Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeczytaj to, jest ładnie opisane, trzeba więcej dowodów?

 

Pozdrawiam

 

tak ponieważ według LR zasyp już z koksowany nie jest generatorem CO a według Hes-a tak

aby teoria pokryła się z praktyką trzeba by przeprowadzić pomiary a jak narzazie nikt na tym forum owych nie przeprowadził jedynie opierając się na tym zo tu przedstawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ZUG. Przepraszam że jeszcze raz zaśmiecam, ale nie odbiegam od wątku,bo wy wszyscy koledzy palicie również drewnem(chyba że rozpalacie palnikiem). Po drugie gdybyś dokładnie wszystko czytał to pod "spisem treści" LastRico udziela również obszernych informacji na temat palenia drewnem i innymi opałami i tylko on może mi zabronić tutaj pisać.Proponuję zawrzeć rozejm.ja nie będę czytać twoich a ty moich postów, albo czytaj i nie komentuj ich,bo to rzeczywiście zaśmiecanie wątku.Pozdrawiam.

 

Ponieważ LR jest człowiekiem bardzo tolerancyjnym ale zapewniam cię w 99% chodzi o wegiel tak jak jest w tytule watku.

Propozycję przyjmuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG. Przepraszam że jeszcze raz zaśmiecam, ale nie odbiegam od wątku,bo wy wszyscy koledzy palicie również drewnem(chyba że rozpalacie palnikiem). Po drugie gdybyś dokładnie wszystko czytał to pod "spisem treści" LastRico udziela również obszernych informacji na temat palenia drewnem i innymi opałami i tylko on może mi zabronić tutaj pisać.Proponuję zawrzeć rozejm.ja nie będę czytać twoich a ty moich postów, albo czytaj i nie komentuj ich,bo to rzeczywiście zaśmiecanie wątku.Pozdrawiam.

 

Kolego każdy może tu pisać i czytać ten wątek , to wolny kraj:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ciebie upoważnił do oceniania co jest na temat a co nie? Poza tym nieładnie tak ludzi wyrzucać z wątku, co w twoim wykonaniu widziałem już kilkakrotnie :no:

 

Pozdrawiam

 

pilnuj kolego siebie.

 

tutaj jest dużo kolegów z problemami właśnie w istocie wątku to może im pomożesz a nie zwracasz uwagę mi że reaguje na to co odbiega od tematu wątku będzie bardziej pożyteczne.

nikogo nie wyrzucam jedynie zwracam uwagę aby nie robić z wątku śmietnika a niestety co nie którzy udzielają się i piszą wbrew istoty wątku.

także zapoznaj się z istotą.

zaczynam tym "świerzakom" nie wierzyć zawsze można wrócić po nowym nick-iem bo widzę że oni tu największy zamęt wprowadzają.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug

Wyluzuj

Nie powielaj wyżej napisanych postów bo to też śmieci

 

ja mam wyluzować

nie obraź się ale napisz coś kiedyś pomocnego a wtedy mi zwróć uwagę bo puki co to ty jedynie powielasz wypowiedzi kolegów:bash:

do mnie pełno kolegów z forum piszę na priv o swoich problemach ponieważ ten wątek zaczyna się śmiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za dużo się mądrzysz

i WALI ci troszeczkę w komin

Myślisz ze nawaliłeś tyle postów to jesteś GURU

A połowa twoich wypowiedzi się powtarza i zadzierasz coraz to z nowymi kolegami

Tak więc Wyluzuj bo wielu było już tu przed tobą

A druga rzecz to wiele twoich wypowiedzi to same przechwałki

I wielka prozba do Ciebie nie odpisuj mi bo przestaje czytać twoje posty i proszę zrób to samo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za dużo się mądrzysz

i WALI ci troszeczkę w komin

Myślisz ze nawaliłeś tyle postów to jesteś GURU

A połowa twoich wypowiedzi się powtarza i zadzierasz coraz to z nowymi kolegami

Tak więc Wyluzuj bo wielu było już tu przed tobą

A druga rzecz to wiele twoich wypowiedzi to same przechwałki

I wielka prozba do Ciebie nie odpisuj mi bo przestaje czytać twoje posty i proszę zrób to samo:D

 

To że odbierasz to jako przechwałki to twoja sprawa

a z resztą czym ja mam sie chwalić bo nie rozumie

kazdy ma prawo pisać o swoich upadkach i wzlotach.

o jakim GURU piszesz odwal sie kolego masz jakieś kompleksy.

 

nie wiesz kto tobie będzie jeszcze potrzebny w życiu a ty wyrywasz się jak "filip z konopi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego każdy może tu pisać i czytać ten wątek , to wolny kraj:yes:

Każdy może pisać ale do licha na temat! Może jeszcze podyskutujemy o związkach partnerskich i meteorytach?

