Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Panowie wątek powstał po to aby pomóc tym co się wpakowali się w kanał, mają górniaki i mają problem. Wątek ten nigdy nie promował kotłów GS, dla wszystkich którzy coś wiedzą o spalaniu oczywistym jest, że te kotły to ślepy zaułek. Ale to że są i będą tanie jest i będzie faktem.

 

 

no nareszcie

aż miło się to czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ZUG,

 

MCI próbuje nasladować mechaniczny, ale trochę szybciej. Na 99% podejrzewam, że i tak podniesie kalpę do maksymalnego wychyłu.

 

Jeśli w przypadku GS palonego od góry zapewni się dobry klimat do wypalania gazów nie będzie takiej potrzeby aby wychylał max.

U mnie co pamiętam pod koniec odgazowania dochodzi do 50% około 1cm.

ale tak jest u mnie ale u kogoś może być zupełnie inaczej.

 

I właśnie dzięki płynnemu sterowania klapki kocioł nie ma prawa rozbujać zasypu robi to bardzo spokojnie i pięknie balansuje.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szponi Ciepomierz robił za duże opory przepływu i nie byłem w stanie palić z mocą większą na grawitacji niż 12Kw a z pompą to jakieś 10-30% strat na zapewnienie ciepłego powrotu do kotła, więc nie powiem ci dokładnie co lepsze. Z obserwacji najlepiej spala mi się 18 Kg węgla w ciągu 7-8 godzin, odpowiedzialne za to są właśnie węglowodory, jak za szybko na początku to duża stata bo nie idzie ich dopalić, ale trzeba ręcznie po 3 godzinach przestawić miarkownik na 90 i jest rewelacja :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś robiłem i jak podałem wyniki to usłyszałem, że takie wyniki to kondensat :). Ale ok jak się zrobi cieplej i nie będzie odbioru na CO to czemu nie?

Jacbelfer z tymi 4 latami to przesadziłeś ale w 3 to da rady :) Górniaki sprawdzają się na odpowiednim paliwie którego mało kto sprzedaje a i cena niespecjalnie zachęcająca, do tego muszą pracować na dużych mocach, moja instrukcja podaje +_ 15% nominalnej czyli 23KW, czyli ekonomiczna stałopalność to max 4-8 godzin w zakresie mocy 19-27Kw !!!!

Edytowane przez artur11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie o czym wy tu dyskutujecie. Przecież palenie węglem jest be. Jakby was było stać na inne źródła energii do ogrzewania to dawno tego nie robicie. Dlatego popieram Last Rico w propagowaniu jak najbardziej czystego palenia, obojętnie czy to będzie w kotłach GS,DS , kozach, kominkach, piecokuchniach itp ustrojstwach.:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacbelfer wątpię żeby ktoś jak wchodzi na ten temat to po przeczytaniu jednego postu ZUGA kupuje zaraz kociołek. ;) Raczej wchodzą ludzie co kupili już i szukają pomocy. Pamiętaj że natura ludzka jest taka że najpierw wszystko się wie i większość sama podejmuje decyzje pod wpływem marketingu. Dopiero potem szuka pomocy. Możesz to zobaczyć i po innych wątkach.:yes: Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, i czytam... itd.

 

@jacbelfer.

Swojego GS kupiłem, bo:

1. wąski bardziej pasował do pomieszczenia (tzw. kotłowni)

2. nie miałem wiedzy, którą mam teraz. :) Czy ktoś z użytkowników chce kupić przerobiony wg zaleceń, mało używany kocioł GS o mocy 20kW? ;D

 

@ZUG

Czytam twoje posty i odnoszę wrażenie, że siedzisz w turbanie i non stop czytasz posty LR, ucząc się ich na pamięć. Jak ktoś już słusznie zauważył, tylko twoje zdanie - nota bene w rzeczywistości, to zdanie LR - się liczy. Tylko patrzeć, jak ruszysz w Polskę z dżihadem na ustach. ;)

Na koniec mała prośba: używaj znaków interpunkcyjnych i pamiętaj, że "nie" z przymiotnikami piszemy razem. ;))))

 

@LR

Wpisem o substancjach uczuleniowych rozbawiłeś mnie do łez. :) Wszędzie pełno jest tego chemicznego kału :D i trującego dymu. Świata nie zatrzymasz. Mało tego, to nawet go nie spowolnisz. Jedni chcą zarobić i mają gdzieś czyjeś zdrowie, a drudzy są za biedni, żeby być proekologiczni.

