierwszym wiszącym wymiennikiem, a górną krawędzią drzwi zasypowych, doprowadź powietrze wtórne do szamotowego palnika, a osiągi zwiększą się niemal dwukrotnie? :) Tego oczekujesz? Przeczytaj cały wątek a wszystko będziesz wiedział, nie idź na łatwiznę, bo nikt gotowców tu Ci nie poda.

 

Pozdrowionka

 

chciałbym aby to była łatwizna, bo męczę się z tym piecem cały sezon grzewczy sam, liczyłem na to, że ktoś mi tu wytknie jakie błędy robię bo dokładnie wszystko opisałem , ustawienia z tamtego tematu niestety u mnie nie funkcjonują (nie są zadowalające), a przeczytanie prawie 600 stron postów będzie zwiastowało wiosnę, a dłużej niż syn przy komputerze siedział nie będę :) a są inne zajęcia niż siedzenie przy komputerze, no cóż męczę się dalej, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci ale mówię jak otworze drzwiczki to leci minimalnie

leci przez pierwsze 5godz mniej więcej

 

Piłakrz.. dajesz czadu.... poczytaj uważnie ostatnie posty kilka razy a zrozumiesz !!!! JAK ZAMYKASZ POWIETRZE PIERWOTNE TO MUSI ZGASNĄĆ (jeżeli zład jest już odgazowany)

Są 2 sposoby:

1 super uszczelnione wszystko - miarkownik zamyka trochę podymi i gaśnie, miarkownik potem otwiera - trochę podymi i siuę zapali....

2 Powietrze Pierwotne jest tak ustawione, żę nigdy do końca się nie zamknie i zostanie szparka - miarkownik zamyka ale nie może zamknąć do końca i NIE GAŚNIE temp spada bo za słabo się pali, miarkownik otwiera i nie dymi bo się tylko zwiększa intensywność spalania.

 

1 sposób jest bezpieczniejszy jeżeli nie panujesz do końca nad swoim kotłem !!! 2-sposób trzeba znać piec, zależności między nim, kominem a pogodą, jęśli tego nie ogarniasz stosuj 1 !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuj piłkarz16161 z zmniejszyć PW i delikatnie zwiększyć PG, żeby nie było zamknięte na szczelnie, tylko lekko uchylone, może na 0,1mm, może 0,5mm, wtedy powinien utrzymać się ogień cały czas na górze zasypu.

Pozdrawiam.

 

jak uchyle na ciut PG to temperatura rośnie więc ni wchodzi to w rachubę. ale musi być coś nie tak s kpw bo przy drzwiczkach otwartych działa poprawnie a na kpw źle jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur11

 

opcja 2 aby tak było to by musiał być idealnie dobrany kocioł do potrzeb domu.

i odgazowanie będzie zdecydowanie szybsze przy ciągłym otwartym PG.

opcja 1 jest ekonomiczną metodą (ciepło daje wtedy kiedy to jest potrzebne a jak nie jest potrzebne to po co ma się palić)

I faktycznie jak piszesz bezpieczne bo przecież nie będe siedział i kotła pilnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija właśnie 12 godzin, kiedy mam na kotle 45 st. Z zasypu ok. 16 kg. Trochę pokombinowałem z klapką miarkownika i tak wyszło. Na ten moment to rekord.

Ale... Nie jest tak różowo. Doradzałem kilku kolegom na PRIV i niestety mają z mim wzorem palnika ...kłopoty.

Wydawało mi się to niemożliwe, ale jak widać możliwe jest.

 

Różne kotły, ciągi kominowe i jest to (nie biorąc pod uwagę węgla) rzecz, której jak widać porównać się nie da.

W moim podpisie jeste SONDA. Zagłosujcie jak palicie. Jakaś pomoc dla innych z tego będzie.

 

Obejrzyjcie mój filmik. Widać palnik, cug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

Jak człowiek był młody, chciało się zimy. U mnie są górki i wiem co to jazda na sankach.

Teraz już nie chcę zimy, ale gdyby jej nie było, to o czym byśmy tutaj gadali ?:D Twój wczorajszy wynik -tylko zazdrościć.

