Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak to wygląda teraz (prowizorka):

 

http://img594.imageshack.us/img594/8180/koc3.jpg

 

Tak się pali (bez udziału KPW bo zamiast drzwiczek płyta z szybką do obserwacji :D )

 

http://www.youtube.com/watch?v=a79es7aW15Y

 

Wygląda niepozornie, ale dochodzi do zadanej temperatury spokojnie, a w czopuchu 150st, więc chyba też ok.

 

To wszystko prototyp, więc konstruktywna krytyka mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zmuszam wszystkie gazy i co za tym idzie płomienie do skierowania się pod deflektor...

Szczeliny między blachą a ściankami kotła jak uszczelnisz? Popiołem? Widać jak na tylnej ściance ucieka trochę ognia a zapewne też palne gazy.

Ja rurki nie mogę przyspawać, drzwiczki mam na zawiasach. Musiałbym sztywno rurę umocować ze szpilkami przechodzącymi na wylot przez drzwiczki i po zamknięciu skręcać. Lub szukać innego miejsca na otwór pod rurę przechodzącą przez wymiennik. Ktoś to robił w Ogniwie?

Edytowane przez jacet100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w dalszym ciągu bicie piany, a i czat sobie, co niektórzy userzy tu urządzili.:bash:

 

Sezon :stirthepot: zbliża się powoli ku końcowi:D.

Jako, że to mój pierwszy sezon spędzony w kotłowni, poradzie jak "zakonserwować" kociołek i cały system na czas nieużywania.

Wodę z układu spuścić, wszelkie drzwiczki w piecu pootwierać itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom1000k

Też myślałem nad takim czymś, wtedy bedzie to jak DS odwrócony do góry nogami;) sprawdzałeś może jak to bedzie działać gdy kocioł bedzie chodzić na pół gwizdka ale z pełnym zasypem?

 

Czat przepiękny, pogratulować. A teraz najlepiej by było żebyście te bezwartościowe posty pokasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy sezon spędzony w kotłowni, poradzie jak "zakonserwować" kociołek i cały system na czas nieużywania.

Wodę z układu spuścić, wszelkie drzwiczki w piecu pootwierać itp?

 

Jak na wiele pytań, tak samo i tutaj można odpowiedzieć cytatem.

Tu masz w pytaniach i odpowiedziach.

Edytowane przez Tom1000k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom1000k

Też myślałem nad takim czymś, wtedy bedzie to jak DS odwrócony do góry nogami;) sprawdzałeś może jak to bedzie działać gdy kocioł bedzie chodzić na pół gwizdka ale z pełnym zasypem?

 

Nie, dzisiaj pierwszy raz położyłem tą blachę, a deflektor mam od wczoraj, więc wszystko jeszcze w fazie testów. Są jeszcze niemiarodajne, bo ciągle zostaje mi niedopalony koks z poprzedniego palenia (muszę wykombinować i wypróbować żeliwny ruszt) i mieszam go z nowym zasypem w górnej warstwie, co przeszkadza mi trochę w rozbujaniu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dzisiaj pierwszy raz położyłem tą blachę, a deflektor mam od wczoraj, więc wszystko jeszcze w fazie testów. Są jeszcze niemiarodajne, bo ciągle zostaje mi niedopalony koks z poprzedniego palenia (muszę wykombinować i wypróbować żeliwny ruszt) i mieszam go z nowym zasypem w górnej warstwie, co przeszkadza mi trochę w rozbujaniu kotła.

 

Tom1000k

Ja wyspawałem dodatkowe 2 ruszta z pręta 14 i położyłem je na wodnym:stirthepot:

Wszystko się wypala zero koksików , zrobione 2 szt. i położone obok siebie żeby się je lepiej wyciągało przez drzwiczki:yes:

Edytowane przez dex001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

 

Witajcie,

 

Znowu mam problem, nie wiem co się stało, ale od jakiegoś czasu płomień w palniku jest skierowany bardziej w lewą stronę, a prawą ucieka dym. Poniżej zamieściłem zdjęcie, aby lepiej to zobrazować wsadziłem kawałek cegły szamotowej po środku. Jeżeli będzie potrzeba więcej szczegółów to postaram się nagrać filmik.

 

dymek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory czytałem ten temat wielkim zainteresowaniem,dowiadywałem sie ciekawych rzeczy,wdrazałem je do swojej kotłowni.....

Ale teraz to mi się normalnie przestaje chcieć tu w ogóle zaglądać.Czat użądziło sobie paru użytkowników i sie zrobił niezły burdel:bash:

 

Wierzcie mi lub nie ale odechciewa sie tego czytac....bynajmiej w moim odczuciu tak jest.

 

pzdr.E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory czytałem ten temat wielkim zainteresowaniem,dowiadywałem sie ciekawych rzeczy,wdrazałem je do swojej kotłowni.....

Ale teraz to mi się normalnie przestaje chcieć tu w ogóle zaglądać.Czat użądziło sobie paru użytkowników i sie zrobił niezły burdel:bash:

 

Wierzcie mi lub nie ale odechciewa sie tego czytac....bynajmiej w moim odczuciu tak jest.