Jeśli miałbyś do wyboru spalanie wszystkiego, co da się spalić, żeby dzieciaki nie zamarzły i jednocześnie, aby w portfelu było więcej złotówek na przysłowiowy chleb, a przysłowiowymi "zębami w tynk" lub przetrwanie zimy chodząc w fufajce, to co byś wybrał?

 

A tak na marginesie, to globalne ocieplenie dało w łeb. Fachowcy się pomylili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze jest wziąć przykład przy konstruowaniu z miarkownika mechanicznego z opóźnionym przymykaniem które wyhamowuje kociołek.:) Używam mechaniczny we współpracy z miarkownikiem MCI właśnie na to stopniowe i opóźnione przymykanie.

 

może to głupio zabrzmi, ale powiem wam, że moim zdaniem kluczowe znaczenie ma czas. Np. rozpalania. Wtedy nie wolno tłumić PG. Temperatura wody nie jest wyznacznikiem poprawnego rozpalenia od niej nie zależy jak się pali. Gdy wytworzy się odpowiednia warstwa płonącego opału(czy też temperatura w miejscu spalania), wygrzany wstępnie komin, można klapą PG robić co się chce. Nie powinno wybuchać.

Kocioł z kilkunastoma kilogramami opału to raczej bezwładny kloc. A temperatura wyjścia CO to od zbyt wielu czynników zależy, żeby ją traktować jako jedyny parametr sterujacy.

Na tym między innymi oparłem moją koncepcję sterowania. dlatego tak duże są zakresy temperatury przy danym uchyle klapy.

Jeśli znacie swój kociołek, wiecie ile czasu potrzebuje na rozpalenie itp. Last Rico też o tym pisał.

Regulatory PID mają 2 parametry zależne od czasu. Dlatego moim zdaniem będą się sprawdzać przy regulacji PG. Pamiętać jednak należy, aby obiekt regulacji był właściwie przygotowany i właściwie dobrać parametry.

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydrukowałem sobie i powiesiłem sobie na ścianie.;)

och tak ortografia ja po podstawówce cóż mam zrobić

tyle jest tu userów a tylko część wie o czym LR tu piszę i nie atakuję nikogo bo i po co i jaki miałbym w tym cel.

proszę mnie nie atakować

typowe bo Polskie.

 

wydrukowałem sobie i powiesiłem sobie na ścianie.;)

och tak ortografia. ja po podstawówce, cóż mam zrobić?

tyle jest tu userów, a tylko część wie o czym LR tu piszę. i nie atakuję nikogo, bo i po co i jaki miałbym w tym cel?

proszę mnie nie atakować.

typowe, bo Polskie.

 

Tu nie chodzi o wykształcenie. Tobie po prostu się nie chce. Świadczy o tym twój niechlujny sposób pisania. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawie z tego, że to, w jaki sposób piszesz, świadczy o tobie i o stosunku do twojego odbiorcy? Pewnie nie. A może celowe zachowanie? Jak się pomęczą z odczytaniem tego, co poeta miał na myśli, to na dłużej zapamiętają. Zapamiętają. Nie treść i sens, a to, żeby nie czytać jego wiadomości.

Na koniec proponuję zapoznać się ze znaczeniem słowa "atak". Zrozumiesz wtedy, że to nie ciebie atakują, a to właśnie ty atakujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QIM tylko pamiętaj że nie każdy ma sterownik z PID. Właśnie kocioł jest bezwładnym klocem, a ja nawet bym porównał go do lokomotywy. Jeśli się rozpędzi to potrzebuje czasu na wyhamowanie. Dlatego mówię już o momencie rozpędzenia i braniu przykładu z miarkownika mechanicznego w tym czasie.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------> Jackbelfer, Zug, G_Stanisław - prawda jest taka, że główny sens i rdzeń wątku jest zawarty w jego pierwszej części, potem to już jest Hyde Park (w którym zresztą sam uczestniczę ;)) dotyczący miliona problemów i indywidualnych rozwiązań, które wcale nie muszą sprawdzać się u każdego, dlatego napinanie się i ortodoksyjne trzymanie się jedynej słusznej prawdy nie ma sensu i tak już porządku się tu nie zaprowadzi, choćby z prozaicznego powodu braku moderacji. Co do kotłów, to trzeba wyraźnie podkreślać to, że zakup kotła górnego spalania to błąd. Gdybym umiał cofnąć czas o pół roku, to paliłbym teraz w sposób ciągły w jakimś 18-to kilowatowym dolniaku, z dużą komorą zasypową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...