Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Spalanie gazu drzewnego.

Metoda stara jak świat.

 

Tu jest podobna zasada działania ale z nadmuchem:

 

Zauważ jak dobrze spaliny się mieszają.

Nie wiem czy na naturalnym ciągu da się osiągnąć coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na filmiku wyraźny napis naturzug.Z turbo to żadna trudność tylko że więcej wydmuchujesz w komin niż zyskujesz-stwierdzam z własnej kotłowni.A tu drugi wynalazek garażowej produkcji który grzeje bufory w trochę zimniejszym klimacie niż nasz: http://www.gulland.ca/homenergy/boiler.htm Edytowane przez art23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Zasady oczywiście rozumiem, dostarczanie powietrza też kapuje a o kontroli też pamiętam bo będę czuwał nad tym co się dzieje.

W moim lekko przydługawym :) wcześniejszym poście głównie chodziło mi o to czy próbując zapalić w kotle z uchylonymi drzwiczkami zasypowymi i tymi od popielnika ( oczywiście o wartość która będzie utrzymywała odpowiednią temperaturę) jestem w stanie coś poprawić w stosunku do wcześniejszej opcji z kartonem i dmuchawą, czy odrazu przerabiać oboje drzwiczek (niestety ale nie widziałem nigdzie w ofercie defro możliwości zakupu dolnych drzwiczek z klapką do sterowania przez miarkownik) bo uchylanie może coś zmieni a może nie. Chciałbym się przekonać najpierw czy taki półśrodek coś da i wtedy zabierać się za przerabianie, chyba że powiecie żeby odrazu rzeźbić to tak zrobię.

Przeczytaj moje posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie gazu drzewnego.

Metoda stara jak świat.

 

Tu jest podobna zasada działania ale z nadmuchem:

 

Zauważ jak dobrze spaliny się mieszają.

Nie wiem czy na naturalnym ciągu da się osiągnąć coś podobnego.

 

Palnik do tego pokazał Nielsen post 334 a Jackbelfer jakąś jego modyfikację zamontował u siebie.I właśnie o to chodzi by spalać tak pięknie i z dużym ciepełkiem do pozyskania.

Edytowane przez Amator 14
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikar1 - Twoje posty czytałem już kiedyś tylko w związku z moją dzisiejszą próbą mam pytanie do wszystkich. Gdzie skierować wylot z KPW (zrobię odrazu a nie będę się bawił w uchylanie drzwiczek - tylko te od popielnika narazie będę uchylał) bo jak wiadomo powierzchnia zasypowa jest wysoka a wsad obniża się w miarę palenia.

 

Jeśli wyżej napisany post przez LastRico był również do mnie (związany z bezpieczeństwem) to odpowiem że doskonale o tym wiem że przy przerabianiu pieca dmuchawa musi być zlikwidowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pytałem się o cenę koksy

koks gruby 870 zł/ tona

tzw. koksik 770 zł/ton

jest to cena bardzo przybliżona do ceny węgla kalorycznego

Mam pytanie, czy ktoś używa z Was koksiku (drobny koks)?

 

Gdzie takie fajne ceny koksu. U nas tyle kosztuje:http://www.luskar.com.pl/katalog.php?grupa_p=4&menu_pwd[104556]=%2F7&sbl= ( nie wiem czy mogę wkleić, to nie jest reklama).

Paliłem z 10 lat koksem zazwyczaj grubym, chociaż pod koniec używania koksu zakupiłem b. drobny groszek może to był koksik.W procesie spalania b.duże spieki.Błyskawicznie dochodzi do żądanej temperatury, ale może uszkodzić kocioł jeśli nie jest przystosowany do koksu. No i jak to koks przy zbyt długim brakiem powietrza(po nagrzaniu do żądanej temperatury) gasło w kotle, i była zabawa z wyjmowaniem koksu z paleniska. Plusem było całkowicie bezdymne spalanie i zero czyszczenia komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hucie Częstochowa

Widziałem koksik tylko w tubie przezroczystem

wygląda jak potrzaskany węgiel;

JA ma typowy koksiak - żeliwny, więc myślę, że będzie się dobrze palić, tylko obawiam się czy mi przez ruszt nie przeleci i czy nie utrudni dostepu do powietrza pierwotnego

 

Do przewodów odprowadzającym spaliny z pieca do komika włożyłem kątowniki, zauważyłem, że temperatura dłużej się utrzymuje i jest bardziej stabilna.

Szkoda tylko, że nie można włożyć dodatkowego wymiennika ciepła.

 

Rozumiem, że palenie koksem jest sprawniejsze niż palenie węglem (który dymi)?

 

W sobotę kupię worki koksu i koksiku na próbę

Mam pytanie

Jeżeli paliwo ma duże spieki, czy to oznacza, że pali sie dużej temperaturze, czy odrotnie?

Jak sobie radzic ze spiekami, czy zwiekszac doplyw powietrza?

Edytowane przez Genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Forum śledzę od trzech lat i wiele mnie ono nauczyło.Palę od góry niestety z dmuchawą (na razie) dlatego nie zabierałem dotychczas głosu. Teraz też tylko jako wtrącenie i zabawna ciekawostka ze wschodu automatyczne odpopielanie w sam raz dla kolegów palących w DS-ach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DS jest problem z powietrzem dodatkowym które powinno trafić

w palnik. Najlepiej podgrzane i niezależne od PG

pawel_i

 

A ja jestem najlepszym przykładem, że ta teoria nie jest prawdziwa.

Spalam absolutnie czysto dając powietrze tylko w popielnik.

 

Z całym szacunkiem - ale teorie przeważnie są prawdziwe. Niekiedy

bywa tak, że pojawia się problem z praktycznym dopasowaniem się do teorii -

co TEJ ostatniej... niczego przecież nie ujmuje. Jeśli kocioł został wykonany

z pogwałceniem teorii spalania, a ty kolego próbujesz teraz naprawić rzecz

wytworzoną przez kogoś - kto woli spawać niż czytać, to oczywiście chwała

ci za to, ale jako nauczyciel wiedzy - nie powinieneś zapominać że bez teorii

trudno by było wytworzyć cokolwiek, od chłodziarki po satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPW zrobiona - oczywiście wersja testowa narazie (z profila 50x30x3). Schodzi mniej więcej nad środek paleniska na wysokość krawędzi zasypowej.

Załadowałem 25kg tego samego węgla co ostatnio i zobaczymy.

Mam tylko jedno szybkie pytanie. Czytałem o ustawianiu ilości PW ale u mnie regulując przysłoną KPW od połowy zamknięcia nic się nie zmienia. Jest jakiś dokładniejszy sposób, albo zasada jak ustawić ilość PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - ale teorie przeważnie są prawdziwe. Niekiedy

bywa tak, że pojawia się problem z praktycznym dopasowaniem się do teorii -

 

W przestrzeni nauki (dobra) teoria "mówi jak jest" w praktyce. Jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada albo jej stosowanie zawęża się do określonych warunków

Przepraszam że " łapię za słówka " ale to dotyczy również mojego przypadku.

Tylko ja stosowałem praktykę a później dowiedziałem się że jest inna teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...