Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pleban68

Mam wrażenie że płytki szamotowe umieściłeś pomiędzy półkami wymiennika. Płytki mają wisieć w komorze paleniskowej. Przeanalizuj zdjęcie swojego kotła, które umieściłem w poście #11573. Zrób zdjęcie przez drzwiczki zasypowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pleban68

Mam wrażenie że płytki szamotowe umieściłeś pomiędzy półkami wymiennika. Płytki mają wisieć w komorze paleniskowej. Przeanalizuj zdjęcie swojego kotła, które umieściłem w poście #11573. Zrób zdjęcie przez drzwiczki zasypowe.

Pozdrawiam

Pomyliłem zdjęcia.

http://imageshack.us/photo/my-images/600/1007657u.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pleban68

Rozsuń te druty a płytkę obróć o 90°, powinieneś wcisnąć tam dwie płytki.

Wszystko wyżej, tak w połowie otworu zasypowego aby nie przeszkadzało przy załadunku.

Boki i tył mają być szczelne.

I tak jak artur11 pisze- KPW i bez dmuchawy.

Jeszcze fotka jak ma to wyglądać.

pleban68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pleban68

Rozsuń te druty a płytkę obróć o 90°, powinieneś wcisnąć tam dwie płytki.

Wszystko wyżej, tak w połowie otworu zasypowego aby nie przeszkadzało przy załadunku.

Boki i tył mają być szczelne.

I tak jak artur11 pisze- KPW i bez dmuchawy.

Jeszcze fotka jak ma to wyglądać.

Dzięki za pomoc tylko problem jest w tym,że szerokość paleniska jest większa od długości płytki i muszę łączyć dwie, a więc jeszcze jeden drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi matematycznie przeliczyć, jaki uzysk otrzymamy w wyniku spalania, jeżeli w miejsce powietrza -2 dostarczymy powietrze +4.

Kaloryczność węgla wynosi 25 MJ.

Ilość spalonego węgla to 1000 kg (tona).

Da się to jakoś "rozkminić" ?

 

Comet

Dla Ciebie brawo ! Od razu pomagasz.

 

pleban68

Musisz dać od razu 4 sztuki.

Edytowane przez jacbelfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG ja na Twoją bolączkę tlenkową znalazłem sposób - palę z większą mocą i nad paleniskiem jest zawsze ogień PW zawsze otwarte; jest temperatura, jest palny gaz i jest tlen do jego spalenia.

Redukcja faktycznie zachodzi - jest to powszechnie opisane zjawisko w literaturze. Last Rico mówi, że przy bardzo spokojnym spalaniu redukcji nie ma bo jest za niska temperatura - to też ma sens. Bez miernika się nie dowiesz tak jak pisze Hes

 

artur11 to nie chodzi co robić

tylko odwieczne sądzenie że ten wątek jest nieporozumieniem dla Hes-a ponieważ w fazie koksu takie palenie jest generatorem nie spalonego CO.

I puki nie zostanie to udowodnione czujnikiem czadu to będzie dalej tak sądził a tym bardziej że jak czytałeś cały wątek ciągle o tym przypominał aby LR to zrobił.

 

dlatego mnie też zastanawia czy sam HES palił tą metodą chociaż dla doświadczenia aby mógł sądzić te metodę odnośnie CO czy jego twierdzenie wynosi się tylko z teoretycznej wiedzy ,a tym samym utwierdził by się w przekonaniu bo i tak podejrzewam że w wyniki LR by nie uwierzył.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur11

 

tak jak widac:

 

[ATTACH=CONFIG]169559[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]169560[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]169561[/ATTACH]

 

toomm

 

mam pytanie : zauważyłeś stratę gdy wypalany jest koks w fazie zgazowania (promieniowanie)

bo to że pomaga w fazie odgazowania to myślę nikt tego nie podważy w stosunku do gołych blach w płaszczu wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

 

nie , nie zauwazyłem ,, natomiast widze ze duzo łatwiej spalać koks( pewnie ze wzgl. na wyższą temp) ogólnie mój piec czyli Viadrus generuje bardzo duzo strat jeśli chodzi o budowe samego wymiennika ,, brak przegród aby lepiej , więcej odbierac ciepło z palącego paliwa ,, mam sąsiada który kupił kocioł od żemieślnika który robi tutaj u mnie kociołki ,, i powiem ze jak patrze na jego komin to mi się płakać chce nad moim ,, nic tylko para ,, a na 1000% pali węglem takim samym jak ja.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

 

nie , nie zauwazyłem ,, natomiast widze ze duzo łatwiej spalać koks( pewnie ze wzgl. na wyższą temp) ogólnie mój piec czyli Viadrus generuje bardzo duzo strat jeśli chodzi o budowe samego wymiennika ,, brak przegród aby lepiej , więcej odbierac ciepło z palącego paliwa ,, mam sąsiada który kupił kocioł od żemieślnika który robi tutaj u mnie kociołki ,, i powiem ze jak patrze na jego komin to mi się płakać chce nad moim ,, nic tylko para ,, a na 1000% pali węglem takim samym jak ja.. .