Trochę Cię zdenerwuję (a co tam)- po ile masz węgiel:D

ZUG, złość piękności szkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uchyle na ciut PG to temperatura rośnie więc ni wchodzi to w rachubę. ale musi być coś nie tak s kpw bo przy drzwiczkach otwartych działa poprawnie a na kpw źle jest

Jak dobrze rozumiem pilkarz1616, to mowa jest o otwarciu drzwiczek zasypowych?, jeżeli tak i po otwarciu drzwiczek zasypowych pojawia się ogień nad zasypem, to chyba do końca coś jest nie tak z KPW. U mnie, co prawda bez KPW, a tylko z przesłanianymi otworami w drzwiczkach zasypowych, często po zamknięciu klapki PG przez miarkownik przez chwilę pali się nad zasypem dalej, ale po chwili gaśnie, dym jednak leci dalej. Jak w tym momencie otworze drzwiczki to często zapali się jeszcze ogień, oczywiście po paru kolejnych minutach i tak zgaśnie. Tylko tyle że po otwarciu drzwiczek dużo powietrza leci bezpośrednio do wymiennika wychładzając zasyp. Wydaje mi się że przy KPW po zamknięciu klapki PG powinno się przez dobre parę minut palić, tym bardziej jak się zapala po otwarciu drzwiczek zasypowych. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeczytanie prawie 600 stron postów będzie zwiastowało wiosnę, a dłużej niż syn przy komputerze siedział nie będę :) a są inne zajęcia niż siedzenie przy komputerze, no cóż męczę się dalej, pozdro

 

Kolego nie ma nic za darmo, poczytaj ta wiedza jest tu darmowa, a jak masz ciekawsze zajęcia to je wykonuj, po co wołasz się do Nas o pomoc? Uderz do Producenta swojego tryskającego bajerami i diodkami niebieskiego kotła on powie Ci co zrobić żeby spalać mniej - założyć mniejszy turbowentylator. Przpraszam za moją złośliwość, ale już nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1215

 

zgadza się po zamknięciu PG jeszcze przez jakiś czas się pali nad zasypem i powolutku zaczyna ogień znikać zostaje sam żar.

Mam termometr na czopuchu i widzę jak powoli sobie temp. spada.

ale jest jedno jak zamknie PG i jak nawet nie będzie już ognia nad zasypem nie może się NIC wydobywać z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak , żeby od razu po otwarciu PG zapalał się nad zasypem ogień to musi być jeszcze słabszy węgiel, bo węgle typu 32-33, potrzebują czasu i dlatego dymią.

Można mieszać węgle słabsze z mocniejszymi, prawda ZUG?

 

Pamiętam jak na maxa otwierałem PW, to temperatura przechodziła mi nawet o 5stopni od zadanej, PG było dawno zamknięte, a ogień nad zasypem nie gasł, ale stało palność była zdecydowanie krótsza i z komina przez nawet 5godzin się dymiło.

Teraz jak przymykam PW dym jest tylko na początku i dłużej się pali. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak , żeby od razu po otwarciu PG zapalał się nad zasypem ogień to musi być jeszcze słabszy węgiel, bo węgle typu 32-33, potrzebują czasu i dlatego dymią.

Można mieszać węgle słabsze z mocniejszymi, prawda ZUG?

 

Pamiętam jak na maxa otwierałem PW, to temperatura przechodziła mi nawet o 5stopni od zadanej, PG było dawno zamknięte, a ogień nad zasypem nie gasł, ale stało palność była zdecydowanie krótsza i z komina przez nawet 5godzin się dymiło.

Teraz jak przymykam PW dym jest tylko na początku i dłużej się pali. :yes:

 

i tu trafiłeś w tajemnice :D nawet trzeba mieszać

tak jak robią to w ekogroszkach gdzie słynny ekoret jest mieszaniną dwóch typów węgli z najlepszych polskich kopalń: KWK Wesoła typ 32.1 i KWK Kazimierz - Juliusz typ 31.2 (oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET).

jest to rozwiązanie aby jedno pobudzało drugie po podtrzymaniu i TO DZIAŁA.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...