Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Pytanie do osób GS które zasypują większe ilości opału, czy nie obawiają się, iż w sytuacji przypadkowej utraty szczelności kotła ( np. zawieszeniu miarkownika) mając ze 30kg w palenisku doprowadzą swoją instalację do niebezpiecznego stanu i możliwych uszkodzeń.

Wiemy, iż podstawą spokojnego, kontrolowanego spalania jest szczelność kotła, mam okazję przy sprawdzaniu swoich zabezpieczeń obserwować jak minimalne rozszczelnienie, w tym przypadku celowe, przy większym wsadzie może efektywnie rozbujać temperaturę wody, spalin.

Jak się zabezpieczacie przed takim zdarzeniem.

Pozdrawiam

 

jest to bardzo istotne co piszesz ale robi sie wszystko co możliwe aby do tego nie doszło czyli tak samo jak codziennie jadę do pracy i wszystko robię tak aby też z niej do domu wrócić.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug

jeśli komuś sprawia trudność uszczelnienie kotła i wywiercenie paru dziur w drzwiczkach, to nie będzie kombinował z moim patentem, a dotyczy on jak najbardziej tego tematu. Teraz wyobraź sobie, że sprzęgniesz taki patent że swoim sterowaniem...

Poprawiłem trochę tamten obrazek.

Edytowane przez QIM
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do osób GS które zasypują większe ilości opału, czy nie obawiają się, iż w sytuacji przypadkowej utraty szczelności kotła ( np. zawieszeniu miarkownika) mając ze 30kg w palenisku doprowadzą swoją instalację do niebezpiecznego stanu i możliwych uszkodzeń.

.Pozdrawiam

 

Mozna zabezpieczyć kocioł wężownicą schładzającą .

http://kotly.com.pl/produkty_img/3081/2708985f5c9d21561da4087d26293cc1.jpg

http://allegro.pl/listing.php/search?string=wezownica+schladzajaca&category=0&sg=0

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug

jeśli komuś sprawia trudność uszczelnienie kotła i wywiercenie paru dziur w drzwiczkach, to nie będzie kombinował z moim patentem, a dotyczy on jak najbardziej tego tematu. Teraz wyobraź sobie, że sprzęgniesz taki patent że swoim sterowaniem...

Poprawiłem trochę tamten obrazek.

 

dość ciekawy pomysł ale PW musi być bardziej aktywne niż PG ponieważ musi one wypalić to co jeszcze zasyp produkuję po mimo że PG jest nie dostarczane.

Piszesz na forum boleckiego o koledze hes i zgadzam się z tobą tylko te forum ma przesłanie co pisałem w post-cie #11544

ale dla kolegi hes to wszyscy posiadacze GS powinni je wy...ać na złom z tym że w życiu nie jest tak proste bo każdy z nas jest inny i nie mają smykałki aby pójść na złom i z niczego zrobić COŚ o kasie nie wspomnę.

Tutaj w Polsce póki co postępem bedzie że 50% ludzi przestaną palić w GS tradycyjnie a to co chciałby kolega hes z całym szacunkiem do jego wiedzy to bardzo duży krok do przodu połączony z istotą spalania aby z komina leciał CO2 I H2O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug.

wiesz co, mnie to chodziło tylko o to, jak sprząc pw z pg przy nadmuchu. link był do postu nie do tematu. Poprawiłem trochę rysunek, tekst tam jest dla kolegi, który chce mieć kocioł ds. Po co ma wywaźać otwarte drzwi? Niech szuka rozwiązań sprawdzonych. Drewnem i tak w gs nie będzie palił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

Z rysunku widzę, że jedynym zabezpieczeniem jest tutaj spust wody do ...kanalizacji.

Każda instalacja otwarta będzie powodowała krążenie wody w obiegu. Gotująca się woda (wzrosty ciśnienia) będą szły do naczynia wyrównawczego, a to przeleje wodę i nie rozsadzi instalacji. Oczywiście sytuacja musi być krótkotrwała, bo żaden bezpiecznik nie pomoże jak 30 kg węgla zacznie się "bujać" bez krążącej wody w instalacji.

Tob

Nie musi się nic zawiesić.... Wystarczy, że w instalacji nie grawitacyjnej wyłączą prąd. Stanie pompa i na kotle robi się gorąco. Mój miarkownik MECHANICZNY zamknie klapkę- i kocioł zacznie przysypiać.

 

Tym MCI się nie interesowałem, więc nie wiem jak się zachowa kiedy zabraknie prądu. Zamknie klapkę ?

 

Proszę o głosy w sondzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCI? Tak zamknie, jeśli jest wystarczająco ciężka opadnie.

 

W takim razie wszyscy niech przeczytają instrukcję do tego sprzętu- JAK CIĘŻKA.

Klapki miarkownika są zwykle lekkie. Wiem, że MCI "obrobi" kilka kilogramów, ale kto ma taką klapkę ?....

 

Proszę o głosy w sondzie :)

Chciałbym po 100 głosach napisać kilka wniosków na temat wyboru kotła do GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zapytam.

Odpowiedź brzmi: tak, musi być ciężka. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie mając za lekką przesunąć tak jej środek ciężkości by się zamknęła. Nawet chyba ktoś prezentował w tym wątku prostopadle do klapki przytwierdzoną dużą śrubę.

Albo - jak poniżej kolega zrobił.

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wszyscy niech przeczytają instrukcję do tego sprzętu- JAK CIĘŻKA.

Klapki miarkownika są zwykle lekkie. Wiem, że MCI "obrobi" kilka kilogramów, ale kto ma taką klapkę ?....

