Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wszystko zrobione według opisów , czyli miarkownik , klapka do PG i KPW .

Mam problem z GS , z którym nie mogę sobie poradzić .

Po około 4 godz.( od nowego załadunku ) zaczyna dymić , gaśnie płomień na górze .

Nie wiem czy za mało powietrza od KPW czy za dużo ?

Może klapkę od PG trzeba lekko uchylić żeby się całkowicie nie zamykała po osiągnięciu zadanej temperatury .

Dodam że palę 24h na dobę temperatura około 45-50 stopni na kotle .

Proszę o wskazówki i radę co mogę poprawić lub sprawdzić .

Dziękuje i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

franko00 jak zaczyna dymić i dymi.... przy zamkniętym PG to pewno masz nieszczelności i lewe powietrze podtrzymuje reakcję ale za mało aby był ogień. Może KPW jest za daleko od zasypu i nie "potrafi" rozżarzyć "gniazdka". Jak dasz więcej PG to problem się rozwiąże ale stałopalność spadnie i wzrośnie temperatura wody.

 

Toom1000K jestem ciekawy Twoich eksperymentów z przewężeniem (piramidką) tylko pamiętaj, że ona bardzo rozgrzewa zasyp pod nią bo odbija promieniowanie podczerwone.

Edytowane przez artur11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franko99

 

Myślę że masz przewymiarowany kocioł i efektem jest że przy już ponad 3/4 odgazowanego zasypu kocioł trzyma prawie zadaną temp. co powoduje że miarkownik trzyma za małą szczelinę PG która nie wystarcza do dalszego wypalania węglowodorów.

Zasyp mniej węgla i ustaw min. 50stC. lub cegły szamotowe na tylną ściankę.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sondę temperatury w czopuch i poobserwowałem trochę wskazania. Rozumiem, że PW ustawiamy tak, żeby temperatura spalin była jak największa, ale z tego co zauważyłem to potrzebna ilość zmienia się dość znacznie- rozpałka dużo, początek odgazowania mało, po dłuższym czasie więcej. dla jakiego momentu ustawiacie jego ilość? Czy jest jakaś zależność PG/PW albo inna żeby można było automatycznie dobierać PW? bo jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie zawiodłem się.

Kiedy tu przed chwilą wszedłem - było 630 stron.

Teraz już piszę na stronie 628, BARDZO Wam dziękuję za zrozumienie. :)

Proszę, może jeszcze coś dałoby się usunąć?? Może chociaż ze 3 strony?

:D

 

Czytam wasze wypowiedzi i szukam podpowiedzi do swojego tematu. A mianowicie posiadam piec http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/ultima_plus.php producent podaje, że jego stałopalność to max 20 h. Mi udało się uzyskać max 6-8 h. Prawdę mówiąc palę w nim od dołu, za co na pewno mnie skrytykujecie. Ale paląc od góry, przez górne drzwi wydobywa mi się dym. Główne pytanie, czy w takim piecu powinienem palić od góry i czy używać wentylatora, czy może dopływ powietrza regulować poprzez uchylanie dolnych drzwi.

Z góry dziękuje za jaką kolwiek podpowiedź. ]Dodam, że mam ten piec, ponieważ instalator twierdzil, że przy ogrzewawniu podłogowym i moim metrażu 150 m. w zupełności mi wystarczy i będzie ekonomiczny. Palę orzechem z polskchskładów lub kupionych w gs np. bobrek, marcel, Temp. na piecu to 60 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Def, komora zasypowa u mnie ma wymiary ok 28cm szerokości i 34cm długości.

Na wysokości dołu drzwiczek zasypowych jest poziomo dospawany kątownik z czterech stron szerokości ok 3cm. Jest on tak jak by wyznacznikiem wysokości zasypu a służył do napowietrzania miału (ma wywiercone otwory od spodu).

Tworzy to coś w rodzaju ramki na której chciałem oprzeć moją piramidkę.

Podstawa piramidy miała by wymiary 26x32, na szczycie otwór wielkości 10x22 (za względu na wymiar cegły szamotowej wiszącej powyżej), wysokość piramidy 5cm. Przez drzwiczki przejdzie, mają 26,5 szerokości ;]

W tym momencie nie będzie ona opadała razem z zasypem, bo będzie leżeć na ramce z kątowników.

 

Czy to źle?

 

Jeżeli chodzi o ten szamot, to płaska cegła którą mam zawieszoną nie wystarczy? Hm, na dobrą sprawę mogę wziąć cegłę 6cm i ją zeszlifować w stożek..