 

pzdr.E

 

Mamy tu niezły burdel....

Burdello Bum Bum .....:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom1000K piramidka jest lepsza... tylko czy ten otwór nie będzie za mały przy dużej mocy, ja bym poszerzył zdecydowanie ten deflektor szamotowy, będzie pięknie stabilizował płomień. Będzie się lepiej dopalać. Uważam, że lepiej będzie działać szerszy deflektor niż ta piramidka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Paweł_i

"Sezon w pełni....

nie nadążam czytać, po dwóch dniach objętość forum wzrosła o trzy strony,

a konstruktywnej wiedzy bardzo mało... "

-------------------

 

Napisał Jacet 100

"Zug, przede wszystkim do Ciebie prośba, ale niektórzy też to czasem robią. Przestań zapychać ten wątek dziesiątkami niepotrzebnych cytatów. To szalenie irytujący zwyczaj odpowiadania z cytowaniem całych postów, nawet gdy są tuż powyżej Twojej wypowiedzi. To tylko zajmuje przestrzeń w wątku, nie wprowadzając żadnych treści oraz irytuje czytelników, którzy muszą wielokrotnie czytać to samo pod rząd. Ciekawe ile stron będzie mniej jeśli usuniesz te cytaty? :)

Z góry dziękuję. "

-------------------

 

Napisał Jerzy 44

"Bełkot,bełkot i jeszcze raz bełkot. "

-------------------

 

Napisał Jacek 37

"I w dalszym ciągu bicie piany, a i czat sobie, co niektórzy userzy tu urządzili."

-------------------

 

Napisał Paweł 3410

"Czat przepiękny, pogratulować. A teraz najlepiej by było żebyście te bezwartościowe posty pokasowali. "

-------------------

 

Napisał Emilin

"Do tej pory czytałem ten temat wielkim zainteresowaniem,dowiadywałem sie ciekawych rzeczy,wdrazałem je do swojej kotłowni.....

Ale teraz to mi się normalnie przestaje chcieć tu w ogóle zaglądać.Czat użądziło sobie paru użytkowników i sie zrobił niezły burdel

 

Wierzcie mi lub nie ale odechciewa sie tego czytac....bynajmiej w moim odczuciu tak jest.

------------------

 

Napisał Szafik

Mamy tu niezły burdel....

Burdello Bum Bum .....

 

==============================================

 

 

Zrobimy tak... koledzy Jacbelfer, ZUG, Dex i Szponi, weźcie szczotki,

włóżcie rękawice i pozamiatajcie śmieci które wytworzyliście. Tu jest jak

w domu, nie ma sprzątaczki, każdy musi posprzątać po sobie. Moderacja

na forum prawie nie istnieje. Jeśli tak wielu kolegów pisze ---> to co wyżej

zacytowałem, to widać że zaczyna im to już mocno dokuczać. A co mają

powiedzieć inni userzy? CI którzy dopiero tu trafili i widzą taką jatkę?

No co mają myśleć o miejscu, w którym jedynym motorem jest wymiana

kąśliwych uwag i chęć pogrążenia adwersarza --- a nie CHĘĆ POMOCY...

 

Utrudnianie innym ludziom szans w pozyskaniu informacji - to ewidentna

strata dla nich, ale też szkodzenie sobie. Każdy się zgodzi że im więcej ludzi

zniechęci się do czytania tego wątku (a nawet przebywania w tym miejscu),

tym większym smrodem będziemy oddychać my WSZSYCY Polacy.

 

Zrozumcie koledzy że takie rozpuszczanie treści NIKOMU nie służy, trzy

dni mnie nie było. Kiedy zobaczyłem ilość sieczki która za ten czas powstała

to złapałem się za głowę. To bardzo zniechęca. A może pojawił się ktoś, kto

zadał naprawdę ciekawe pytanie które może stać się inspiracją dla sprawy?

Mam czytać 10 długich stron przepychanek???

 

Wiem, że to nie było zamierzone, ale tak jakoś wyszło...

 

 

Sprzątanie wątku zacznijmy od strony 620. Koledzy bardzo Was proszę,

nie bądźcie małostkowi, kasujcie wszystko TO co nie zwiera WARTOŚCI

dla innych. Każdy z nas może zrobić głupstwo, ale człowiek przytomny

- nie powinien w nim trwać. Kasujcie i nie patrzcie na dyskutanta, on też

skasuje SWOJE kiedy zobaczy - że nie ma juz treści która go obrażała.

 

Zróbcie to dla innych ludzi, bardzo Was proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom1000k, no to rozwinę jeszcze trochę tę myśl. Piramidka może nierówno opadać w miarę upalania się stosu opału. Spróbuj dla każdego narożnika zastosować rodzaj "łyżwy" (ku górze), byleby nie za ciasno, Z powodu drzwiczek piramidka powinna składać się z dwóch lub czterech składanych boków. Wyobrażam sobie że pomoże. Nad, a może nawet w otworze, umieść odwrócony stożek z szamotu lub bryłę szamotu; patrz rysunek @jackbelfra, on to bardzo inteligentnie wymyślił w swoim DS. Wszystko razem powinno Ci dać stałe parametry. Będzie trudno, ale może się uda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...