Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnosnie miarkownika ciagu regulus rt3,jak duzy jest skok dzwigni z lancuszkiem pomiedzy 40st a 70st

Mam go zalozonego na defro optima komfort 12kw,po zalozeniu i regulacji wedlug zalecen producenta nie dziala tzn gdy piec jest wygaszony lub rozgrzany na 70st dzwignia stoi caly czas w takiej samej pozycji natomiast gdy krece pokretlem regulacji dzwignia chodzi gora dol. Probowalem zalozyc przeciwwage by zrownowazyc wage klapki ale to nie pomoglo.Przypuszczam ze jest po prostu wadliwy.

Czy jest jeszcze cos co powinienem sprubowac zanim zloze reklamacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanie odnosnie miarkownika ciagu regulus rt3,jak duzy jest skok dzwigni z lancuszkiem pomiedzy 40st a 70st

Mam go zalozonego na defro optima komfort 12kw,po zalozeniu i regulacji wedlug zalecen producenta nie dziala tzn gdy piec jest wygaszony lub rozgrzany na 70st dzwignia stoi caly czas w takiej samej pozycji natomiast gdy krece pokretlem regulacji dzwignia chodzi gora dol. Probowalem zalozyc przeciwwage by zrownowazyc wage klapki ale to nie pomoglo.Przypuszczam ze jest po prostu wadliwy.

Czy jest jeszcze cos co powinienem sprubowac zanim zloze reklamacje

 

zobacz kolego czy śrubka od pokrętła pod tym szarym korkiem maskującym jest dokręcona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marecki74

skok dźwigni jest nie duży.

Czy to nowy produkt dopiero założony? Myślę że działa tylko źle jest wyregulowany łańcuszek.

Kalibracji regulatora dokonaj wg. instrukcji i musi działać ,jeśli nie to oddaj do sklepu .

Po rozgrzaniu pieca do 70 *C powinieneś zobaczyć jak klapka się zamyka płynnym ruchem .

Edytowane przez CIHY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja wszedłem na forum licząc, że ktoś ma problemy z paleniem...

I co ? WSZYSCY JUŻ PALIMY BEZ DYMU. W mojej okolicy nic z kominów nie leci.:)

Jesteś szczęściarzem, bo masz normalnych sąsiadów i dlatego nic w okolicy nie leci z kominów. Mój sąsiad pali całym rokiem codziennie tym co tylko da się spalić, żeby mieć ciepłą wodę. Podczas upalnych, bezwietrznych dni dym ściele mi się po całym podwórku, a często nie mogę otworzyć okien bo śmierdzi w całym domu. Nie działają na niego żadne argumenty, a ja jestem bezradny na jego zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
To chyba mieszkasz na slunsku ja tez mam sąsiada który regularnie dziennie o 17 zapala zeby podgrzać wode. No szlag mnie trafia.Nie rozumiem jak można babrac sie cały rok w piwnicy kiedy wymyślono już podgrzewacze wody.Mówie wam najgorszy syf na śląsku.Powinni zlikwidować deputaty węglowe to by sie skonczyło palenie latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mieszkasz na slunsku ja tez mam sąsiada który regularnie dziennie o 17 zapala zeby podgrzać wode. No szlag mnie trafia.Nie rozumiem jak można babrac sie cały rok w piwnicy kiedy wymyślono już podgrzewacze wody.Mówie wam najgorszy syf na śląsku.Powinni zlikwidować deputaty węglowe to by sie skonczyło palenie latem.
U mnie to samo sąsiad rozpala też o tej porze i dymi ,to wina kotła który on posiada trzeba czekać aż mu padnie śmieciuch ,u mnie palę całym rokiem i nikt nie wie że palę w kotle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałam, poczytalam i dalej jestem niedoinformowana...

 

szukam kotła ktorego nie trzeba co chwile rozpalać i dokładać (max raz dziennie) dla domu 109m2 dobrze ocieplonego, którego teoretyczna potrzebna moc jest 4kW +CWU. W lato wolałabym nie rozpalać (i tu mam problem co kupić w zamian żeby było ekonomiczne)

 

więc załóżmy, że jestem zainteresowana http://www.polspaw.com.pl/index.php?id=wamet

(aż) 12kW cena 2750zl, kór y ponoc jest tylko do 90m2 powierzchni grzewczej

Poradzcie, jakie wady/zalety ma piec

 

(Gdzieś widziałam piec zasypywany dosłownie od góry dużą ilością opału dla małego pieca, widział ktoś cos takiego i czy ma uzasadnienie ekonomiczne/ekologiczne)

 

/////Niestety mieszkam na śląsku w mieście słynacym ze smogu, a na osiedlu nie ma gazu więc okna w zime gruba warstwa brudu. Porównujac z innym miastem śląskim, 3 pietro na osiedlu-blokowcu z centralnym to było superczysto. Teraz sąsiadów nie zmienie, ale nie chce sie dokładać do smogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sąsiadów nie zmienie, ale nie chce sie dokładać do smogu

 

Załóż kospela, będzie czysto i przyjemnie, bez smrodu, smogu i trucia z Twojej strony :)

 

poczytałam, poczytalam i dalej jestem niedoinformowana...

