Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jacbelfer

Ta sonda może wnosić przekłamania, jest dla osób "skutecznie" palących, ale Ci co jeszcze nie są zadowoleni ze swoich wyników i jeszcze eksperymentują (np. ja - jeszcze mam dmuchawę, ale już wkrótce...) też zagłosują, żeby zobaczyć wyniki ale to nie będzie "skuteczne" palenie. Może trochę pokrętnie napisałem ale chyba wiadomo o co chodzi. Warto by było dodać opcję dla "nieskutecznych" palaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pawel3410

Przyznaję rację. Może wnosić przekłamanie.

Zaraz dodam opcję Jeszcze nie palę

Tych co zagłosowali- proszę o jeszcze 1 głos. Z ciekawości...

 

ZUG

To nie uszczypliwości ! Może nie uwierzysz, ale ja Ciebie też lubię :)

Pytałeś kiedyś o mój kociołek. Oto on. Być może ze względu na taką budowę nie chciał palić dobrze od góry.

sked.jpg

Edytowane przez jacbelfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel3410

Przyznaję rację. Może wnosić przekłamanie.

Zaraz dodam opcję Jeszcze nie palę

Tych co zagłosowali- proszę o jeszcze 1 głos. Z ciekawości...

 

ZUG

To nie uszczypliwości ! Może nie uwierzysz, ale ja Ciebie też lubię :)

Pytałeś kiedyś o mój kociołek. Oto on. Być może ze względu na taką budowę nie chciał palić dobrze od góry.

[ATTACH=CONFIG]167632[/ATTACH]

 

ok,:D

 

wcale się nie dziwie że nie chciał palić od góry

to jest model do przeróbki na idealny model DS aż ci zazdroszczę ale ja na swojego GS nie narzekam ponieważ podoba mi się że mogę jechać na niskich mocach i mam sucho i raz na tydzień czyszczę i nie ma tego dużo.

pamietam moje początki 2,5kg/h a teraz w mrozy 1,2/h także spoko.

ale mam przygotowane detale na drobne przeróbki aby klimat dla spalania gazów był jeszcze sprawniejszy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w kotłowni jest czujnik tlenku węgla?

 

dlaczego ludzie idziecie na łatwiznę bo co trzeba się namęczyć aby zrobić klapkę:no:

dmuchawa wytwarza nad ciśnienie i kiedy będą nie kontrolowane sytuacje może być tragedia

powietrze które przelatuję przez kociołek jest za duże i nigdy nie bedzie ekonomicznie w GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłkarz1616

pisze uszczypliwie bo grzecznie mu zwrócono uwagę a teraz chcę wzbudzić w nas ciekawość co zrobił że jest ok.

jest ok, to się cieszymy ale nie baw się.

jesteśmy dorośli i to jest nie potrzebne.

 

co ty nie chce nic wzbudzać poprostu przed chwilą skończyłem majsterkowanie ale do rzeczy:

zmieniłem palenisko z 19x38 na 28x32

zmienione KPW na tak jakby dysze ale narazie prowizorka dzięki artur11

zalozona polka pozioma od wymiennika w stronę drzwiczek o długości 20cm

jutro jak bedzie kogoś interesować zrobię zdjęcia

Edytowane przez pilkarz1616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty nie chce nic wzbudzać poprostu przed chwilą skończyłem majsterkowanie ale do rzeczy:

zmieniłem palenisko z 19x38 na 28x32

zmienione KPW na tak jakby dysze ale narazie prowizorka dzięki artur11

zalozona polka pozioma od wymiennika w stronę drzwiczek o długości 20cm

jutro jak bedzie kogoś interesować zrobię zdjęcia

 

no widzisz jaką istotną rzeczą jest odpowiednie napowietrzanie a tak cug wyciągał 50% i psu w d..pe

 

a zdjęcie zapodaj bo może byc potrzebne dla innch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ludzie idziecie na łatwiznę bo co trzeba się namęczyć aby zrobić klapkę:no:

dmuchawa wytwarza nad ciśnienie i kiedy będą nie kontrolowane sytuacje może być tragedia

powietrze które przelatuję przez kociołek jest za duże i nigdy nie bedzie ekonomicznie w GS.

Klapkę to ja mam tylko uchyloną, KPW dorobioną, czujnik CO zamontowany. Nowy kocioł czeka w pogotowiu, a stary 13-latek od roku pracuje na instalacji z ciepłomierzem, który może wiele pokazać przy różnych sposobach palenia. Do tego czasu bałem się go wyczyścić, chociażby po to żeby sprawdzić wpływ czystości na sprawność i temp spalin, teraz mogę pozwolić sobie na wszystko. Chciałbym zmniejszyć pow. wymiennika do ok. 2 m2 i porównać przy użyciu ciepłomierza palenie miałem, węglem, od góry, od dołu, powietrze wtórne otwarte, zamknięte i co jeszcze przyjdzie do głowy. Ale to na innym wątku bo tu chasło przewodnie to ( wywal dmuchawę ). No i jeżeli na jeden wpis o otwartym PW ma być kilka że to niebezpieczne, to nie wiem czy jest sens. Dla siebie takie testy i tak zrobię, ale takie porównanie mogłoby się komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty nie chce nic wzbudzać poprostu przed chwilą skończyłem majsterkowanie ale do rzeczy:

zmieniłem palenisko z 19x38 na 28x32

zmienione KPW na tak jakby dysze ale narazie prowizorka dzięki artur11

zalozona polka pozioma od wymiennika w stronę drzwiczek o długości 20cm

jutro jak bedzie kogoś interesować zrobię zdjęcia

 

tylko po tych zmianach nie dopala się wszystko zostają wegle i spora ilość popiołu przegrane niby są czerwone wegle ale dopalić się nie chce wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek65 jak jesteś takim zwolennikiem dmuchawy z podawaniem PW, to jej używaj. Tylko nie narażaj innych osób. Jak siebie narażasz świadomie , to twój wybór. Pamiętaj że różnego rodzaju czujniki są zawodne i na 100 przypadków zadziałania może się raz zdarzyć że nie zadziała i doprowadzi do tragedii.:( Ja też mam w domu dmuchawę i wymontowałem, bo przynosiła mi więcej strat niż pożytku.. Wymontowałem sam jak jeszcze nie czytałem tego forum. Powiem więcej że jak kupowałem mojego żeliwniaka w 2004 roku to starsza pani w sklepie mówiła mi żebym nie brał dmuchawy. Jednak człowiek głupi chciał spróbować nie dość że na żeliwniaku, to jeszcze górnego spalania z dmuchawą(odmiany):p Zawsze wcześniej miałem kotły robione (dolnego spalania) przez sprawdzonego rzemieślnika, które na grawitacji wytrzymywały po 15 lat. Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wojtek65

 

Ja przyznaję, że jestem bardzo ciekawy Twoich doświadczeń, obserwowałem wykres z bruli i bardzo mi się ta „żmijka” z grzebieniem podobała. Jest temat założony i opuszczony przez nilsana, jeżeli zadowoli cię mniejsze grono ciekawych Twoich dokonań ja będę tam na pewno.

Też gdybym się nie pospieszył i nie zainwestował w swój sterownik może kupiłbym bruli, co prawda mój producent też ma moduł internetowy i system monitoringu Kasandra ( trochę złowieszczo brzmi) tyle, że dla firm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...