 

czym się objawia to że piszesz "dużo łatwiej spalać koks"?

no właśnie masz żeliwniaka i te krótkie cholerne wymienniki (masz termometr na czopuchu)?

ja też mam robote rzemieślnika i dzięki Bogu tu trafilem bo aż mi sie nogi uginały jak zobaczyłem co z mojego komina leci paląc tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG odpowiem Ci za tooma Viadrus, camino i inne żeliwniaki są zaprojektowane do palenia koksu, to jest ich paliwo podstawowe, ale tylko paląc na odpowiedniej mocy jest OK, jeżeli dławimy moc to zaczyna gasnąć albo puszczać CO do komina. Deflektor odbija podczerwień od zasypu i podnosi temperaturę górnej części zasypu i nad nim - przez co łatwiej palić z mniejszą mocą. Chcemy zasypać kocioł do pełna i mieć spokój na całą dobę a powinniśmy 20kg koksu przy mocy nominalnej spalić w około 6 godzin i w tedy mamy sprawność 80% przy czystym kotle. Ale tak się nie da bo większość nie ma bufora, a nawet jak ma to koks powinien się palić w warstwie 3xwielkość pojedynczej grudy koksu. Jak jest więcej gubiej to robimy CO a w tedy deflektor pomaga i nic się nie dzieja, zredukowany C do CO spokojnie sobie spalamy nad zasypem a pod deflektorem.

Tak więc jakaś tam strata jest przez zasłonięcie 0,07m2 wymiennika ale zyski są dużo większe przy naszym sposobie palenia.

Ja cały czas się zastanawiam czy na rurze spalinowej z kotła do komina (a mam prawie metr) nie zainstalować dodatkowego wymiennika. Tylko jeszcze nie wim jak to wszystko najlepiej połączyć.

Edytowane przez artur11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ok,ok

bałem się że tzw. czapką szamotową poprawie klimat wypalania węglowodorów ale będzie kosztem spalania koksu.

także nic tylko szykować sie do dalszej modyfikacji.:D

 

Ja w sobotę robię klina szaotowego na ruszcie (jak w kalvisie) i dołoże jeszcze po połówce na boki kotła. Nie wiem czemu wszyscy obawiają sie tak tego szamotu, przecież tą energię którą przyjmie odda, w postaci przenikania do płaszcza i konwekcji spalin o powierchnię. Na pewno temp. spalin będzie lekko wyższa, ale to tez ma swoje zalety.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hary2006 to zależy od budowy kotła czy PW czy nie?. Zamów dodatkowe drzwiczki u producenta i po kłopocie. KPW nie jest widzimisię tylko ma konkretne zadanie - zrób ją to się przekonasz.

 

http://www.zebiec.pl/kotly-co/linia-supernova/wenus jest tam taki tekst... "Kotły typu Wenus należą do urządzeń grzewczych z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin. Rozwiązanie konstrukcyjne wymiennika pozwala na skuteczny odbiór ciepła poprzez zastosowanie nawrotu spalin oraz rurowych opłomek."

Hmmm.. ciekawe gdzie tam jest ta recyrkulacja...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie trafiłem tutaj przed kupnem kotła.

Własciwie to można zmodyfikowac teraz drzwi, a w razie kłopotów z kotłem i koniecznoscią korzystania z gwarancji dopiero kupic nowe.

Od wewnętrznej strony drzwi zasypowych są one wypełnione czyms, co teoretycznie powoduje nie nagrzewanie się ich z zewnątrz.

Jak myslicie? Zostawic to?

Wogóle to palę Orzechem i to dośc przerośniętym, trafiają się kawałki mające 20*10cm, ale wszytsko mi się wypala dobrze.

Myslicie że zmiana na groszek coś da?Zostało mi jeszcze z 200kg do wypalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hary tylko coś mi się wydaje że na te KPW to jakiś deflektor będziesz musiał zainstalować ponieważ uroda twojego kotła jest taka że będzie za szybko wysysać PW i wypalanie może być na kiepskim poziomie.

 

ja u siebie pomimo że wlot do wymienników mam na tylnej ściance to i tak zainstalowałem deflektor i pięknie spełnia swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...