 

szukam kotła ktorego nie trzeba co chwile rozpalać i dokładać (max raz dziennie) dla domu 109m2 dobrze ocieplonego, którego teoretyczna potrzebna moc jest 4kW +CWU. W lato wolałabym nie rozpalać (i tu mam problem co kupić w zamian żeby było ekonomiczne)

 

więc załóżmy, że jestem zainteresowana http://www.polspaw.com.pl/index.php?id=wamet

(aż) 12kW cena 2750zl, kór y ponoc jest tylko do 90m2 powierzchni grzewczej

Poradzcie, jakie wady/zalety ma piec

 

(Gdzieś widziałam piec zasypywany dosłownie od góry dużą ilością opału dla małego pieca, widział ktoś cos takiego i czy ma uzasadnienie ekonomiczne/ekologiczne)

 

Po co Ci tak duży kocioł?

Gdzieś na wcześniejszych stronach widziałem ofertę kotła na ekogroszek dorabianego na zamówienie. Z niższych mocy oferowali 7KW i 9KW.

Poszukaj.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie zadzwoniła do mnie pani z firmy zajmującej się montażem

kolektorów słonecznych. Przykro to pisać, ale znowu nie przekonała mnie

mimo - że dostanę dotację! Zapytałem, czy mógłbym uczestniczyć w tym

ciekawym programie ALE BEZ KREDYTU. Biorę swoją gotówkę a miła pani

w jakiejś części - rzecz mi dofinansuje. Czy możemy tak?? ;)

 

Niestety nie. Bez kredytu... NIC NIE MOGĘ DOSTAĆ. :D :D :D

Koniecznie muszę zadłużyć się w banku, moja własna gotówka jest be.

Do tego, to dofinansowanie opodatkowane jest 18 lub 32% podatkiem

dochodowym, proszę żeby niechcący nie zapomnieć jeszcze o kosztach

obsługi kredytu... No cóż, nie ma już co pojaśniać, bo prawda o tym jak

nasze państwo zachęca do czystych technologii - sama razi w oczy.

 

Chciałbym z tego miejsca przestrzec ew. zainteresowanych kolegów,

żeby przed podpisaniem umowy PRZELICZYLI sobie wartość całego

przedsięwzięcia. Tak na spokojnie. Warto porównać ceny na rynku,

ja to zrobiłem i wyszło, że taniej jest BEZ dotacji i BEZ kredytu. :D

Potwierdzam. W skrzynce znalazłem ofertę z dopłatami 30%, oczywiście wszystko na kredyt.

Po przeanalizowaniu cen, okazało się, że wszystkie produkty są 2x droższe od ich odpowiedników dostępnych na allegro.

Przy dotacji miałem w cenie montaż, przy własnym zakupie, robota własna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż kospela, będzie czysto i przyjemnie, bez smrodu, smogu i trucia.

mieszkam teraz w domu ktory spala 12ton wegla + ilesc tam mialu/na rok +smieci. Jest brudno ale ogrzewanie pradem zabiloby wlascicieli

 

dlatego budujac dom stwierdzilismy ze ma byc tanio tzn domek w miare potrzeb o prostej budowie. Jako ze gazu brak a pompe ciepla odrzucono ze wzgledu na koszty instalacyjne, bedzie wegiel, a o pradzie to wiemy tylko ze bardzo drogo - a kapsel, to jak rozumiem na prad jest

 

wiec szukac mniejszego kotla niz 12kW? czy lepiej pracowac ponizej znamionowej mocy bo i tak wyjdzie taniej niz prad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam teraz w domu ktory spala 12ton wegla + ilesc tam mialu/na rok +smieci. Jest brudno ale ogrzewanie pradem zabiloby wlascicieli

 

 

Pisałeś o smrodzie, dymie i chęci nie powiększania smogu w nowym domku.

Czy będziesz grzać prądem, czy zwykłych piecem, Twoja decyzja. Odniosłem się tylko do Twojego zapytania.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

a co uzywacie ekonoicznego do grzania wody w lecie?

 

Ja bym chciał grzać solarami w lecie wodę - ale szlag mnie trafia jak słyszę, że żeby mieć dofinansowanie to musisz przy okazji dorobić bank - bo z własną gotówką już jesteś gorszym człowiekiem i dofinansowanie Ci się nie należy.

 

chore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...