Zug ma rację, Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego to nietrafione miejsce do opisywania, jak niedrogo ogrzać dom całą zimę spalając tylko własnoręcznie pocięte gałęzie. Nie chodzi o wyganianie ale trzymanie się tematu.

ZUG. Przepraszam że jeszcze raz zaśmiecam, ale nie odbiegam od wątku,bo wy wszyscy koledzy palicie również drewnem(chyba że rozpalacie palnikiem). Po drugie gdybyś dokładnie wszystko czytał to pod "spisem treści" LastRico udziela również obszernych informacji na temat palenia drewnem i innymi opałami i tylko on może mi zabronić tutaj pisać.

Są inne wątki i fora, dlaczego własnie tu? Rozpalanie węgla drewnem a palenie tylko drewnem to dwie różne bajki. Przecież nie będziemy tu pisać o wszystkich rodzajach paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że odbierasz to jako przechwałki to twoja sprawa

a z resztą czym ja mam sie chwalić bo nie rozumie

kazdy ma prawo pisać o swoich upadkach i wzlotach.

o jakim GURU piszesz odwal sie kolego masz jakieś kompleksy.

 

nie wiesz kto tobie będzie jeszcze potrzebny w życiu a ty wyrywasz się jak "filip z konopi"

 

Tobie to nikt nie może zwrócić uwagi bo zaraz wywalasz go z forum

Kompleksy to masz TY z Ciągłym reklamowaniem MCI +PPX Bolecki

Ciekawe ile masz z utargu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to nikt nie może zwrócić uwagi bo zaraz wywalasz go z forum

Kompleksy to masz TY z Ciągłym reklamowaniem MCI +PPX Bolecki

Ciekawe ile masz z utargu?

 

dex001

 

proszę cię o czym ty mówisz

jedynie co pisze o tym sprzęcie to tylko a tylko że mi się sprawdził i od cała tajemnica. (a kto co używa to jego indywidualna sprawa)

pisze też o węglach to i może mam prowizję z kopalni.

proszę cię kolego może daj już sobie spokój i popiszmy na temat bo tam pełno kolegów ma problemy ze swoimi kociołkami i będzie to pożyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

 

Cześć,

 

Dzisiaj chciałbym Wam pokazać proces dopalania gazów w moim kociołku, w momencie gdy jest już temperatura zadana. Niestety dzisiaj wieczorem po dołożeniu znowu zaczęło coś się wydobywać z komina, dlatego proszę napisać czy według Was proces ten przebiega poprawnie.

 

http://tinypic.com/player.php?v=2555kt4&s=6

Edytowane przez H3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom 1000k. Witam. Oto opis mojego kominka Kominek kaflowy produkcji niemieckiej firmy san cal.Przekaz ciepła wyłącznie przez promieniowanie(brak jakichkolwiek dziur, kratek, otworów) w obudowie.Czopuch średnica 120,kafle bez glazury.Wymiary całkowite bez cokołu w cm.;wys.81 szer.62 gł.58 + cokół wys.48.Wszystko można rozebrać i poskładać w 5min.Każda ściana jest osobno w całości.Wszystkie ściany złączone kształtkami stalowymi na wcisk(bez śrub i zaprawy a mimo to 100% szczelne). Zaprawa szamotowa tylko przy połączeniu piekarnika i dolnej krawędzi drzwiczek załadowczych(jakieś 200g) .Piekarnik z termometrem do 300stopni o wymiarach w cm.;szer.35,wys.14,gł.48.Palenisko o wym.;szer.50,gł45.Moc podana przez producenta ok. 3kw.Ogrzewa w największe mrozy pomieszczenie do 40m2.Palenisko nie ma rusztu a PG doprowadzone jest prosto z drzwiczek(2 otwory fi20),regulowane klapką.Drzwiczki nie posiadają uszczelek przez co dostaje się P W w palenisku nie ma sadzy.Przed pierwszym rozpaleniem trzeba wsypać wiadro popiołu(drzewnego) .Poprzez palenie w popiele i bez rusztu drewno pali się jak grube cygaro t.z.n.1faza przechodzi w drugą prawie bez płomienia a popiół jako izolator skutecznie hamuje palenie i chroni kafle przed przegrzaniem.Zużycie paliwa;połowa klocka dębu o średnicy 25cm i długości 33cm(ciężar ok. 6kg),pali się 6-8h zależnie od temp. Jeśli ktoś myśli że to bajki,to zapraszam na kawę,ale i kolację będę musiał podać(będą pyszne tosty z kominka),bo to trochę potrwa.Ale niech stracę:D Pozdrowienia dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...