 

@artur11 Jak będzie promieniowanie, to znaczy że masz na myśli fazę spalania koksu? Wtedy może lepiej jak się bardziej rozgrzeje, bo koks słabo mi się dopala, może to mu pomoże?

 

Blachy już zamówione, jak przyjdą będę spawał prototyp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi i szukam podpowiedzi do swojego tematu. A mianowicie posiadam piec http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/ultima_plus.php

 

Uderzające:

Konstrukcja kotła została opracowana przez inżynierów Politechniki Warszawskiej.

 

http://img132.imageshack.us/img132/7453/dmr.png

 

Czy ci inżynierowie nie powinni oddać przypadkiem dyplomów?

 

W kotłach Ultima Q Plus zastosowany jest najwyższej jakości sznur uszczelniający

 

A kolega pisze że mu dymi z drzwiczek...

 

Jeszcze "system common air®" , nie mogę...

 

Na pewno można palić w nim od góry, ale zdecydowanie bez dmuchawy, wiąże się to więc z niemałymi modyfikacjami.

saper001, jeżeli zdecydujesz się na takie kroki, to na pewno doświadczeni koledzy udzielą ci pomocy.

Edytowane przez Tom1000k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym, żeby przede wszystkim w sposób ekonomiczny ogrzać swój dom. Przy okazji, mając małą córkę nie chcę dymić i zatruwać swojego otoczenia.

Z jakimi przeróbkami wiąże się "prawidłowe" palenie od góry w moim piecu.

A może jest to tylko wina nieszczelnych górnych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG

 

Ja nie wyobrażam sobie jak można wytworzyć kondensat w kotle przy 80C, jednyne wytłumaczenie dla mnie, to praktycznie absolutny brak tlenu i wytwarzanie smoły pogazowej albo wytlewnej w niższych warstwach węgla.

 

Także budowa kotła z jego zbyt rozbudowanym wymiennikiem nie mogła być przyczyną?

Zawsze myślałem że rozbudowany wymiennik to duża sprawność cieplna ale też mocno obniżona temperatura spalin co może to prowadzić do kondensatu.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom1000k, ...Tak krawiec kraje.... Byłoby pięknie gdyby sprawdzić ruchomą wersję piramidki ponieważ byłoby to odwrócenie dobrze pracującego, kiedy tak pracuje (moim zdaniem) DS. GS mają problem z grawitacją opału który nie chce podążać za ciepłem (wyjątkiem jest spalanie drewna kiedy może to działać samoistnie). DS mają problem z grawitacją ciepła (ciepłych gazów) które nie chcą podążać za opadającym opałem. Łatwiej jest skierować ciepło do dołu niż opał do góry (troszkę oczywistej oczywistości).

Płaski deflektor to hamulec, stożek "płynnie" rozprasza a więc rozproszony ogień powinien wytworzyć większe pole rażenia. Nie dam za to głowy co tu nazmyślałem:no:

Edytowane przez definicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuję to, be jestem w stanie, przy niepełnym zasypie wsadzić tą piramidkę od spodu i podwiesić, po czym zasypać kocioł i zdjąć podwieszenie.

Jak już będę miał blachy to napalę w każdej konfiguracji, łącznie z deflektorem opartym na piramidzie dla opcji z obniżającą się piramidą. Tylko powietrze wtedy będzie trudniej podać pod deflektor, ale jakąś rurę w rurze wymyślę ;]

Edytowane przez Tom1000k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM

 

Masz rację z tym że Hes pisał aby ten otwór był taki ,który by umożliwił dosypywanie węgla.

 

To są słowa Hes-a"

"No to jeszcze raz - wyobrażam sobie to tak: w komorze spalania budujemy na wysokości dolnej krawędzi (lub trochę niżej) górnych drzwiczek (zasypowych) rodzaj poziomej przegrody (raczej konstrukcja szamotowa, może stalowo- szamotowa?) z centralnie usytuowanym otworem, powiedzmy 10 x 10 cm Ten otwór obsługuje dwie funkcje- załadunku właśnie i wylotu płomieni z gazów uchodzących z paleniska. Wypadałoby jeszcze dobudować tam palnik ( dopalacz) z precyzyjnym podawaniem powietrza wtórnego.

 

Zalety? Jakaś tam gwarancja, że i gazy palne i powietrze zmuszone do przejścia przez palnik dopalą się poprawnie. Ale i równie ważne- prawdopodobnie w każdej chwili

można bez wygaszania kotła podrzucić sporą dawkę opału bez szkody dla procesu.

 

Nie twierdzę, że to możliwe w każdym górniaku. Na pewno nie będę też tego testował, bo nie muszę. Ale poddaję do przemyślenia Pozdrawiam HS "

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...