Klapkę można mieć dowolną. Na próbę odłącza się zasilanie i patrzy czy klapka opadnie prawidłowo. U mnie nie opadła, więc dociążyłem dużym magnesem ze starego głośnika. Teraz pięknie się domyka. Ot i cała regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Jestem nowy na forum, ale ten wątek śledzę od dłuższego czasu.

Może komuś się przyda opiszę moje przeróbki:

Kocioł OGNIWO 6WC-17.

Nową metodą palę drugi sezon, ale zawsze podczas pierwszej fazy palenia pojawiał się czarny dym.

Z kotła usunąłem dmuchawę, a w jej miejsce, klapką steruje stycznik działający podobnie jak unister. Zdemontowałem ruchomy ruszt i zaślepiłem otwory w płaszczu po nim i na ruszcie wodnym ustawiłem ruszt żeliwny.

Zainspirowany przemyśleniami ZUG-a i piłkarz1616, postanowiłem w swoim kotle zbudować deflektor z cegły szamotowej w formie daszka.

Wnioski: teraz brak dymu z komina, KPW czerwona od palących się gazów. Daszek z cegły działa jak palnik, wsad podczas odgazowania rozgrzewa cegły i wszystkie gazy podczas wydzielania trafiają na gorący palnik.

Ta modyfikacja pozwoliła mi na przedłużenie spalania i redukcję dymu z komina podczas odgazowania wsadu.

Jutro opiszę dla niedowiarków doświadczenie z dmuchawą.

Kilka zdjęć

KPW podgrzewa powietrze wtórne.jpg

ruszt żeliwny.jpg

widok bez lampy.jpg

widok z lampą błyskową.jpg

Edytowane przez Comet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacet100

Klapkę można mieć dowolną. Na próbę odłącza się zasilanie i patrzy czy klapka opadnie prawidłowo. U mnie nie opadła, więc dociążyłem dużym magnesem ze starego głośnika. Teraz pięknie się domyka. Ot i cała regulacja.

 

I sprzedawca właśnie taką informację powinien dołączyć do urządzenia.

Nie wiem, ale mam wrażenie, że moja instalka z mechanicznym miarkownikiem jest bardziej bezpieczna :)

 

Może warto dociążyć klapki w MCI ? Tak na przyszłość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacbelfer

Nas nie musisz przekonywać, że dmuchawa jest be...., tylko tych co ją mają.

Tylko dla tych co mają i tak uparcie bronią swoich „wypasionych wentylatorków”.

Po zdemontowaniu z kotła węglowego dmuchawy postanowiłem podczas odpalenia kotła gazowego (żeliwny, stojący Dakon z trzema palnikami atmosferycznymi) włączyć tę dmuchawę i strumień powietrza z odległości 0,5 m skierować w stronę palnika, co by lepiej zmieszać powietrze z gazem. I teraz nastąpiło wielkie zdziwienie, podczas gdy na kotle i w instalacji utrzymywała się temperatura 60°C to po włączeniu dmuchawy temperatura zaczęła spadać i utrzymywała się na poziomie ok 40°C pomimo pracy palnika, tak długo to trwało jak długo pracowała dmuchawa. Wnioski wyciągnijcie sami. Wiem że trudno pozbyć się czegoś, za co zapłaciliśmy, ale w tym wypadku jest to dla waszych kotłów opalanych węglem niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacet100

 

 

I sprzedawca właśnie taką informację powinien dołączyć do urządzenia.

Nie wiem, ale mam wrażenie, że moja instalka z mechanicznym miarkownikiem jest bardziej bezpieczna :)

 

Może warto dociążyć klapki w MCI ? Tak na przyszłość....

 

tyle samo zamieszania zrobi nieprawidłowo wyregulowany miarkownik mechaniczny. Zobacz ile pytań było o prawidłowe ustawienie. A ile osób myśli, że

mają poprawnie...

A w instrukcji było napisane jak ustawić. Kolejna kwestia to przeciwwaga aby miarkownik pracował poprawnie czyli płynnie i szybko...

 

Elektronice też nie zaufajmy bezgranicznie...

 

 

Hej, świat nie jest doskonały. Dowodem jest choćby ten temat albo i całe forum.

 

W mojej branży okresowa kontrola to podstawa eksploatacji.

Ręka do góry kto rozbujał swój kocioł do 80st i wyłączył prąd aby sprawdzić zabezpieczenia

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, QIM

 

Ja ostrożnie podnoszę rękę, bo nie bujam aż do 80C, 2-3 razy w sezonie dla sprawdzenia swoich zabezpieczeń robię próbę a akurat na 80C mam bimetal ograniczający temp. wody wyjściowej, dlatego też zadałem pytanie jak koledzy ładujący sporo większe ilości węgla panują nad nieoczekiwanym wzrostem temperatur wody i spalin. Próbę wykonuję przy załadunku 15kg, na co dzień ładuję góra 10kg, i to jest najlepsze zabezpieczenie. Przy większym zasypie po dojściu do zadanej np. 60C delikatnie podnoszę klapkę PG na grubość kartki papieru i w ciągu 30 - 40 minut na kotle 80C, klapa opada a po następnych 30 minutach jest 70C i zasyp po wierzchu czarny. Ale potencjał takiego zasypu jest znaczny, temperatura spalin cały czas na poziomie 180 - 190C, spokojnie doszłoby do zagotowania wody.

Na podstawie wpisów można przyznać, że nerwy i wiara wielu kolegów mają się dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...